System nowicjusza

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Hropek
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2014, 23:39

System nowicjusza

Nieprzeczytany post autor: Hropek »

Witam serdecznie, od jakiegoś czasu zacząłem zabawę z giełdą. Nie traktuję jej jako miejsce na zarobek lecz bardziej jako zabawę w zyskiwaniu doświadczeń. Na bet365 istnieje dział nazwany: Finansowe. Tam w przypadkowy sposób zauważyłem pewną zależność a mianowicie: STAŁE KURSY. Kurs: 2.0 dla trendu spadkowego a zarazem 2.0 dla wzrostowego. Co mnie zaciekawiło w tym? A no może to iż na rynkach 5 minutowych trendy się wahają, przykład: 2x trend dodatni a kolejny pojawia się ujemny. Obserwując te zależności i zapisując wszystkie spostrzeżenia z około 2 dni zaobserwowałem maksymalny ciąg wzrostu/spadku. Jest nim siedmiokrotna powtarzalność (1x spotkałem się z 6 krotnym powtórzeniem tej samej tendencji jak i 1x z 7 krotnym). System o jakim mówię to PROGRESJA. Czytałem na forum u was o tym ja jednak nie zauważyłem żadnych wzmianek o liczbie powtórzeń. Moj system polega na odczekaniu 3-krotnego powtórzenia tej samej tendencji a następnie obstawienia po kursie 2.0 przeciwnej tendencji stawką: 1zl. Oczywiście każdy zna ten sposób z słynnej ruletki lecz nurtują mnie pewne pytania na które odpowiedzi nie udało mi się odnaleźć.

Pytanie 1
Czy komukolwiek zdarzyło się zauważyć ciąg powtarzalności (powyżej 10/11 razy) tej samej tendencji na rynkach 5-cio minutowych? Nie jestem miliarderem i nie mam wystarczającej ba nieograniczonej ilości pieniędzy a żeby to działało jak pewny zysk.

Pytanie 2
Jeżeli spotkaliście się z tak monotonicznym trendem to na jakich rynkach najczęściej występował.

Pytanie 3
Istnieje sposób a żeby nie wpaść w taką "dziurę" ?

Prosiłbym o jakieś rady, sugestie na temat tego systemu. Gralem narazie 2h i w 1h mialem 18/h a w 2 22/h.

termometr123
Gaduła
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2012, 00:37

Re: System nowicjusza

Nieprzeczytany post autor: termometr123 »

kiedyś,kiedyś jak jeszcze nie miałem 18stu lat zrobiłem konto na tatę na bet-at-home i grałem progresją na remisy w 1szej tercji w KHL. większość meczy w ciągu dnia była rozłożona co pół, lub co godzzinę więc miałem czas żeby w razie braku remisu obstawić następny mecz za podwojenie. Ależ się nachapałem wtedy. z 50zł wpłaconych zrobiłem w dosłownie 3 tygodnie 2 tysiące. Coś pięknego jednak mimo miłych wspomnień z bukmacherką odrzadzam to :) na dłuższą mętę nie ma to sensu i prędzej czy później dopadnie cię ciąg dłuższy niż te 7 razy.
Jeszcze tylko powiem o koledze,który też na BAH bawił się w progresje ale w kasynie na ruletce. obstawiał cały czas jedną liczbę i cały czas zwiększał stawkę. w końcu udało się,miał ponad 3tys wygranej i co? zaraz wszystko przegrał ;) Odradzam naprawdę,nie jest to sposób na zarabianie pieniędzy aczkolwiek próbuj jak chcesz. może akurat coś wygrasz,tylko nie wrzucaj w to całych swoich oszczędności ;)

Hropek
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2014, 23:39

Re: System nowicjusza

Nieprzeczytany post autor: Hropek »

Masz racje, kiedyś mnie dopadnie 7 ale dlatego dodałem do systemu odczekanie tej samej tendencji 3x i wtedy z 7 wskakuje do 10. A żeby 10 razy sie powtórzyło to naprawdę musi być jakiś pech.. Gram 3 dzien zarobek waha sie miedzy 18/22 zl na h

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: System nowicjusza

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Dla eurusd (Wzialem jakis tam losowy okres) z czego gdy open=close uznaje za kontynuacje trendu (jak bys obstawil, ze spadnie to byc tez przegral).

Dlugosc 5 minutowego trendu
1: 27009
2: 14966
3: 8049
4: 4155
5: 2137
6: 1133
7: 590
8: 285
9: 144
10: 77
11: 44
12: 18
13: 9
14: 4
15: 3
16: 4
17: 1
28: 1 (hm..nie sprawdzalem czy mam zle dane, bo testuje to na jakims starym MT4 (na nie uzywanym kompie)

Przy czym zapomnialem jeszcze dodac, ze nie uwgledniono spreadu..czyli przegrane byly by czestsze..
Musze Cie zmartwic to nie dziala na dluzsza mete (Co gorsza meta moze byc tez krotsza).

W sumie latwo zasymulowac, razem z Twoim ciagiem 3 razy.
Ale obawiam sie, ze wyjdzie lipa jak uwzglednimy spread.

