testowanie strategii

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Głupol
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2013, 08:38

testowanie strategii

Nieprzeczytany post autor: Głupol »

Chciałbym zrobić test strategii , zależy mi na jakości modelowania 99% , nie wiem gdzie jak to zrobić , czy da się zrobić taki test darmowo , czy trzeba płacić za dane , albo aplikacje do testowania , podpowiedzcie , proszę

Awatar użytkownika
Darooo
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 30 mar 2013, 14:59

Re: testowanie strategii

Nieprzeczytany post autor: Darooo »

Czesc

Sam o to niedawno pytałem , chetnych nawet do podpowiedzi nie było , byli tacy którzy pytali ile na tescie dla ciebie zarobia , ale to tylko Polska i Polska mentalność . Kupiłem " tickstory" , testuje z dokładnoscia 99,9 procenta na danych DUCASKOPY, jesli chcesz , moge ci zrobic jakies testy .....za freee oczywiscie , jednak powiem ci ,ze gra niewarta swieczki nawet z taką dokładnością , test nie uwzględnia poślizgów i opóźnień , wynik zawsze będzie lepszy niż w rzeczywistości , no liczy sie tez strategia , jesli nie jest oparta na skalpowaniu , to w tym przypadku warto robić testy i są one bardziej miarodajne . Jakby co pisz na PW . :564:

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: testowanie strategii

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Czas zachwytu dla EA minął. Starym się już nie chce wałkować tematu po raz n-ty, a młodzi być może nie ogarniają . Życie po prostu. ;)

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: testowanie strategii

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Najlepiej testować na platformie JForex, wtedy masz test na danych tickowych z uwzględnieniem rzeczywistego spreadu w danym czasie i z uwzględnieniem większości poślizgów. Ale jeżeli strategia nie jest napisana w javie i nie chcesz jej przepisywać to ściągnij dane z Dukascopy i przekonwertuj. Był o tym wątek kiedyś na forum, trzeba poszukać, o ile nie został usunięty.

Ja tam dalej zachwycam się EA :) Chociaż podchodzę do tematu z większym dystansem.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: testowanie strategii

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Pablo90 pisze: Ja tam dalej zachwycam się EA :) Chociaż podchodzę do tematu z większym dystansem.
Ja dalej w tym grzebię chociaż programistą jestem marnym.
Ale dowiedziałem się, co nie działa i dlaczego. Dużo mnie to nauczyło o zachowaniu i mechanice rynku.

-- Dodano: 08 lis 2015, 10:27 --

tu macie przyklad jak zmieniaja sie rynki i jaki to ma wplyw na wyniki robota EA:

9302 - dax30 na M1,
4507 - ftse100 na M15.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Głupol
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2013, 08:38

Re: testowanie strategii

Nieprzeczytany post autor: Głupol »

Czy test w MT4 uwzględnia prowizję brokera , nigdzie tego nie ustawia sie , więc ? , :564:

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: testowanie strategii

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Na pewno uwzględnia swap, prowizję chyba też, bo otrzymywałem w testach różne wyniki kiedy byłem zakodowany do konta i nie. Ale nie mam 100% pewności. Chcesz mieć pewność to uruchom test i policz czy tester wlicza prowizję.

Awatar użytkownika
adamForex
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 28 gru 2015, 10:24

Re: testowanie strategii

Nieprzeczytany post autor: adamForex »

Mi wyszło, że w backteście prowizja nie jest uwzględniona. Co do swapu, to niby jest, ale i tak tester bierze sobie tylko aktualne wartości. Nie ma swapu historycznego.

Tak na marginesie, ja generalnie wychodzę z założenia, że jak strategia jest tak wymagająca, że potrzebuje rzeczywistych danych tickowych itp, żeby przeprowadzić symulację, to w ogóle nie ma sensu jej testować, bo i tak na koncie realnym, przy poślizgach i rekwotowaniach będzie działać zupełnie inaczej. Najlepiej testować strategie, które wykorzystują tylko dane OHLC.

Przykład, kiedyś bawiąc się mt5 napisałem strategię opartą na tym, że wynik EUR/USD * USD/JPY może być różny od EUR/JPY. Z resztą nawet wrzuciłbym tu tę strategię, gdyby nie to, że nie da się załączać plików mq5 :p
W każdym razie strategia w backteście ma same zyski a na demo nigdy nie zajmuje pozycji. Po prostu w backtesterze istnieje wiele nieefektywności rynku, których w rzeczywistości nie ma i niestety żaden backtester nie odzwierciedli dokładnie rzeczywistości...

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: testowanie strategii

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Prowizja nie jest uwzględniana ale to akurat łatwo sobie samemu dokalkulować. Jeśli wiesz jaki był wolumen łączny (to można załatwić excelem importując historię transakcji) to rach ciach kalkulator i odejmujesz od wyniku końcowego.

adamForex ma sporo racji. Niestety testerowi MT4 'ciut' brakuje do ideału, a i tak sztuczne warunki nie uwzględnią poślizgów realizacji zleceń, rekwotowań czy nawet rozszerzeń spreadów na danych makro. To wstęp wstępu do testów ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jaros21
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:45

Re: testowanie strategii

Nieprzeczytany post autor: jaros21 »

Witam,
Mam trochę inny problem z testerem strategii w MT4.
Chodzi o szybkość budowania świec przy wyborze opcji "visual mode".
Właściwie zmiana prędkości działa płynnie tylko do wartości 31. Ale przy prędkości 31 świece i tak budują się strasznie wolno i trzeba długo czekać żeby zobaczyć co stanie się np o godz 20:00 (bo nie da się wybrać godziny rozpoczęcia testu tylko dzień - chyba że się da tylko ja nie wiem jak?).
Przy maksymalnej prędkości 32 z kolei tester dostaje takiego przyspieszenia, że działa zbyt szybko żeby na spokojnie móc przeanalizować działanie strategii.
Czy można gdzieś ustawić te prędkości?

ODPOWIEDZ