System nowicjusza

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: System nowicjusza

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Hropek pisze: To bardzo ciekawe co napisałeś. Wydaje mi się jednak ze u mnie z matematyką jest wszystko w porządku i nie widzę w twojej analogi większego sensu. Nie zastanawiało Cie czemu to napisałem ? Może dlatego, ze chciałem stwierdzić jeden fakt? Na tym systemie możliwe jest 100% wygrywanie tylko wtedy gdy ma się nieograniczone środki. Myślę ze się ze mną zgodzisz. Nie musisz mi tłumaczyć ile ta liczba wynosi... Ja doskonale wiedziałem jaki jest wynik.
Pomieszałeś osoby którym odpowiadasz ;)

A nawiązując to każdy(przynajmniej każdy powinien ;) ) wie, że martyngał jest zawsze zyskowny z małymi dwoma warunkami:
Właśnie
1) Nieskończone środki
2) Nieskończony czas
Ale wiadomo jak to jest z tymi nieskończonościami w naszym 78 letnim życiu, więc z definicji martyngał prowadzi na złą drogę ;) . Nie jesteś pierwszym i pewnie nie ostatnim który przeżywa fascynacje martyngałem (w takiej bądź innej formie).

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: System nowicjusza

Nieprzeczytany post autor: green7 »

LowcaG pisze: Co do danych to nie dam sobie głowy uciąć, bo to było na kompie z MT4 z przed 3 lat, (chyba ze ściągnietymi jakiś czas temu danymi).
Jednak, co do "zawsze" to mam wątpliwości. ;)
Tak, zawsze powinny być coraz mniejsze, ale statystycznie. Realnie to nawet może wypaść 2x częściej niż reszka

Zależy co i jak liczysz. Jak definiujesz "trwający trend". Zgodnie z pytaniem autora całość sprowadza się do tego by zliczyć ile - nazwijmy to umownie - "słupków" pod rząd kończyło się np. wzrostowo.
Możesz to zrobić na 2 sposoby - co najprościej pokazać na przykładzie:

Liczysz ile słupków pod rząd spełniło warunek. Dajmy na to otrzymujesz liczbę 7.
I teraz:
a) zwiększasz statystyki tylko dla tej 7
b) zwiększasz statystyki dla 7 i wszystkiego poniżej (czyli 6,5,4 itd).

Innymi słowy wyniki pokazują:
- w metodzie a) ile razy wystąpiło dokładnie n słupków pod rząd
- w metodzie b) ile razy wystąpiło n lub więcej słupków pod rząd.

Moim zdaniem b) jest lepszym rozwiązaniem. Dlaczego ? Głównie z tego powodu, że łatwiej zastosować go w realnych rozwiązaniach.
- grając realnie nie wiesz co będzie w przyszłości i stosując więc metodę a) otrzymujesz coś a'la "repaintowanie". Czyli gdy jesteś przy np. przy 5tym słupku to zwiększasz statystyki dla niego. Ale za chwilę trafia się kolejny więc musisz zwiększyć statystyki dla 6tki i anulować te dla 5tki
- w danym momencie chcąc określić szanse na kontynuację w metodzie a) musisz wykonać dużo bardziej skomplikowane obliczenia niż w metodzie b) gdzie wystarczy podzielić 2 liczby.

I dochodząc do sedna: stosując metodę b) masz zawsze ciąg malejący.

Ciekawe czy ktoś coś zrozumiał z mojego przydługiego wywodu :)
Hropek pisze: To bardzo ciekawe co napisałeś. Wydaje mi się jednak ze u mnie z matematyką jest wszystko w porządku i nie widzę w twojej analogi większego sensu. Nie zastanawiało Cie czemu to napisałem ?
Zastanowiło mnie to, że z Twoich słów wynika, że rozważasz możliwość 28 krotnego podwajania. Ergo: nie czujesz, że już mniejsze ilości podwojeń są poza możliwościami. A poza tym: jeśli coś wydarzyło się 28 razy pod rząd to dlaczego nie miałoby się wydarzyć 29 ?
Green
Obrazek
Obrazek

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: System nowicjusza

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

green7 pisze: I dochodząc do sedna: stosując metodę b) masz zawsze ciąg malejący.

Ciekawe czy ktoś coś zrozumiał z mojego przydługiego wywodu :)
Zrozumiałem, zrozumiałem, i co "gorsza" zgadzam się ;)
A co naprawdę gorsza jak chciałem na szybko policzyć (bez symulacji) jak szybko padniesz.. sumowałem kolejne, aby uaktualnić bieżący :P

korsarz
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 28 sie 2015, 08:00

Re: System nowicjusza

Nieprzeczytany post autor: korsarz »

Witam wszytkich mam pytanie czy gra ktoś progresja np. kurs eurousd cena 1.11800 biorę na wzrost 0.01 idzie w dół 500 pkt niżej biorę 0.02 na wzrost idzie dół 500 niżej biorę 0.04 na wzrost grał ktoś takim systemem,

ODPOWIEDZ