Swapy - nie kumam ;/

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Swapy - nie kumam ;/

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Cześć
jestem z forexem od ponad 10 lat i do tej pory nie mogę zrozumieć dlaczego różni brokerzy mają różne stawki swapu ;/
rozumiem że brokerzy MM mogą mieć dziwne stawki bo w zasadzie nie " muszą " być pośrednikiem , i zabezpieczać pozycji realnie na rynku ale....
dlaczego brokerzy ENC/STP mają rózne stawki swapu ??
wychodzę z założenia np. że powinno to wyglądać tak:

USD /TRY powiedzmy że stopa procentowa USA to 0 a TRY to 10%

robiąc shorta za 1 000 000 ( 10 lotów )
" biorę kredyt " w USA i inwestuję w Lirę co daje mi 10% rocznie
idąc tym tropem w drugą stronę tracę te 10% rocznie
ale dlaczego np. broker A ma na shorcie + 1500 zł. dniówki na Longu -1700 zł.
a Broker B ma na shorcie + 350 zł. i na longu -400 zł.

skoro są pośrednikami i otwierają te transakcje w celu zabezpieczenia się to powinno być podobnie ??
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Swapy - nie kumam ;/

Nieprzeczytany post autor: green7 »

A dlaczego jakoś nie dziwi Cię to, że brokerzy mają różne prowizje, spready, czy opłaty ?
Taką mają po prostu politykę i tyle.

Ze swapami jest to samo - teoretycznie masz dwie stopy procentowe (z tym, że broker niekoniecznie bierze stopę banku centralnego) i ich różnicę. Ale do tej różnicy broker dolicza jeszcze swoją prowizję.

Powiedzmy więc, że masz jakąś parę walut gdzie dziennie swap daje np. 2 pipsy w jedną i -2 w drugą stronę.
Broker dolicza do tego swoją prowizję np. 3 pipsy. Więc finalnie dostajesz -1 w jedną i -5 w drugą. (Oczywiście ciut tu upraszczam mówiąc o pipach bo raczej zastosowanie mają tu %).
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Swapy - nie kumam ;/

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

green7 pisze:A dlaczego jakoś nie dziwi Cię to, że brokerzy mają różne prowizje, spready, czy opłaty ?
Taką mają po prostu politykę i tyle.

Ze swapami jest to samo - teoretycznie masz dwie stopy procentowe (z tym, że broker niekoniecznie bierze stopę banku centralnego) i ich różnicę. Ale do tej różnicy broker dolicza jeszcze swoją prowizję.

Powiedzmy więc, że masz jakąś parę walut gdzie dziennie swap daje np. 2 pipsy w jedną i -2 w drugą stronę.
Broker dolicza do tego swoją prowizję np. 3 pipsy. Więc finalnie dostajesz -1 w jedną i -5 w drugą. (Oczywiście ciut tu upraszczam mówiąc o pipach bo raczej zastosowanie mają tu %).
nie no to kumam ;] że broker bierze jakieś pipsy ,ale skoro broker A i B w modelu ECN zabezpiecza transakcje na tym samym rynku to dlaczego swapy są aż tak różne ??
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Swapy - nie kumam ;/

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Właśnie dlatego, że może prowadzić inną politykę swapową. I nie ma czego więcej się tutaj doszukiwać.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