SYSTEM NA POZIOMACH OPORU I WSPARCIA

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
kiuj
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2014, 11:56

SYSTEM NA POZIOMACH OPORU I WSPARCIA

Nieprzeczytany post autor: kiuj »

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i zakładam ten temat żeby poznać Waszą opinie mojego prototypu pewnej strategi 8) 8) 8) Jestem Ciekawy co o niej myślicie, czy ma jakąś szanse na regularne zyski czy przeciwnie, przyniesie tylko straty... Mam nadzieje że zrozumiecie w całości to co zrobiłem :lol: ... Więc do rzeczy, oto mój pomysł na grę na poziomach oporu i wsparcia, po obserwacji historii wykresów różnych walut zauważyłem, że w takim układzie mimo małej ilość zleceń jest możliwa spora skuteczność. oto plan :

a)opory

-kupno zlecenia na oporach cenowych po przebiciu oporu przez cenę od dołu (przebicie minimum 20 pipsów) z przedziałów czasowych H4 lub H1 powrocie do minimum 40 % wybicia i ponowny wzrost do 60 % pierwszego wybicia. Wejście w przypadku trendu byków lub konsolidacji. Stop Loss poniżej oporu 5%-25% (w zależności od sytuacji na rynku) pierwszego wybicia ceny powyżej oporu. Take Profit minimum 1:2 (stop loss/take profit). [jedna zyskowna transakcja powinna nam zabezpieczyć minimum dwie stratne]. Pierwsze przesuniecie stop lossa: po osiągnięciu minimum 16 pipsów przesuwamy stop loss na cenę wejścia w zlecenie +1 pips, zabezpieczając się przed stratą kapitału. Drugie przesuniecie stop lossa: zabezpieczamy zysk po osiągnięciu 150% początkowego stop lossa, na poziom 100% stop lossa, daje to 50% na skok ceny na rynku i zabezpiecza jedno przegrane zlecenie. Następnie przesunięcia Stop Lossa powinny się odbywać po kolejnych dołkach, lub jeśli sytuacja na rynku jest nie pewna i wiele wskazuje na zmianę trendu wychodzić z transakcji. Take Profit powinien być przesunięty o minimum 25 % po każdej zmianie stop lossa.

-sprzedaż zlecenia na oporach cenowych po drugim (i każdym kolejnym) odbiciu ceny od oporu. Po odbiciu odczekać do lokalnego dołka, osiągniecie minimum 40 % odbicia i ponownemu spadkowi. Wejście po przekroczeniu 60 % początkowego odbicia. Obserwacja na przedziałach czasowych H4 lub H1, Wejście w konsolidacji lub załamaniu byków. Stop loss powyżej oporu 5-25 % lokalnego, odbitego dołka. Take Profit minimum 1:2 (stop loss/take profit). [jedna zyskowna transakcja powinna nam zabezpieczyć minimum dwie stratne]. Pierwsze przesuniecie stop lossa: po osiągnięciu minimum 16 pipsów przesuwamy stop loss na cenę wejścia w zlecenie +1 pips, zabezpieczając się przed stratą kapitału. Drugie przesuniecie stop lossa: zabezpieczamy zysk po osiągnięciu 150% początkowego stop lossa, na poziom 100% stop lossa, daje to 50% na skok ceny na rynku i zabezpiecza jedno przegrane zlecenie. Następnie przesunięcia Stop Lossa powinny się odbywać po kolejnych szczytach, lub jeśli sytuacja na rynku jest nie pewna i wiele wskazuje na zmianę trendu wychodzić z transakcji. Take Profit powinien być przesunięty o minimum 25 % po każdej zmianie stop lossa.

b)Wsparcia

-kupno zlecenia na wsparciach cenowych po drugim (i każdym kolejnym) odbiciu ceny od wsparcia. Po odbiciu odczekać do lokalnego szczytu, osiągniecie minimum 40 % odbicia i ponownemu wzrostowi. Wejście po przekroczeniu 60 % początkowego odbicia. Obserwacja na przedziałach czasowych H4 lub H1, Wejście w konsolidacji lub załamaniu niedźwiedzi. Stop loss poniżej wsparcia 5-25 % lokalnego, odbitego szczytu. Take Profit minimum 1:2 (stop loss/take profit). [jedna zyskowna transakcja powinna nam zabezpieczyć minimum dwie stratne]. Pierwsze przesuniecie stop lossa: po osiągnięciu minimum 16 pipsów przesuwamy stop loss na cenę wejścia w zlecenie +1 pips, zabezpieczając się przed stratą kapitału. Drugie przesuniecie stop lossa: zabezpieczamy zysk po osiągnięciu 150% początkowego stop lossa, na poziom 100% stop lossa, daje to 50% na skok ceny na rynku i zabezpiecza jedno przegrane zlecenie. Następnie przesunięcia Stop Lossa powinny się odbywać po kolejnych dołkach, lub jeśli sytuacja na rynku jest nie pewna i wiele wskazuje na zmianę trendu wychodzić z transakcji. Take Profit powinien być przesunięty o minimum 25 % po każdej zmianie stop lossa.

-sprzedaż zlecenia na wsparciach cenowych po przebiciu wsparcia przez cenę od góry (przebicie minimum 20 pipsów) z przedziałów czasowych H4 lub H1. powrocie do minimum 40 % wybicia i ponowny wzrost do 60 % pierwszego wybicia. Wejście w przypadku trendu niedźwiedzi lub konsolidacji. Stop Loss poniżej oporu 5%-25% (w zależności od sytuacji na rynku) pierwszego wybicia ceny poniżej wsparcia. Take Profit minimum 1:2 (stop loss/take profit). [jedna zyskowna transakcja powinna nam zabezpieczyć minimum dwie stratne]. Pierwsze przesuniecie stop lossa: po osiągnięciu minimum 16 pipsów przesuwamy stop loss na cenę wejścia w zlecenie +1 pips, zabezpieczając się przed stratą kapitału. Drugie przesuniecie stop lossa: zabezpieczamy zysk po osiągnięciu 150% początkowego stop lossa, na poziom 100% stop lossa, daje to 50% na skok ceny na rynku i zabezpiecza jedno przegrane zlecenie. Następnie przesunięcia Stop Lossa powinny się odbywać po kolejnych szczytach, lub jeśli sytuacja na rynku jest nie pewna i wiele wskazuje na zmianę trendu wychodzić z transakcji. Take Profit powinien być przesunięty o minimum 25 % po każdej zmianie stop lossa.
[/b][/b][/b]




To na razie na tyle... trochę się powtarza w każdym odnośniku ale to tak żeby zapamiętać wszystko dokładnie i żeby nie było żadnych wątpliwość :564: :564: Liczę na konkretne i żetelne odpowiedzi :568: :mrgreen:

ODPOWIEDZ