Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTASZ

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

ade25 pisze:Co sądzicie o tym systemie:
http://allegro.pl/forex-system-i4589036906.html

Gość wcześniej miał tą aukcję:
http://allegro.pl/forex-system-i4554263147.html

widać że konto myfxbook zostało zmienione ale oglądałem go codziennie i wyglądało ok, więc po zmieniał myfxbook
wcześniej nie miał pokazanych otwartych pozycji ani historii
dodatkowo miał ukryte jeszcze to:

Balance: €400.68
Equity:(99.83%) €399.99
Highest: (Sep 08) €400.68
Profit: €8.13
Interest: €0.00
Deposits: €392.55
Ten kolega sprzedawał chyba kiedyś na allegro sam wskaźnik wolumenu.
Nie wiem jakie ma wyniki w tradingu ale sprawia wrażenie, ze wie co mówi i robi.
Jak dla mnie tylko jeden szkopuł w tym jest. Za krótkie ruchy efektywnie można przy pomocy analizy wolumenu łapać. Na tf wyższych niż H1 badanie wolumenu jest mało przydatne.

tcfx@fx
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2012, 07:23

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: tcfx@fx »

Witam

Zapewniam Pana że tutaj się Pan myli...analiza wolumenu na wyższych TF jeżeli ma się właściwy wolumen jest mega przyDatna...obrazek poniżej, nie będę go analizował bo nie mam takiej potrzeby ale już na pierwszy rzut oka widać że coś się szykuje...po chwili...no cóż zmiana kierunku...to wykres H1

Dziękuje za opinię, że wiem co mówię...konta wymieniłem ponieważ było to konto z bonusem nie wliczonym w balance więc zaburzało mi statystykę, dostawałem również maile z prośbą by stan konta i pozycje były widoczne, stąd decyzja o zmianie

pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

tcfx@fx pisze:Witam

Zapewniam Pana że tutaj się Pan myli...analiza wolumenu na wyższych TF jeżeli ma się właściwy wolumen jest mega przyDatna...obrazek poniżej, nie będę go analizował bo nie mam takiej potrzeby ale już na pierwszy rzut oka widać że coś się szykuje...po chwili...no cóż zmiana kierunku...to wykres H1

Dziękuje za opinię, że wiem co mówię...konta wymieniłem ponieważ było to konto z bonusem nie wliczonym w balance więc zaburzało mi statystykę, dostawałem również maile z prośbą by stan konta i pozycje były widoczne, stąd decyzja o zmianie

pozdrawiam
Uderz w stół..... ;)
Pierwsza sprawa.
Na screenie wrzuciłem 2 wskaźniki wolumenu.
Jeden to kontrakty notowane na CME i drugi zwykły tikowy.
Im wyższy tf tym różnice między nimi są mniejsze.
Zgodzę się, ze na tf M5, M15 można mając realny wolumen zobaczyć "wchodzące" na rynek prawdziwe pieniądze. Ale to jest przydatne do szybkich i krótkich działań, skalpowania. Na wysokich tf te róznice się zacierają.
Druga rzecz.
Na tych naszych screenach właściwie to nic szczególnego nie widać. Odbicie zdechłego kota po ogromnym błyskawicznym spadku. Tego można było oczekiwać i bez oglądania wolumenu. :wink:
Obrazek
хостинг картинок

tcfx@fx
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2012, 07:23

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: tcfx@fx »

Panie Jarku...ja naprawdę nie mam zamiaru się z Panem kłócić. Ja nie twierdzę że im wyższy TF tym różnice są większe...ja nie powiedziałem że wolumen tickowy też nie działa...napisałem jak się ma właściwy wolumen...a poza tym sam wskaźnik nie wystarczy...trzeba potrafić go zintepretować...ok jeżeli Pan bez wolumenu to wszystko widzi to naprawdę super...ja np nie widzę i od lat gram w oparciu o wolumen od m1 do d1...popyt i podaż na lokalnym rynku opiera się na tych samych zasadach co na rynku międzynarodowym...tak samo działa na m1 jak na d1...skal jest inna, interpretacja inna ale to wciąż ten sam wolumen...rynek to fraktal...ja mam inne zdanie, Pan ma swoje...ok...

pozdrawiam

-- Dodano: pn 08-09-2014, 23:03 --

druga sprawa to ja nigdy nie napisałem że po wolumenie rynek zmieni kierunek na zawsze...to co wiem na bank to da korektę ABC...trzeba umieć rozpoznać czy zmieni kierunek czy da tylko korektę abc...do tego sam wolumen nie wystarczy

-- Dodano: pn 08-09-2014, 23:06 --

skoro tego można było oczekiwać że jak to Pan napisał odbicie zdechłego kota... to mam nadzieję że zarobił Pan na tym wejściu bo ja zarobiłem 45 pipsów bo się tego spodziewałem i wyszedłem w odpowiednim momencie bo wiedziałem z dozą prawdopodobieństwa 90% że rynek zrobi dno na 1.2902...

