Systemy na FF

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
fdsafsafdasfa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2016, 11:06

Re: Systemy na FF

Nieprzeczytany post autor: fdsafsafdasfa »

buy zone to nic innego jak cena otwarcia D1 + dwie linie w odległości 10 pkt od otwarcia, górna pod buy dolna pod sel.

Chyba nikt mi nie powie że cena nie zrobi np 20 pkt od otwarcia? Skoro dax spokojnie ma atr na poziomie 100 i więcej? Sztuką w tej metodzie jest wiedzieć w którą stronę wejść i gdzie wyjść dlatego nie korzystam z tego.

Ale grając jedynie na wybicie 10pkt często można zarobić bez kombinowania. Podałem to jako przykład. Jak ktoś chce to może zrobić sobie staty ile razy trzeba obracać pozycje aby zarobić 10pkt.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Systemy na FF

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

fdsafsafdasfa pisze:Sztuką w tej metodzie jest wiedzieć w którą stronę wejść i gdzie wyjść dlatego nie korzystam z tego.
:lol: :lol: :lol:

fdsafsafdasfa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2016, 11:06

Re: Systemy na FF

Nieprzeczytany post autor: fdsafsafdasfa »

Pablo90 pisze:
fdsafsafdasfa pisze:Sztuką w tej metodzie jest wiedzieć w którą stronę wejść i gdzie wyjść dlatego nie korzystam z tego.
:lol: :lol: :lol:
Jak cały trading, ale ktoś tam pisał że zarobił na tym dobrą kasę więc nie wnikam.

-- Dodano: 16 sty 2017, 17:23 --

Jak to mówią trading to gra w zgadywanie 8)

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Systemy na FF

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Czasem siła w prostocie. :)
A szczerze, jak dla mnie ten sposób na gre jest w niczym nie gorszy od innych strategii. I brdziej podoba mi się ona bardziej niż 90% innych opisanych na forum.
Cena otwarcia danego dnia jest dla mnie bardzo ważna i na niej opieram całą grę. Sęk tylko w tym, jaka jest cena otwarcia D1 , może GMT a może GMT+1, a może GMT+2 LUB 3. :)
Z tego co widzę, można wymyślić dobre MM dla trendów, w horyzoncie lichawo.
Obrazek
Obrazek

fdsafsafdasfa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2016, 11:06

Re: Systemy na FF

Nieprzeczytany post autor: fdsafsafdasfa »

juszjuszmilion pisze:Czasem siła w prostocie. :)
A szczerze, jak dla mnie ten sposób na gre jest w niczym nie gorszy od innych strategii. I brdziej podoba mi się ona bardziej niż 90% innych opisanych na forum.
Cena otwarcia danego dnia jest dla mnie bardzo ważna i na niej opieram całą grę. Sęk tylko w tym, jaka jest cena otwarcia D1 , może GMT a może GMT+1, a może GMT+2 LUB 3. :)
Z tego co widzę, można wymyślić dobre MM dla trendów, w horyzoncie lichawo.
Piękne w tej metodzie jest to że bierzesz pozycje prawie że na samym początku dnia. popatrz na daxie jak to wygląda. A napisałem że to gral bo jeżeli ktoś będzie grał w dwie strony to dostanie ruch na min 10pkt. Ruchy na daxie są po 100 pkt i więcej od otwarcia.

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Systemy na FF

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Możliwe, że chwilowo będzie działać np na Dax. Ale znając życie, jak człowiek zacznie grać to przestanie Dax chodzić jak wcześniej, taka złośliwość rynku ;)
Owszem, ruchy są, ale często są zawrotki, które będą załapywać SL i mogą pojawiać się serie takich strat. W dłuższym czasie niestety wtopa. No chyba, że jazda bez SL, ale wg mnie każda jazda bez SL doczeka się trendu w przeciwną stronę i wtopa robi stratę większą niż zyski.
Równie dobrze można by grać Buy Stop lub Sell Stop na danych, bo albo są duże ruchy i idziemy w zysk, albo nie ma dużych ruchów i tyle. Jednak taka gra też prowadzi do straty, ze względu na nie przewidziane zawrotki po złości z zwarotkami w odległości 0,1 pipsa od TP :)

No ale ogólnie kierunek poszukiwań taki jaki lubię.
Obrazek
Obrazek

fdsafsafdasfa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2016, 11:06

Re: Systemy na FF

Nieprzeczytany post autor: fdsafsafdasfa »

juszjuszmilion pisze:Możliwe, że chwilowo będzie działać np na Dax. Ale znając życie, jak człowiek zacznie grać to przestanie Dax chodzić jak wcześniej, taka złośliwość rynku ;)
Owszem, ruchy są, ale często są zawrotki, które będą załapywać SL i mogą pojawiać się serie takich strat. W dłuższym czasie niestety wtopa. No chyba, że jazda bez SL, ale wg mnie każda jazda bez SL doczeka się trendu w przeciwną stronę i wtopa robi stratę większą niż zyski.
Równie dobrze można by grać Buy Stop lub Sell Stop na danych, bo albo są duże ruchy i idziemy w zysk, albo nie ma dużych ruchów i tyle. Jednak taka gra też prowadzi do straty, ze względu na nie przewidziane zawrotki po złości z zwarotkami w odległości 0,1 pipsa od TP :)

No ale ogólnie kierunek poszukiwań taki jaki lubię.
Podałem to jako przykład.

-- Dodano: 16 sty 2017, 18:29 --

Ja coraz bardziej przekonuje się do poziomych lini.

ODPOWIEDZ