Hropek
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2014, 23:39

Re: System nowicjusza

Nieprzeczytany post autor: Hropek »

Hmm trochę nie rozumiem Twoich danych. Mogę wysłać Ci plik exela z moimi danymi i wskaźnikami jaki był wzrost i spadek co 5 min. Gram jedynie na FTSE i DAX i narazie nie spotkałem się z ciągiem większym od 7

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: System nowicjusza

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Ja Ci dalem akurat dla EURUSD w latach 2009-jakos 2013 to sa dlugosci ciagow..i jak widac sa ciagi o dlugosci 16.
Ponadto, uwzgledniasz spread? przeciez nie jest stawka 2:1 i tylko jedna cena, chyba, ze jest tam jakas oplata dodatkowa

Hropek
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2014, 23:39

Re: System nowicjusza

Nieprzeczytany post autor: Hropek »

aa i te dane co wypisałeś to są długości ciągów w latach 2009-2013 ? Jeżeli tak to przez 4 lata około 150 razy mój system mógłby zawieść.. Hmm bardzo Ciekawe są twoje dane. Jeżeli chodzi Ci o spread to go nie ma. Nie ma znaczenia jaka będzie różnica w notowaniach. Chodzi bardziej o to kiedy jest dodatni a kiedy ujemny. Przed każdym postawieniem pieniędzy wyczekuje ciag 3- krotny tej samej tendencji i obstawiam przeciwna. Na bet365 masz po prostu coś takiego jak stale kursy: i możesz zawsze zagrać za kurs 2.0. Z drugiej strony patrząc na twoje dane to gdybym np. mial 10^28 kasy to bym nie przegrywał wgl. Ciekawe, ciekawe. Byłbyś tak miły i podał te same dane dla rynków: FTSE i DAX? Bardzo mnie ciekawi tamtejsza statystyka. I wytłumacz o co Ci dokładnie chodzi z tzm spread-em, wydaje mi się ze takie coś nie obowiązuję na bet365..

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: System nowicjusza

Nieprzeczytany post autor: green7 »

LowcaG pisze:Dla eurusd (Wzialem jakis tam losowy okres) z czego gdy open=close uznaje za kontynuacje trendu (jak bys obstawil, ze spadnie to byc tez przegral).

Dlugosc 5 minutowego trendu
1: 27009
2: 14966
3: 8049
4: 4155
5: 2137
6: 1133
7: 590
8: 285
9: 144
10: 77
11: 44
12: 18
13: 9
14: 4
15: 3
16: 4
17: 1
28: 1 (hm..nie sprawdzalem czy mam zle dane, bo testuje to na jakims starym MT4 (na nie uzywanym kompie)
Chyba masz złe dane albo coś nie tak w obliczeniach. Bo jeśli pokazujesz to co myślę, że pokazujesz to wyniki dla kolejnych długości powinny być zawsze malejące lub (lub ewentualnie = z poprzedzającą pozycją.
A tu masz dla długości 15: 3 natomiast dla 16: 4

-- Dodano: czw 10-07-2014, 16:24 --
Hropek pisze:Z drugiej strony patrząc na twoje dane to gdybym np. mial 10^28 kasy to bym nie przegrywał wgl. Ciekawe, ciekawe.
Sorki ale Ty to chyba masz podstawowy problemik z matematyką albo wyobraźnią. Naprawdę gdybyś miał 268 mln to ryzykowałbyś je w zakładach ? Przy czym te 268 mln. to musiałbyś mieć zaczynając od 1 zł nie 10.
Bo jakbyś nie zauważył 10^28 to kosmiczna kwota przekraczająca wielokrotnie światowe PKB.
Krótko mówiąc wszystkie pieniądze świata by nie starczyły na to Twoje podwajanie do 28.
Green
Obrazek
Obrazek

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: System nowicjusza

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

green7 pisze: Chyba masz złe dane albo coś nie tak w obliczeniach. Bo jeśli pokazujesz to co myślę, że pokazujesz to wyniki dla kolejnych długości powinny być zawsze malejące lub (lub ewentualnie = z poprzedzającą pozycją.
A tu masz dla długości 15: 3 natomiast dla 16: 4
Co do danych to nie dam sobie głowy uciąć, bo to było na kompie z MT4 z przed 3 lat, (chyba ze ściągnietymi jakiś czas temu danymi).

Jednak, co do "zawsze" to mam wątpliwości. ;)
Tak, zawsze powinny być coraz mniejsze, ale statystycznie. Realnie to nawet może wypaść 2x częściej niż reszka przy odpowiednio małej próbie ;) . Tak więc to po prostu przypadek, bo to dane są realne, a nie statystyczne.

[edit]
Co do orła i reszki, to zawsze(przy dowolnej próbie) może wypaść orzeł dwa razy częściej niż reszka, tylko z różnym prawdopodobieństwem

Hropek
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2014, 23:39

Re: System nowicjusza

Nieprzeczytany post autor: Hropek »

LowcaG pisze:Sorki ale Ty to chyba masz podstawowy problemik z matematyką albo wyobraźnią. Naprawdę gdybyś miał 268 mln to ryzykowałbyś je w zakładach ? Przy czym te 268 mln. to musiałbyś mieć zaczynając od 1 zł nie 10.
Bo jakbyś nie zauważył 10^28 to kosmiczna kwota przekraczająca wielokrotnie światowe PKB.
Krótko mówiąc wszystkie pieniądze świata by nie starczyły na to Twoje podwajanie do 28.
To bardzo ciekawe co napisałeś. Wydaje mi się jednak ze u mnie z matematyką jest wszystko w porządku i nie widzę w twojej analogi większego sensu. Nie zastanawiało Cie czemu to napisałem ? Może dlatego, ze chciałem stwierdzić jeden fakt? Na tym systemie możliwe jest 100% wygrywanie tylko wtedy gdy ma się nieograniczone środki. Myślę ze się ze mną zgodzisz. Nie musisz mi tłumaczyć ile ta liczba wynosi... Ja doskonale wiedziałem jaki jest wynik.


Masz racje miało być 1, mój błąd.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2014, 22:10 przez Hropek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