Systemy PAMM - manager

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
andy11
Maniak
Maniak
Posty: 4751
Rejestracja: 22 sie 2011, 14:36

Nieprzeczytany post autor: andy11 »

bardzo ladnie to opisales.....

co cie sklonilo ze nie zostales ani managerem ani inwestorem konta PAMM...

no bo rozumiem ze skoro grasz w realuu to dlaczego nie byc managerem konta PAMM przeciez to dodatkowy zysk pod warunkiem ze sie zarabia miesiecznie....
"...wyniki z przeszlosci wcale nie daja gwarancji zyskow w przyszlosci"...

Awatar użytkownika
unkle/.seed
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 04 lut 2011, 23:54

Nieprzeczytany post autor: unkle/.seed »

moje rozeznanie było spowodowane tym, że chciałem być managerem
dokładnie tak jak to ująłeś
i tak i tak gram więc czemu nie w ten sposób i przy odrobinie szczęścia znajdą się chętni żebym inwestował także ich pieniądze

pierwszy powód to taki, że alpari mi nałożyło DD na moje konto classic a jak się tematem interesowałem nie było jeszcze kont ndd a konto classic pamm to nadal konto u MM więc obawiałem się, ze na tym koncie tez będą mi robić problemy

jakiś czas temu były spore dyskusje o legalności kont PAMM w Polsce i mimo że były dość poważne dysputy na ten temat nikt jasne nie uargumentował czy to jest w pełni legalne czy też nie w Polsce
więc mimo, że teraz z powodzeniem mógłbym grać na koncie ndd.pamm bez obaw o DD nadal mam obawy o legalność takiego inwestowania

nie mam działalności ani nie planuję a wręcz wzbraniam się przed założeniem jakiejkolwiek więc póki nie będę w 100% pewny, że mogę obracać nie swoimi pieniądzmi za pośrednictwem PAMM nie będę tego wprowadzał w zycie

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

nie mam działalności ani nie planuję a wręcz wzbraniam się przed założeniem jakiejkolwiek więc póki nie będę w 100% pewny, że mogę obracać nie swoimi pieniądzmi za pośrednictwem PAMM nie będę tego wprowadzał w zycie
Dobra kwestia.

W ustawie o obrocie nie bardzo jest jasno napisane, czy to jest legal. Dlatego, że niby są to instrumenty finansowe, ale w państwie, które nie nalezy do OECD i nie jest w UE, w zasadzie KNF mocy nie ma. Wydaje mi sie, ze z tego powodu ważne jest to, gdzie jest wykonywane działanie bezpośrednie na powierzonym kapitale, oraz tak, jak w przypadku pewnych ograniczeń narodowościowych na rynkach np w US, czyim kapitałem (pochodzenie inwestora - anonimowego dla ciebie) zarządzasz. Można to podkleić do asset menagment, ale z kolei nie są to papiery określane w ustawie o obrocie bo cytując bosia: "nieregulowany rynek o charakterze "Over the Counter" tworzony przez banki" (OTC), czyli rynek nieregulowany. Jeżeli określić, że KNF nie ma mocy w jakimś kraju, gdzie działasz jako PAMM, podlegać będziesz miejscowemu prawu i należało by przesylabizować tamtejsze przepisy, co o PAMM prowadzonego przez Polaka mówi, tzn, czy jest wymagany jakiś glejt.
Jednak czytając zasady zakładania PAMM przez brokerów, cytowanych tu przez poprzedników, raczej umiejętności i wykazane pozytywne i w miarę trwałe wyniki są dla nich glejtem. Nie sądzę, by narażali się na niedoinformowanie klienta w przypadku prawdopodobnego konfliktu i świadomej ściemy polityki działania w najlepiej pojętym interesie Klienta.
Z polskiego prawa, można by jeszcze popatrzeć, co piszą w ustawie: środki komunikacji elektronicznej umożliwiające zawieranie Umowy na odległość w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Tego nie przeglądałem (bo późno) i może tam znajdują się definicje o tym, gdzie się przyjmuje miejsce działania tą drogą, czy w RP, czy w kraju brokera (chyba miejsce serwera będzie tym krajem). FXDD, FXOpen np mają serwery w Saudi Arabia, a tam KNF nie sięga. Nie wiem, czy właśnie dlatego serwery są tam lokowane, by uciec od OECD, bo podobne regulacje jak w RP mogą istnieć w innych krajach- potencjalnych "dostawcach kapitału".
Tyle na razie, co zanalizowałem. Jeżeli błądzę, albo macie inne, sprawdzone interpretacje, zapraszam do wypowiedzi. Temat wałkowany kilkakrotnie, ale więcej gdybania i stwierdzeń intuicyjnych i wiele konkretów jakoś się nie dopatrzyłem. Jeżeli funkcjonują w tym temacie jakieś powszechne mity, należy je jednoznacznie obalić dla zdrowotności psychicznej i ku śmiałości polskich inwestorów - forumowiczów.
Watek podatków, fiskusa, prania pieniędzy pomińmy, bo od tego są obowiązki związane np. z GIIF, GIKS i Ordynacją Podatkową i tego się nie obejdzie.

