Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
polon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 13 lut 2015, 18:54

Re: Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Nieprzeczytany post autor: polon »

Aha

-- Dodano: 14 maja 2015, 14:40 --

No i już wszystko wiem. Wyniki z testera MT4 opartych na danych z Tickstory z jakością modelowania 99,90% można włożyć między bajki. Wychodzą mi tu ekstra super wyniki, normalnie ze 100 zł w rok jestem milionerem, a na realnym koncie kasa znika raz za razem, co potwierdzają testy tej samej strategii na jForex.
Tester jForex ma pełno wad jak i sama platforma, której osobiście nie lubię, ale przynajmniej testuje na prawdziwych danych tickowych i symuluje także poślizgi jakie były w realu. I chyba tylko tutaj można przetestować wiarygodnie swoje strategie, nie ma chyba możliwości gdzie indziej jeszcze dokładniej przetestować EA. Jeśli się mylę to proszę mnie oświecić.
Pozdrawiam

PPeFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:48

Re: Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Nieprzeczytany post autor: PPeFX »

Witam
Mam problem z testowaniem danych indexów. Używam darmowej wersji Tickstory Lite do danych. Ściągam dane np. DAX, eksportuje dane do MT4, uruchamiam MT4. Uruchamiam test, który wychodzi z MQ 99,9%, jest wszystko ok do momentu gdy próbuje zrobić zlecenie w testerze. Wtedy tester sie zatrzymuje (kończy test-STOP!).

Sądzę że jest tak dlatego, bo darmowa wersje Tickstory uniemożliwia testowanie na najnowszym MT (4.00 950). Do testu używam MT4 v4.00 b 509 z FxPro. A FxPro co pewien czas zmienia nazwy dla index'ów, wprowadza nowe a stare "wygasaja". A ja podszyfrowywuje dane z okresu (2015.01 do dzisiaj) do nazwy instrumentu która miała działać no w okresie np. 2014.01 do 2014.09.

Ktoś może się spotkał z takim problemem?.
Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc, nawet mała podpowiedź.


Życzę wiele pipsów : )

PPeFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:48

Re: Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Nieprzeczytany post autor: PPeFX »

PPeFX pisze:Witam
Mam problem z testowaniem danych indexów. Używam darmowej wersji Tickstory Lite do danych. Ściągam dane np. DAX, eksportuje dane do MT4, uruchamiam MT4. Uruchamiam test, który wychodzi z MQ 99,9%, jest wszystko ok do momentu gdy próbuje zrobić zlecenie w testerze. Wtedy tester sie zatrzymuje (kończy test-STOP!).

Sądzę że jest tak dlatego, bo darmowa wersje Tickstory uniemożliwia testowanie na najnowszym MT (4.00 950). Do testu używam MT4 v4.00 b 509 z FxPro. A FxPro co pewien czas zmienia nazwy dla index'ów, wprowadza nowe a stare "wygasaja". A ja podszyfrowywuje dane z okresu (2015.01 do dzisiaj) do nazwy instrumentu która miała działać no w okresie np. 2014.01 do 2014.09.

Ktoś może się spotkał z takim problemem?.
Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc, nawet mała podpowiedź.


Życzę wiele pipsów : )
Rozwiązaniem jest opcja Tools->MT4 Data Edytor... w TickStory i poprawne wczytanie nagłówka.
:mrgreen:

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Re: Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Tu dokładna instrukcja jakby ktoś chciał - dostałem jako prezent na jakimś webinarze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MacZar
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2016, 19:13

Re: Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Nieprzeczytany post autor: MacZar »

Próbował ktoś powyższego przepisu? działa?

ODPOWIEDZ