Tutaj nie kłóćmy się kto ma rację...rację ma rynek...a my albo zarabiamy albo tracimy...

-- Dodano: pn 08-09-2014, 23:07 --

skoro tego można było oczekiwać że jak to Pan napisał odbicie zdechłego kota... to mam nadzieję że zarobił Pan na tym wejściu bo ja zarobiłem 45 pipsów bo się tego spodziewałem i wyszedłem w odpowiednim momencie bo wiedziałem z dozą prawdopodobieństwa 90% że rynek zrobi dno na 1.2902...

Tutaj nie kłóćmy się kto ma rację...rację ma rynek...a my albo zarabiamy albo tracimy...

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

tcfx@fx pisze:Panie Jarku...ja naprawdę nie mam zamiaru się z Panem kłócić. Ja nie twierdzę że im wyższy TF tym różnice są większe...ja nie powiedziałem że wolumen tickowy też nie działa...napisałem jak się ma właściwy wolumen...a poza tym sam wskaźnik nie wystarczy...trzeba potrafić go zintepretować...ok jeżeli Pan bez wolumenu to wszystko widzi to naprawdę super...ja np nie widzę i od lat gram w oparciu o wolumen od m1 do d1...popyt i podaż na lokalnym rynku opiera się na tych samych zasadach co na rynku międzynarodowym...tak samo działa na m1 jak na d1...skal jest inna, interpretacja inna ale to wciąż ten sam wolumen...rynek to fraktal...ja mam inne zdanie, Pan ma swoje...ok...

pozdrawiam

-- Dodano: pn 08-09-2014, 23:03 --

druga sprawa to ja nigdy nie napisałem że po wolumenie rynek zmieni kierunek na zawsze...to co wiem na bank to da korektę ABC...trzeba umieć rozpoznać czy zmieni kierunek czy da tylko korektę abc...do tego sam wolumen nie wystarczy

-- Dodano: pn 08-09-2014, 23:06 --

skoro tego można było oczekiwać że jak to Pan napisał odbicie zdechłego kota... to mam nadzieję że zarobił Pan na tym wejściu bo ja zarobiłem 45 pipsów bo się tego spodziewałem i wyszedłem w odpowiednim momencie bo wiedziałem z dozą prawdopodobieństwa 90% że rynek zrobi dno na 1.2902...

Tutaj nie kłóćmy się kto ma rację...rację ma rynek...a my albo zarabiamy albo tracimy...
Przecież my się nie kłócimy. Myslę, że nawet się zgadzamy co jednego. Sam wskaźnik wolumenu to dopiero początek całej układanki.
BTW. Ja cały czas podpieram się analizą wolumenu (i delty). Tak się do tego przyzwyczaiłem, że teraz kiedy nie widzę wielkości obrotu to jakby mi ktoś zgasił światło.
Pozdrawiam i wielu pipsów życzę.
:)

tcfx@fx
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2012, 07:23

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: tcfx@fx »

wzajemnie:)

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

tcfx@fx pisze:Witam

Zapewniam Pana że tutaj się Pan myli...analiza wolumenu na wyższych TF jeżeli ma się właściwy wolumen jest mega przyDatna...obrazek poniżej, nie będę go analizował bo nie mam takiej potrzeby ale już na pierwszy rzut oka widać że coś się szykuje...po chwili...no cóż zmiana kierunku...to wykres H1

Dziękuje za opinię, że wiem co mówię...konta wymieniłem ponieważ było to konto z bonusem nie wliczonym w balance więc zaburzało mi statystykę, dostawałem również maile z prośbą by stan konta i pozycje były widoczne, stąd decyzja o zmianie

pozdrawiam

Witam Pana

wskaźnik tego volumeny można kupić od Pana tutaj - prawda
http://allegro.pl/wskaznik-forex-mt4-vs ... 34053.html

czy coś do tego jeszcze jest - jakiś opis ?

czy korzystanie z tego konkretnego wskaźnika volumenu wiąże się z dodatkowymi opłatami co miesięcznymi jakiemuś dostawcy danych dla tego wskaźnika ?

pozdr

tcfx@fx
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2012, 07:23

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: tcfx@fx »

Witam

Nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Nie ma opisu...sprzedaję narzędzie które trzeba umieć wykorzystać a nie system...jeżeli nie ma Pan wiedzy odnośnie VSA to wskaźnik będzie dla Pana bezużyteczny i w takim wypadku proszę go nie kupować. Analiza wolumenu wymaga poświęcenia czasu, gdy się już pozna formacje, zależności między ceną a wolumenem, wówczas wskaźnik staję się "niezbędną mapą"

Bardzo proszę wszystkich o pytania na maila a nie tutaj

dobranoc, właśnie się kładę spać

pozdrawiam

tcfx@fx
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2012, 07:23

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: tcfx@fx »

JAK TAM UDAŁ SIĘ KOLEGOM TYDZIEŃ? U MNIE NAWET NIEŹLE... 274 pipsy

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

A możesz powiedzieć ile najwięcej wtopiłeś przez tydzień pipsow.

ODPOWIEDZ