BDW
działalności gospodarczej raczej nie ma sensu w tym celu zakładać, bo jak byś nie patrzył, nie podlega to pod ustawę o działalności, są to przychody kapitałowe i w innym PIT niż 38 tego w RP nie rozliczysz. Przychody i koszty w tym przypadku nie są traktowane jako z działalności gospodarczej (jest takie orzeczenie NSA).
Jeżeli chcesz odnieść sukces, naucz się cenić ludzi.

Awatar użytkownika
unkle/.seed
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 04 lut 2011, 23:54

Nieprzeczytany post autor: unkle/.seed »

mike_05

wszystko byłoby ok jednak niestety prawo nie działa w ten sposób, że każdy może je sobie interpretować na swój własny sposób
co innego obeznany adwokat zapewne w sytuacji problemów znalazł by luki, które można by wykorzystać dla własnej obrony jednak w moim mniemaniu lepiej nie dopuszczać do takich sytuacji bo po co zwracać na siebie niepotrzebną uwagę i do tego robić sobie masę problemów bo raczej na jednym jednym spotkaniu z prawnikiem by się nie skończyło w razie komplikacji

z logicznego punktu widzenia i pisałem to już we wcześniejszym wątku o PAMM to z US rozliczasz się tak samo bo to nadal rachunek inwestycyjny ze zwykłymi transakcjami
foregin kiedyś pokazywał screen jak wygląda statement z konta pamm i nie jestem do końca pewny czy US czasami nie żądałby płacenia podatku od całości dochodu (nie tylko od Twojego zarobku tylko od całkowitego dochodu na koncie co w pewnych sytuacjach mogłoby spowodować że musisz oddać cały swój wypracowany z prowizji zarobek)

nie obrażając nikogo w US w większości pracują bardzo niekompetentni ludzie więc optymistyczne podlejcie, że trafie na kogoś rozgarniętego dodatkowo mającego pojęcie o rynkach finansowych jest chyba zbyt naiwne

poza tym nawet opinia zaciągnięta w US jest nic nie warta bo to, że jakiś urzędas mi powie, że tak to będzie ok i bez problemów a potem się okażą jaja to nikt się nie będzie interesował, że mnie ich pracownik wprowadził w błąd

a co do firmy to nie jest przecież zły pomysł, oczywiście nie chodzi mi o firmę w PL ale jakiś rodzaj spółki ale dyskusje na ten temat są w innym temacie i też do końca nie ma idealnego rozwiązania


akurat przykład alpari NZ to tylko przykład bo u nich bardzo czytelnie i szczegółowo jest opisany cały system kont PAMM a u innych brokerów jest to albo w ogóle nie opisane albo jest to raczej jako opcja dla dobrych klientów itp

więc raczej nie powinniśmy ograniczać się do tego że akurat w alpari NZ nie powinno być problemów z prawem
załóżmy jeśli już ogólne podejście do tematu
w dukasie też jest pamm i oni mają jakieś swoje obostrzenia, raposo kiedyś nawet specjalnie w tej sprawie kontaktował się ze swoim człowiekiem w dukasie ale on i tak odsyłał do polskich przepisów więc można by to odebrać w ten sposób, że to manager podlega prawu tam gdzie przebywa a nie tam gdzie inwestuje i czyje są pieniądze
raczej działa to tak samo albo bardzo podobnie do rezydencji podatkowej, podatki płaci się w pl i podlega się pod polskie prawo

jakby podlegało się pod np prawo saudi arabii to czemu mielibyśmy płacić podatki w PL ? a jednak musimy
nie chciałbym tutaj czegoś zbytnio nad interpretować więc jeśli jestem w błędzie i te dwie kwestie pod względem prawnym nie są do siebie zbliżone proszę od razu mnie skarcić bo nie chcę wprowadzać zamętu

ciekawą kwestią napomkniętą w poprzednim temacie była kwestia samej konstrukcji prawnej kont PAMM
według tej teorii to broker w tym wypadku jest dostarczycielem licencji DI i innych potrzebnych glejtów i to on bierze na siebie odpowiedzialność za to tak samo jak za całą reszte swoich usług i sądzę, że takie konta pamm oferowane przez broków podlegają tak samo jak cała reszta pod ichniejsze KNFy i tego typu instytucje
to się wydaje bardzo rozsądnym rozwiązaniem bo jakby nie patrzeć brokerowi na pewno nie zależy żeby zrażać do siebie klientów np poprzez nie informowanie o tym, że w kwestiach pamm każdy klient czy to inwestor czy też manager powinien zaciągnąć opinii czy u niego w kraju jest to legalne czy tez nie

