Swapowanie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Rafi1979
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2012, 10:13

Swapowanie

Nieprzeczytany post autor: Rafi1979 »

Czy ktoś swapuje lub swapował?
Mam dość szeroką wiedzę na temat swapowania, jak do tej pory teoretyczną.
Nie ma najmniejszego problemu z założeniem konta z zerowym swapem. Jest natomiast pytanie czy nie zamkna pozycji która jest juz np. 3 miesiące?
Z moich bardzo ostroznych wyliczeń wynika że spokojnie rocznie można mieć 70-80%. Jeśli ktoś zajmuje się lub zajmował swapowaniem to proszę o kontakt.
Chętnie podzielę się wiedzą i podyskutuje na ten temat.

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Nieprzeczytany post autor: iwan »

Rafi1979 pisze: Jest natomiast pytanie czy nie zamkna pozycji która jest juz np. 3 miesiące?
A nie mozna zamknac obu po miesiacu i natychmiast otworzyc ponownie?
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Rafi1979 pisze:Mam dość szeroką wiedzę na temat swapowania, jak do tej pory teoretyczną.
Hehh ... teoretyczną powiadasz ..... z praktyką może to mieć niewiele wspólnego.
Rafi1979 pisze:Nie ma najmniejszego problemu z założeniem konta z zerowym swapem.
A gdzie? Podaj konkretnego broka: jak nie chcesz publicznie może być na prv. Jak już pisałem nie ma darmowych obiadków i konta "swap free" mają inne dodatkowe opłaty. Czyli de facto swap tylko nazwany inaczej ...

Spotkałem np. brokera u którego symbole w mt4 miały swap ustawiony na zero. Wydawałoby się, że broker jest swap free: tyle tylko, że swap był u niego doliczany jako dodatkowa pozycja do balansu konta. Tabela stawek natomiast nie była nigdzie publikowana: trzeba było o nią dopytywać support. I zwykle dziwnym trafem nie mieli jeszcze stawek na aktualny dzień:)

A co do zamykania pozycji: każdy broker ma swoje reguły. U jednych pozycja może otwarta być 6 miesięcy, u innych rok a jeszcze u innych bez ograniczeń.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Nieprzeczytany post autor: profession »

Tutaj dochodzi jeszcze drugi problem. Jeśli mamy dwie przeciwstawne pozycje u brokerów i chcemy zarabiać na swapie musimy mieć ogromne depozyty.

Otwieranie małych pozycji to bardzo mały zysk ze swapu.

Otwieranie dużych pozycji względem depozytów daje większą kasę ze swapu ale powoduje problemy podczas gdy jedno z kont zaliczy MC. Zawsze mamy drugą pozycje z zyskiem, ale i tak jest duża szansa na stratę. Albo przynajmniej na komplikacje np. gdy zostanie zamknięta pozycja z dodatnim swapem. A druga niezabezpieczona straci choć trochę.
Austryjacka Szkoła Ekonomii jest sednem.

Rafi1979
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2012, 10:13

Nieprzeczytany post autor: Rafi1979 »

Znalazłem fajnego brokera z "islamic accounts". INSTAFOREX. Zastanawiam się tylko czy tak jak w Twoim przypadku tomsil1988 jest możliwość założenia 2 rodzajów kont i robienia wewnętrznych przelewów. Z moich wstępnych obliczeń wynika ze na parze GBPAUD (najwyższy obecnie swap) otwierając przeciwstawne pozycje w tym samym czasie, po 10 dniach jesteśmy na zero. Później już tylko zarabianie po 15 USD dziennie na 1 LOT.
Należy mieć środki na ruch w granicach 4,5 % na każdym z kont. W razie potrzeby robić przelew, zyski dalej inwestować w miniloty. Dzięki takiej strategii jesteśmy w stanie zarobić 60 - 70 % rocznie.
Występuje ryzyko zamknięcia pozycji przez brokera lub zmiana swapu u brokera z dodatnim swapem.
Jest również ryzyko bankructwa brokera, ale nie tylko przy swapowaniu.
Co o tym myślisz?

Rafi1979
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2012, 10:13

Nieprzeczytany post autor: Rafi1979 »

Znacznie lepiej wygląda para EURAUD. Spread 7, swap 1,16.
Przy założeniu, że mając w obrocie 1 lot i kapitał na 8% ruch można rocznie zarobić ok 40-50%.
Jeśli kapitał na ruch 6%, rocznie 50-60%.

cyprys
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 19 lip 2010, 23:07

Nieprzeczytany post autor: cyprys »

Panowie,

Przepraszam za naiwne pytanie... ale jak się zarabia na swapie ?

Przecież nawet jeśli swap na jednej pozycji jest dodatni, to na przeciwstawnej będzie ujemny. Wydaje mi się, że wszędzie stawki są tak kalkulowane, że ich suma zawsze będzie ujemna.

więc jak to robicie, że na tym zarabiacie ?
pozdrawiam,
Cyprys

robs
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 22 sty 2010, 03:05

Nieprzeczytany post autor: robs »

jeden rachunek jest bez swapu
radical material simplification

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Tomsil: no jak wpłaciłeś jakąś realną kasę do fxclearing to gratuluję odwagi. Osobiście uważałbym to za zbyt ryzykowne - ten broker nie ma zbyt dobrej opinii.

Co do instaforex: podobnie - to również ryzykowna sprawa. Zerknijcie sobie na punkt 6 umowy:
http://instaforex.com/documents/en/swap-free-agree.doc
Green
Obrazek
Obrazek

Rafi1979
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2012, 10:13

Nieprzeczytany post autor: Rafi1979 »

Green7 znasz innego brokera godnego uwagi? Najlepiej takiego na którym można otworzyć dwa rodzaje kont i czerpać zyski ze swapu.

ODPOWIEDZ