Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTASZ

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

to co piszesz jest mądre i tak może być i pewnie jest...ale jednak podtrzymam swoje zdanie że nie musi to być ściema w odróżnieniu od innych sprzedawców gdzie ściemą po prostu pachnie na odległość bez zastanawiania się...

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

inwestor2006 pisze:to co piszesz jest mądre i tak może być i pewnie jest...ale jednak podtrzymam swoje zdanie że nie musi to być ściema w odróżnieniu od innych sprzedawców gdzie ściemą po prostu pachnie na odległość bez zastanawiania się...

ok to jak już kupisz to pochwal się jak mu idzie na Realu na Myfxbooku dla podtrzymania , że to nie musi być ściema

pozdr

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

nie kupię bo nie potrzebuję...mam skuteczną przewagę od wielu lat i nie muszę eksperymentować

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: green7 »

inwestor2006 pisze:to co piszesz jest mądre i tak może być i pewnie jest...ale jednak podtrzymam swoje zdanie że nie musi to być ściema w odróżnieniu od innych sprzedawców gdzie ściemą po prostu pachnie na odległość bez zastanawiania się...
Panowie ale Wy tak sobie serio o tym dyskutujecie ?
O systemie gdzie autor pisze że:
oblicza skumulowany wolumen w danym ruchu ceny


Volumen ?? Przecież każdy kto ciutkę w mt4 siedzi wie, że się to kupy trzymać nie może. Przecież nawet jeśli rzeczywiście autor znalazł super magiczną formułę opartą na volumenie to test 99% robiony jest na danych tickowych (zwykle z DukasCopy). W takim teście można używać wolumenu zaimportowanego z tych danych - ma to jakiś sens.
Jednak na realnym koncie mt4 wolumen to liczba ticków u danego brokera, w zasadzie nic nie mówiąca.

Reasumując: EA nijak nie będzie działać na koncie realnym, a przynajmniej nie bez dodatkowego podpięcia pod zewnętrzne dane. Autor może i miał jakiś pomysł (choć ocenić ciężko) ale wygląda mi na to, że zupełnie nie ma doświadczenia z grą w realu i nie zna jeszcze podstawowej specyfiki mt4.
Green
Obrazek
Obrazek

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

green7 pisze:
inwestor2006 pisze:to co piszesz jest mądre i tak może być i pewnie jest...ale jednak podtrzymam swoje zdanie że nie musi to być ściema w odróżnieniu od innych sprzedawców gdzie ściemą po prostu pachnie na odległość bez zastanawiania się...
Panowie ale Wy tak sobie serio o tym dyskutujecie ?
O systemie gdzie autor pisze że:
oblicza skumulowany wolumen w danym ruchu ceny


Volumen ?? Przecież każdy kto ciutkę w mt4 siedzi wie, że się to kupy trzymać nie może. Przecież nawet jeśli rzeczywiście autor znalazł super magiczną formułę opartą na volumenie to test 99% robiony jest na danych tickowych (zwykle z DukasCopy). W takim teście można używać wolumenu zaimportowanego z tych danych - ma to jakiś sens.
Jednak na realnym koncie mt4 wolumen to liczba ticków u danego brokera, w zasadzie nic nie mówiąca.

Reasumując: EA nijak nie będzie działać na koncie realnym, a przynajmniej nie bez dodatkowego podpięcia pod zewnętrzne dane. Autor może i miał jakiś pomysł (choć ocenić ciężko) ale wygląda mi na to, że zupełnie nie ma doświadczenia z grą w realu i nie zna jeszcze podstawowej specyfiki mt4.

na realnym koncie mt4 można korzystać z wolumenu CME...to kwestia odpowiedniego oprogramowania...wiem bo w swojej firmie ASSET-MANAGEMENT mam konta i na kontraktach terminowych ale też korzystam z mt4 i normalnie w mt4 mam wolumen kontraktowy importowany bezpośrednio ze źrodła CME...dobry informatyk, odpowiednie oprogramowanie i można podpiąć właśnie zewnętrzne dane...

