Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTASZ

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: green7 »

inwestor2006 pisze:na realnym koncie mt4 można korzystać z wolumenu CME...to kwestia odpowiedniego oprogramowania...wiem bo w swojej firmie ASSET-MANAGEMENT mam konta i na kontraktach terminowych ale też korzystam z mt4 i normalnie w mt4 mam wolumen kontraktowy importowany bezpośrednio ze źrodła CME...dobry informatyk, odpowiednie oprogramowanie i można podpiąć właśnie zewnętrzne dane...
Oczywiście, że można to zrobić.
Ale tam autor nigdy nie grał na koncie realnym - pokazuje tylko wynik backtestu 99%.
A skąd wziął dane do takiego backtestu ? Założę się, że stąd co wszyscy - czyli z Dukascopy. Więc i wolumen ma z dukascopy.
Więc jak napisałem wyżej - by to miało sens EA, w realu musi być podpięte również pod volumen z dukascopy a autor jakoś nic o tym nie wspomina. Być może w ogóle nie ma tu świadomości czym jest volumen w mt4 a co za tym idzie, że do realnej gry trzeba jeszcze podpiąć dodatkowe zewnętrzne dane.
Green
Obrazek
Obrazek

stryna90
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2013, 12:29

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: stryna90 »

Witam
Zastanawiam się nad tą strategią http://allegro.pl/forex-bez-wskaznikow- ... source=mlt wydaje mi się że jest ona mocno uznaniowa i wygląda na to że r/r jest 1:1. Co o niej sądzicie?

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

stryna90 pisze:Witam
Zastanawiam się nad tą strategią http://allegro.pl/forex-bez-wskaznikow- ... source=mlt wydaje mi się że jest ona mocno uznaniowa i wygląda na to że r/r jest 1:1. Co o niej sądzicie?
Tu się nie ma nad czym zastanawiać. Sam możesz sprawdzać co cztery godziny jak się zamknęła poprzednia świeca. Jeśli była up to grasz "L" i na odwrót. Jeszcze większą skuteczność będziesz miał grając w ten sposób na D1.
Osobną sprawą jest jak zwykle zarządzanie pozycją. (SL,TP, MM). Ale żeby zaraz płacić ?

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

stryna90 pisze:Witam
Zastanawiam się nad tą strategią http://allegro.pl/forex-bez-wskaznikow- ... source=mlt wydaje mi się że jest ona mocno uznaniowa i wygląda na to że r/r jest 1:1. Co o niej sądzicie?
Ja to mam ciekawe pytanie do wszystkich ludzi szukających strategii na różnych forach i zwłaszcza allegro...dlaczego nie zdobędziecie się sami w sobie na odrobinę wysiłku i nie poświęcicie rynkowi takiej ilości czasu żeby samemu dojść do czegoś...ten czas u każdego będzie inny ale gwarantuje Wam wszystkim że warto włożyć troszkę pracy...życie staje się łatwiejsze a satysfakcja jest ogromna...wszystko ma swoje prawa, rynek nie jest wyjątkiem...wystarczy tylko troszkę czasu nad tym spędzić...u mnie to już 9 lat...ale te 9 lat sprawiło że nie będę musiał pracować kolejnych 40...zachęcam Was wszystkich do pracy a nie szukania rozwiązań które nawet jeśli są super to i tak jest mała szansa że zadziałają u Was...dlaczego? bo właśnie cała istota skutecznej gry, bycia konsekwentnie zarabiającym inwestorem jest w nas a nie w systemie...mogę się założyć z każdym z Was że jeśli dacie mi jakikolwiek system inwestycyjny to będę na nim zarabiał....oczywiści przy założeniu że jest dobrą przewagą w n próbach...jeszcze raz powtarzam...zachęcam do pracy...

a u mnie cóż na luzie dzisiaj jedno wejście...:)i koniec...naprawdę warto
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

stryna90
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2013, 12:29

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: stryna90 »

