System czy trader ?

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

System czy trader ?

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Zakładam temat aby sobie coś udowodnić. Być może potwierdzić lub obalić pewien mit o tym iż nie ważny jest system a trader i psychologia gry.

Będę przez 2-3 dni spekulował w oparciu o zaproponowane 'systemy' ale ze względu na to że pracuje i nie mam za dużo czasu na studiowanie czegoś skomplikowanego to przyjmę iż pod pojęciem system będzie zestaw 2-3 wskaźników lub np kombinacje czysty wykres + linie wsparcia ... itd itp
Proszę o jakieś Wasze propozycje. Może coś co sami stosujecie. Niech to ma jakiś sens.

Wskaźniki z dostępnych standardowo w MT4.

Test na rachunku konkursowym BOSSAFX czyli real z 1tys zł.

Oczekiwany wynik testu: dodatnia stopa zwrotu po 4 tygodniach co może być potwierdzeniem iż przy opanowaniu psychologi gry można odnosić sukcesy stosując dowolny system/wskaźniki.

Każde wejście (zyskowne i stratne) będę opisywał.

Proszę nie wpisywać zbędnych czy uszczypliwych uwag.

Czekam na propozycję 'systemów'.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

jbm8
Gaduła
Gaduła
Posty: 297
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:03

Re: System czy trader ?

Nieprzeczytany post autor: jbm8 »

Witaj,

Fajna inicjatywa, zacznę więc pierwszy
Hilda Baker
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... .php?t=914

Zawsze mi się podobał ten system, choć grałem nim mało i tylko na demo. Ale chciałbym zobaczyć wyniki na koncie real?

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Jeden dzień zajmie mi pewnie analiza :) no ale byłeś pierwszy więc zostawiam to na weekend i od poniedziałku zacznę. Ewentualnie jeśli go stosowałeś i masz czas to poproszę w skrócie zasady wejścia i wyjścia.

Dzięki za odzew.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

jbm8
Gaduła
Gaduła
Posty: 297
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:03

Nieprzeczytany post autor: jbm8 »

Mam, tyle że było to dawno, tłumaczyłem to dla siebie, ale jak po czasie zajrzałem to sam ledwo to kumam więc nie ma sensu tego udostępniać. Wszystko tam opiera się na jtpo i kiedy hilda jest wykupiona lub wyprzedana to podejmujemy decyzję. Najlepiej dziennie łapać 3-4x po 10-15 pips, a i nie grać kiedy średnie/kable są poskręcane, czyli w zasadzie jak w innych systemach.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Tyle mi wystarczy. Wszystko ma też przecież zdrowy rozsądek interpretacji dawanych sygnałów przez dowolny system. Od jutra do piątku korzystam z Hilda Baker.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

guccon pisze:co może być potwierdzeniem iż przy opanowaniu psychologi gry można odnosić sukcesy stosując dowolny system/wskaźniki.
No no, ciekawa inicjatywa.
guccon pisze:Czekam na propozycję 'systemów'.
INFINITE PROFIT :)

Mój autorski system - ale moja propozycja będzie aktualna gdzieś w przyszłym tygodniu. Pełny opis+trading plan+bonus - trochę screenów.

Piszę całkowicie poważnie - ale najpierw przetestuj innych. 8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
Mariusz M.
Gaduła
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: 07 paź 2008, 00:03

Nieprzeczytany post autor: Mariusz M. »

NLA - obfity wątek na forum.... proste i skuteczne.
"Jedyny łatwy dzień... był wczoraj "

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

guccon pisze: Być może potwierdzić lub obalić pewien mit o tym iż nie ważny jest system a trader i psychologia gry
Pokusiłeś się na dziennik widzę- dobrze dobrze będę obserwował.Co do wskażników to chętnie bym coś podsunął ale nie używam żadnych,
a z tą psychologią, a raczej z żelazną konsekwencją dobrze kombinujesz-powodzenia :D

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

guccon pisze:Jeden dzień zajmie mi pewnie analiza :) no ale byłeś pierwszy więc zostawiam to na weekend i od poniedziałku zacznę. Ewentualnie jeśli go stosowałeś i masz czas to poproszę w skrócie zasady wejścia i wyjścia.

Dzięki za odzew.
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... .php?t=914
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

Prosty system ale ponad czasowy

EMA 89 na M15 + s/r + daily pivot s2,r2


Grasz na spadki tylko jak jesteś pod, grasz na wzrosty tylko jak jesteś ponad. Grasz tylko na przebicie s/r. Żadne linie trendu. Strategia bardzo profitowa bo pozwala Ci wyłączyć myślenie na temat tego czy kupować czy sprzedawać. Tutaj skupiasz się tylko i wyłącznie na określeniu ważnego s/r.

Czyli okrągłe poziomy : 1.40 , 1.50 , 1.35 , etc , bądź podwójne i potrójne dna. Ewentualnie Ross Hook, czyli podwójne 1-2-3.

TP
PIVOT : S2, R2 dzienne , nie grasz ponad nimi i pod nimi. W większości przypadków zatrzymasz się na tych pivotach.



W przypadku gdy średnia jest pośrodku konsoli ustawiasz automatyczne zlecenia Buy powyzej i Sell ponizej. W przypadku wyrzucenia odnawiasz.




SL

Stały 15pkt.


Do boju, strategia sprawdzona przeze mnie w długim okresie. Jeśli dobrze wyznaczasz konsolidacje to ochroni Cie przed zajmowaniem dużej ilości pozycji.
fx-forum

ODPOWIEDZ