Supply & Demand - Peter's FX Journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

signal pisze: Jest to normalne i typowe. Jest też na to lekarstwo - zacznij grać pozycyjnie. SD ma ogromną przewagę nad innymi technikami - tutaj ustawiasz zlecenia i możesz o nich zapomnieć. Wtedy żadne emocje nie mają nawet szansy wpłynąć na Twoją grę.

Przejrzyj sobie uważnie webinary Sama Seidena - jeszcze musisz trochę popracować nad tą techniką moim zdaniem.
Wiadomo że im wyższy interwał tym większa skuteczność ale ja po prostu lubię intraday, poza tym stopy przy position trading raczej nie na moje depo.

Z webinarów Sama już raczej wiele nowego się nie dowiem, selekcja poziomów to nie jest dla mnie problem, to nad czym teraz pracuję to doprecyzowanie zasad wejścia/wyjścia aby nie ćwiczyć psychiki tylko zupełnie ją wyeliminować przy podejmowaniu decyzji.
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

No wlasnie apropo wejscia i wyjscia to mialem pytac jaka preferujesz metode.
W zalaczniku wrzucam screen z mojego wejscia i wlasnie sie zastanawiam jak rozegrac ten trade. Przestawic na be i czekac na reakcje a pozniej jechac z sl po pułkach, czy moze obciac 50 % pozycji przez co mamy trade no stress bo nic nie stracimy a za to przy dlugich trendach mozemy i tak ładnie zarobic i tylko na luzie sobie pilotowac pozycje czasem przestawiajac sl po ekstremach.
Wlasnie wyjscia z pozycji i samo jej prowadzenie to jest moja bolączka bo jeszcze nie opracowalem patentu ktory sposob lepszy i bardziej sie sprawdza.
Co o tym myslisz ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Myśleć i działać jak Goldman !

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

michal_fun pisze: Wlasnie wyjscia z pozycji i samo jej prowadzenie to jest moja bolączka bo jeszcze nie opracowalem patentu ktory sposob lepszy i bardziej sie sprawdza.
Co o tym myslisz ?
No to mamy podobne dylematy, kiedyś sugerowałem się stylem Saidena czyli nie majstruje przy zleceniach aż się nie zamkną, ale ja nie jestem Sam i nie mam 10-cio letniego doświadczenia na rynkach, sam nad tym pracuje więc ci nie podpowiem co zrobić.

Swoją drogą bardzo ładny trejd, trochę nerwówki będzie przy ~0.7845 bo to świeży poziom, też spróbuję wejść po odbiciu, jak nie zaśpię :D
Planuj Trejd, Trejduj Plan

signal

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: signal »

Peter_FX pisze:Wiadomo że im wyższy interwał tym większa skuteczność ale ja po prostu lubię intraday, poza tym stopy przy position trading raczej nie na moje depo.
Nieprawda. SD działa tak samo i na M1 i na W1.
Peter_FX pisze:Z webinarów Sama już raczej wiele nowego się nie dowiem, selekcja poziomów to nie jest dla mnie problem, to nad czym teraz pracuję to doprecyzowanie zasad wejścia/wyjścia aby nie ćwiczyć psychiki tylko zupełnie ją wyeliminować przy podejmowaniu decyzji.
To, co zaznaczasz rzadko kiedy jest poprawnym poziomem SD (przynajmniej według Sama). Ale jeśli uważasz, że już wiesz wszystko nie nie pozostaje nic innego niż życzyć Ci szczęścia.

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

signal pisze: Nieprawda. SD działa tak samo i na M1 i na W1.
SD działa tak samo ale trejder już niekoniecznie, na M1 jest dużo więcej szumu, nie twierdzę że skuteczność SD jest mniejsza tylko trejderów.
To, co zaznaczasz rzadko kiedy jest poprawnym poziomem SD (przynajmniej według Sama). Ale jeśli uważasz, że już wiesz wszystko nie nie pozostaje nic innego niż życzyć Ci szczęścia.
Wydaje mi się że zaznaczam poprawne poziomy, przynajmniej dopóki działają, ale jak masz jakieś uwagi to się nie krępuj ja wcale nie twierdzę że wiem wszystko :D

Czy to nie był poprawny poziom ?
Obrazek

Wiem że nie jest idealny ze względu na szeroką bazę ale reszta zasad się zgadza, warto też chyba pamiętać że poziom wygląda inaczej w zależności na jaki interwał patrzymy.
Planuj Trejd, Trejduj Plan

signal

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: signal »

Peter_FX pisze:SD działa tak samo ale trejder już niekoniecznie, na M1 jest dużo więcej szumu, nie twierdzę że skuteczność SD jest mniejsza tylko trejderów.
Rynek jest fraktalem, na każdym interwale wygląda tak samo. Mogę Ci pokazać wykres z dowolnego interwału i nie będziesz w stanie powiedzieć, jaki to przedział czasowy (o ile jest płynny).
Peter_FX pisze:Wydaje mi się że zaznaczam poprawne poziomy, przynajmniej dopóki działają, ale jak masz jakieś uwagi to się nie krępuj ja wcale nie twierdzę że wiem wszystko
Skoro Ciebie taka skuteczność zadowala, to w porządku. Ale SD ma znacznie większe możliwości, jeśli stosuje się je poprawnie. Jeśli szukasz wiedzy, to przestudiuj to, co Sam Seiden ma do powiedzenia. Ja bym Ci nic nowego nie powiedział w tej kwestii, wszystko jest w jego materiałach.