JAREK67 pisze:Tu się nie ma nad czym zastanawiać. Sam możesz sprawdzać co cztery godziny jak się zamknęła poprzednia świeca. Jeśli była up to grasz "L" i na odwrót. Jeszcze większą skuteczność będziesz miał grając w ten sposób na D1. Osobną sprawą jest jak zwykle zarządzanie pozycją. (SL,TP, MM). Ale żeby zaraz płacić ?
W sumie to masz rację, ja gram dopiero od 2 lat na forexie, bez większych wyników. Nie spotkałem się w literaturze z książka traktującą właśnie o zawieraniu transakcji patrząc tylko na cenę OHLC, oczywiście nie mówię tutaj o PA, które nie jest mi obce. Wiem że to nie ten dział, ale może ktoś mógłby polecić jakąś literaturę z tego tematu, bo wydaje się on ciekawy i warto się w niego zagłębić

dulf
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 24 kwie 2010, 15:13

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: dulf »

inwestor2006 pisze: Ja to mam ciekawe pytanie do wszystkich ludzi szukających strategii na różnych forach i zwłaszcza allegro...dlaczego nie zdobędziecie się sami w sobie na odrobinę wysiłku i nie poświęcicie rynkowi takiej ilości czasu żeby samemu dojść do czegoś...
Bo życie jest krótkie ,ludzie są gotowi poświęcić wszystkie pieniądze na fx ale niekoniecznie czas.(np, z braku owego)
Systemy to wyjście alternatywne na skróty ,jeśli są tworzone przez ludzi zarabiających z dużym doświadczeniem to chyba ok.
Jakiś tam 'guru' co nazwiska nie pamiętam powiedział święte słowa : "Jeśli samodzielnie poświęcisz bardzo dużo czasu na FX ,nie masz żadnej gwarancji że odniesiesz jakiś sukces" (myślę że chodziło raczej o lata,nie godziny) .
Taki lajf .
Nie spiesz się , zawsze zdążysz stracić .

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

z jednym się zgadzam za sukces odpowiada mózg i postawy przekonania które w nim wykształcisz...to jest składowa główna niezbędna sukcesu...oczywiście ilość czasu spędzonego nic nie gwarantuje tak jak ten guru powiedział...ale to samo się tyczy drogi na skróty...nic Ci nie da kupno systemu największego mistrza tradingu, nic a nic...więc wychodzi na to że warto czas poświęcić na naukę by samemu dojść do pewnych wniosków...wtedy system to już najmniejszy problem

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

JAREK67 pisze:
stryna90 pisze:Witam
Zastanawiam się nad tą strategią http://allegro.pl/forex-bez-wskaznikow- ... source=mlt wydaje mi się że jest ona mocno uznaniowa i wygląda na to że r/r jest 1:1. Co o niej sądzicie?
Tu się nie ma nad czym zastanawiać. Sam możesz sprawdzać co cztery godziny jak się zamknęła poprzednia świeca. Jeśli była up to grasz "L" i na odwrót. Jeszcze większą skuteczność będziesz miał grając w ten sposób na D1.
Osobną sprawą jest jak zwykle zarządzanie pozycją. (SL,TP, MM). Ale żeby zaraz płacić ?
System prosty a zarazem ciekawy. Tylko skad zgrac taki wskaznik Dashboard ktory bedzie pokazywal nam strzalki na H4.
Gosc widac max bierze 35 pips i taki zazwyczaj stawia SL. Czasami rowniez mniejszy, jesli mniejsza jest swieca poprzednia.

Jak ktos wie co to jest za wskaznik to mamy system gotowy za free :-)

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

koala a jak tam testy tego Twojego systemu co tak zachwalałeś co kupiłeś ze złotem coś był związany czy coś...????:)miałeś po weekendzie dać na myfxbook i pokazać nam wyniki...chyba dałeś za niego 750 zł przed podwyżką ceny jeśli dobrze pamiętam...jak nie to niech mnie ktoś poprawi....

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

inwestor2006 pisze:koala a jak tam testy tego Twojego systemu co tak zachwalałeś co kupiłeś ze złotem coś był związany czy coś...????:)miałeś po weekendzie dać na myfxbook i pokazać nam wyniki...chyba dałeś za niego 750 zł przed podwyżką ceny jeśli dobrze pamiętam...jak nie to niech mnie ktoś poprawi....
inwestor, nie śpij.
http://forex-nawigator.biz/forum/system ... ml#p743897

ODPOWIEDZ