teoria rynków efektywnych

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
radekblo
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2016, 20:45

teoria rynków efektywnych

Nieprzeczytany post autor: radekblo »

Co myślicie o noblowskiej teorii rynków efektywnych? Jak bardzo rynki w Polsce są efektywne? Pod spodem link z przybliżający tą złożoną tematykę. Naprawdę interesuje mnie opinia innych osób na ten temat oraz wasze przemyślenia.
pozd
radek

https://zrozumiec.wordpress.com/2015/11 ... do-rynkow/

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: teoria rynków efektywnych

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Jest to jedna z najbardziej absurdalnych teorii akademickich typu "kanapowego", obecnie nikt jej już poważnie nie traktuje. Rynki są układami dynamicznymi, silnie nieliniowymi, gdzie emocje powodują, znajduja się one w tym, co fizycy określają mianem stanu nieustalonego. I tworzenie statycznych i liniowych teorii mija się z celem. Kiedyś troszkę podłamałem kolegę, który chciał pisać z tego doktorat. Przygotował mi wykresy, z których część była wygenerowana, a część przedstawiała przebiegi rzeczywiste. Poddałem je obróbce swoimi narzędziami i bez pudła określiłem, które zostały wygenerowane. Dokładnie na 20 prób raz się pomyliłem, ale to była trochę niejednoznaczna sytuacja. A przecież, gdyby hipoteza random walk była słuszna, to odróżnienie wykresów byłoby niemożliwe. Akademicy ciągle coś mamroczą o czyms takim jak wartość, a tymczasem "towar" którym się handluje na rynkach ma tę dziwną właściwość, że im jest droższy, tym jest więcej chętnych do kupna i odwrotnie.

ODPOWIEDZ