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

signal pisze: Rynek jest fraktalem, na każdym interwale wygląda tak samo. Mogę Ci pokazać wykres z dowolnego interwału i nie będziesz w stanie powiedzieć, jaki to przedział czasowy (o ile jest płynny).
Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy, sam napisałeś:
Jest to normalne i typowe. Jest też na to lekarstwo - zacznij grać pozycyjnie.
czy chodziło ci o position trading/zlecenia długoterminowe ?

Pamiętam webinar gdzie Sam pokazywał wejścia na M1 i używał on tam dużo mniejszego r:r, czyli ewidentnie jakieś tam różnice występują, być może nieco większa podatność na ruchy spekulacyjne w krótkich interwałach czasu.
Skoro Ciebie taka skuteczność zadowala, to w porządku.
A propos skuteczności, można by podać przykład Richarda Dennisa który ze skutecznością 30% (podobno) zrobił 200mln z 1600$ w 10 lat, chodzi mi o to że plan/zasady są dużo ważniejsze od skuteczności strategii a zasady to nie jest coś czym Sam lubi się chwalić w swoich darmowych webinarach, choć oczywiście można coś czasem wyczytać między wierszami.
Planuj Trejd, Trejduj Plan

signal

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: signal »

Peter_FX pisze:czy chodziło ci o position trading/zlecenia długoterminowe ?
Chodziło o granie zleceniami limit - ustawiasz zlecenie, SL, TP i zapominasz o nim.
Peter_FX pisze:Pamiętam webinar gdzie Sam pokazywał wejścia na M1 i używał on tam dużo mniejszego r:r, czyli ewidentnie jakieś tam różnice występują, być może nieco większa podatność na ruchy spekulacyjne w krótkich interwałach czasu.
Rozumiem, że jedno zagranie tworzy tu zasadę? Na wielu innych webinarach na M1 ma R:R np. 1:8.
Peter_FX pisze:A propos skuteczności, można by podać przykład Richarda Dennisa który ze skutecznością 30% (podobno) zrobił 200mln z 1600$ w 10 lat, chodzi mi o to że plan/zasady są dużo ważniejsze od skuteczności strategii a zasady to nie jest coś czym Sam lubi się chwalić w swoich darmowych webinarach, choć oczywiście można coś czasem wyczytać między wierszami.
A jak skończył Richard Dennis? Zbankrutował, ponieważ jego podejście do rynku było zbyt sztywne i nie opierało się na logice. Wtedy rynki były prostsze w grze.

W jego nagraniach jest wszystko, co potrzeba, żeby zrozumieć strefy popytu/podaży. To jest tak logiczne podejście, że nie ma tu możliwości nadinterpretacji.

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

signal pisze: Chodziło o granie zleceniami limit - ustawiasz zlecenie, SL, TP i zapominasz o nim.
To ja przecież wchodzę zleceniami limit, tyle tylko że to zapominanie o nich nie do końca mi wychodzi, zresztą jedna z zasad Sama to "w jaki sposób cena dotarła do poziomu" czyli tuż przed zrealizowaniem warto taki poziom zweryfikować.
W jego nagraniach jest wszystko, co potrzeba, żeby zrozumieć strefy popytu/podaży. To jest tak logiczne podejście, że nie ma tu możliwości nadinterpretacji.
No zgoda ale ja dalej nie wiem dlaczego uważasz że zaznaczam niepoprawne poziomy, za małe r:r, za słabe wybicie czy o co dokładnie chodzi ?
Planuj Trejd, Trejduj Plan

signal

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: signal »

Peter_FX pisze:No zgoda ale ja dalej nie wiem dlaczego uważasz że zaznaczam niepoprawne poziomy, za małe r:r, za słabe wybicie czy o co dokładnie chodzi ?
Jaką masz skuteczność? Może mi się wydaje, ale bardzo czerwono masz na koncie. Każdy interpretuje jak chce, ale według mnie źle zaznaczasz strefy. Jest to moja prywatna opinia - możesz ją wziąć pod uwagę bądź nie, jeśli tak, to odpowiedzi szukaj w źródle - u autora tej strategii.

ODPOWIEDZ