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

Alpari NZ ma siedzibę w NZ, a ona jest w OECD.
Alpari NZ Limited is a member of the Financial Dispute Resolution Service (NZ) and is registered
in the Financial Service Provider Register of New Zealand (#28048).

Registered Address: 135 Broadway, Newmarket, Auckland, New Zealand.
Registration Number 2193139.
A w sprawie działalności - spółki, orzeczenie o którym wspomniałem dotyczył właśnie kilku gostków w RP, którzy założyli sobie spółkę jawną w celu inwestowania kapitałowego i w zasadzie niepotrzebnie, bo i tak z fiskusem musiał sie rozliczyć każdy ze wspólników osobiście w swej części a przychody i koszty z inwestowania w instrumenty nie uznano im jako "z działalności gospodarczej" spółki.
Interpretacje i opinie prawne to jest szukanie tez i ich potwierdzania lub zaprzeczenia w treści przepisów. W pewnym wąskim zakresie mam doświadczenie z racji wykonywanego zawodu, więc nie mówię bez podstaw.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2011, 10:33 przez mike_05, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli chcesz odnieść sukces, naucz się cenić ludzi.

Ahmed
Gaduła
Gaduła
Posty: 225
Rejestracja: 06 kwie 2009, 00:50

Nieprzeczytany post autor: Ahmed »

Witam, a czy to nie jest przypadkiem tak że z kont PAMM po jakimś okresie kasa wpływa na nasze konto u tego samego brokera, i potem z naszego konta wpłacamy kasę do Polski? Więc w zasadzie nikt nie wiem że obracamy obcym kapitałem?
Cenka opada

Awatar użytkownika
unkle/.seed
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 04 lut 2011, 23:54

Nieprzeczytany post autor: unkle/.seed »

no nikt nie wie
normalnie to US nawet nie wie, że gramy na forexie

ale jak się płaci podatki od fx to rzadko wystarczy tylko wpisać w zeznaniu ile się zarobiło i zapłacić za to 19% podatku
zazwyczaj trzeba pokazywać co do grosza ile się osiągnęło zysku i jak policzyliśmy ten podatek bo jak się ma konto nie w PLN to według US powinniśmy liczyć każdą transakcje po kursie np $ z tego dnia
wiec żeby to wszystko udowodnić trzeba w US przedstawiać statmenty
a statment z kont PAMM wygląda trochę inaczej (temat w którym foreign wrzucił taki przykładowy statement był chyba w czasówkach bo nie mogę teraz tego znaleźć)
i na tym statementcie depo jest sumą całej kasy (manager + inwestorzy) ale też na nim widać jako wpływy Twoje prowizje od inwestorów wiec jest na nim niezły bałagan
a w razie kontroli trzeba się z tego tłumaczyc

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

jak potrzeba to przeciez mozna latwo zrobic takie statementy :D jak niby zweryfikuja ich autentycznosc?

Awatar użytkownika
unkle/.seed
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 04 lut 2011, 23:54

Nieprzeczytany post autor: unkle/.seed »

to już bym chyba prędzej zaryzykował ogólnie uchylanie się od płacenia podatków za forex np poprzez wypłacanie całej kasy albo bezpośrednio z karty od brokera albo kartą z MB / NL niż zaryzykować kombinowanie z papierami które dajemy do US

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

Nie chodzi o to, by ukrywać dochody. Jezeli jest obowiązek ich wykazania i opodatkowania, narażałbyś sie na ewentualne sankcje w razie dopatrzenia sie fiskusa.

Jezeli będziesz więcej zarabiał, będziesz więcej wydawał. To moze być impulsem do sprawy. W tym roku doszły do mnie słuchy o "tajnej" instrukcji Rostowskiego do Urzędów w sprawie szczególnego wyszukiwania i rozpatrywania wydatków mogących nie mieć pokrycia w dochodach.
Jeżeli chcesz odnieść sukces, naucz się cenić ludzi.

ODPOWIEDZ