żeby było jasne...nie jestem tym sprzedawcą i nie namawiam do kupna...bo zaraz i takie głosy się pojawią...

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

Co do systemu

http://allegro.pl/forex-cube-system-vol ... 35700.html

to widać , że są chętni bo kupują tylko szkoda że nie zarobią hehe :D

można by powiedzieć , że osoba która to sprzedaje traktuje to jako dywersyfikacje swojego portfela inwestycyjnego .

co stracą na inwestycji odrobią może na sprzedaży takiego cudownego systemu . :561:

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

inwestor2006 pisze: na realnym koncie mt4 można korzystać z wolumenu CME...to kwestia odpowiedniego oprogramowania...wiem bo w swojej firmie ASSET-MANAGEMENT mam konta i na kontraktach terminowych ale też korzystam z mt4 i normalnie w mt4 mam wolumen kontraktowy importowany bezpośrednio ze źrodła CME...dobry informatyk, odpowiednie oprogramowanie i można podpiąć właśnie zewnętrzne dane...
Od dwóch lat przynajmniej na tym forum i na innych pokazuję jak to zrobić.
Nie trzeba być informatykiem. Wystarczy trochę poczytać.
Wszystko właściwie jest dostępne free.
http://www.clusterdelta.com
Też nie sprzedaję tego, korzystam.

-- Dodano: ndz 10-05-2015, 15:47 --

Jakieś marne 299 zł w tę czy w tamtą stronę. Można gorzej wydać pieniądze http://www.forexfactory.com/showthread. ... ost8253518

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

JAREK67 pisze:
inwestor2006 pisze: na realnym koncie mt4 można korzystać z wolumenu CME...to kwestia odpowiedniego oprogramowania...wiem bo w swojej firmie ASSET-MANAGEMENT mam konta i na kontraktach terminowych ale też korzystam z mt4 i normalnie w mt4 mam wolumen kontraktowy importowany bezpośrednio ze źrodła CME...dobry informatyk, odpowiednie oprogramowanie i można podpiąć właśnie zewnętrzne dane...
Od dwóch lat przynajmniej na tym forum i na innych pokazuję jak to zrobić.
Nie trzeba być informatykiem. Wystarczy trochę poczytać.
Wszystko właściwie jest dostępne free.
http://www.clusterdelta.com
Też nie sprzedaję tego, korzystam.

-- Dodano: ndz 10-05-2015, 15:47 --

Jakieś marne 299 zł w tę czy w tamtą stronę. Można gorzej wydać pieniądze http://www.forexfactory.com/showthread. ... ost8253518
Nie wiedziałem Jarek, że takie coś jest...no ale właśnie o to mi chodzi...mając taki wskaźnik można spokojnie go wykorzystać w testach co być może właśnie ten sprzedawca zrobił

Kralhandel
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2015, 20:33

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: Kralhandel »

Witam
Ale tak naprawde aby zarobic nie trzeba systemów oraz strategii wystarczy byc spostrzegawczym.
Osoby ktore chciały by to przedyskutowac prosze o maila kral.handel@gmail.com

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

Kralhandel pisze:Witam
Ale tak naprawde aby zarobic nie trzeba systemów oraz strategii wystarczy byc spostrzegawczym.
Osoby ktore chciały by to przedyskutowac prosze o maila kral.handel@gmail.com
potrzeba strategii...ale to niewystarczające...trzeba wykształcić w sobie odpowiednie postawy które są inne niż w życiu codziennym...wielu traderów przenosi swoje postawy i przekonania z podwórka dnia codziennego na rynek i srodze się zawodzi...ale strategia jest potrzebna...i nikt mnie nie przekona że jest inaczej...bycie spostrzegawczym to też strategia ponieważ opierasz wejścia o coś co widzisz...ja zamiast strategii uwielbiam słowo przewaga ponieważ to słowo opisuje szerzej sytuację rynkową i pozwala wprowadzić element "wyczucia" momentu na rynku...oczywiście odradzam to początkującym traderom ale kto jest zaawansowany i naprawdę zarabia ten wie o czym piszę...

a tak na marginesie ja już właśnie skończyłem pracę:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