Supply & Demand - Peter's FX Journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

Muszę pamiętać o wyższych interwałach zanim ustawie zlecenie na m45, teraz wydaje się to oczywiste że najpierw trzeba wyciąć świeże poziomy podaży zanim pójdziemy wyżej.

Obrazek


weekend czas na gdybanie, ciekawe czy się euro odbije do gapy ?

Obrazek
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

Tak się dzisiaj zastanawiam czy ja w ogóle powinienem wchodzić w jakiekolwiek longi na kablu, trendy na wyższych interwałach h4 i D1 oczywiście spadkowe i jakiś tam mały prawdopodobnie korekcyjny trend wzrostowy na m45, przy założeniu że to wejście long miałoby odpowiedni rr nie widzę powodu żeby nie wchodzić ale... nie mogłem przecież wiedzieć gdzie po drodze wejdzie nowa podaż, więc ustawianie jakiegokolwiek tp było bezzasadne, więc tego typu wejścia raczej odpadają chyba że byłby to poziom wewnątrz silnej strefy na D1 i taki poziom na longa już nawet był.

Obrazek

Za pierwszym razem po sępiłem przy wchodzeniu w longa ponieważ trend zwyżkowy na m45 nie był potwierdzony i dopiero to odbicie umożliwiło wyrysowanie jakiegokolwiek trendu(nie wiem czy warto czekać na jakiekolwiek potwierdzenia trendu przy takich wejściach), z drugiej strony była jeszcze jedna możliwość na wejście long już po potwierdzeniu trendu którą zupełnie przespałem a czasu było całkiem sporo.

Obrazek
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

Obrazek

Lekko zdziwiony sytuacją na AUD/JPY, może nie samym przebiciem poziomu co brakiem większej reakcji, spodziewałem się re-testu linii trendu spadkowego i wybicie w górę, eksperymentuję trochę z tymi liniami trendu i nie wiem jeszcze czy są one dla mnie bardziej przydatne czy szkodliwe, na razie ograniczę je do wykresów pomocniczych.

AUD/JPY pozamykane wszystkie zlecenia, próbowałem tego longa zamknąć z zyskiem ale cena nie doszła do poziomu, ogólnie i tak na plus.

2014-09-22 AUD/JPY 97,173 -12,68 PLN SL

2014-09-22 AUD/JPY 96,986 42,02 PLN TP

2014-09-22 AUD/JPY 96,647 -17,80 PLN SL

kabel zamknięty z małym zyskiem 2014-09-22 GBP/USD 1,63306 7,88 PLN nowe TP trochę ponad BE
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

W końcu postanowiłem wbić w ten trend na AUS/USD :D
Obrazek

TP trochę ponad dziennym pivoto-poziomem.
Obrazek


Obrazek
Zastanawiałem się czy w to nie wejść i ostatecznie nie wchodziłem z powodu zbyt wielu poziomów i odległości do dolnej bandy trendu, kolejny powód żeby te kreski wywalić, zupełnie to dla mnie nie działa.
Pary o wysokiej zmienności jak EUR/AUD, GBP/JPY i EUR/PLN powinienem handlować z wyższych interwałów aby przefiltrować poziomy, może wykres 2h, tylko te SLe po 50 pipsów...
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

0,91864 od tego momentu siedze na aud/usd na shorcie, sl jade po dolkach/szczytach i wydaje mi sie ze to juz bedzie koncowka trendu. Do 87700 mam wstepny TP.
Myśleć i działać jak Goldman !

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

michal_fun pisze:0,91864 od tego momentu siedze na aud/usd na shorcie, sl jade po dolkach/szczytach i wydaje mi sie ze to juz bedzie koncowka trendu. Do 87700 mam wstepny TP.
No to gratki, kiedyś się frustrowałem jak nie siedziałem w trendach i robiłem głupoty typu polowanie na korekty :)

Na h4 widać ten poziom w pivocie, nie wiem czy to już koniec trendu ale zdecydowanie ma potencjał na jakieś odbicie ale jak poleci niżej tez się nie zdziwię, pivoty to słabe poziomy bo wszyscy je widzą i nowicjusze na nich grają.
Obrazek

na tygodniowym lepiej widać o co chodzi
Obrazek

niby miesięczny wprowadza trochę zamętu ale nie dajmy się zwariować :D
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

z shorta nie wyjde dopoki mi sl nie wybije ;) Jakby przeszlo przez te popytowki to mamy ostry zjazd w dol i pipsiorow mase :D
Myśleć i działać jak Goldman !

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Jak panowie obstawiacie? edek przejdzie popyt tak bez korekty? :)

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

Damfry pisze:Jak panowie obstawiacie? edek przejdzie popyt tak bez korekty? :)
Została tam jeszcze baza poziomu od którego euro już 2 razy się odbijało, powiedziałbym że powinno to wyciąć bez problemu ale indeks dolara też wbija w jakieś poziomy, poczekamy zobaczymy :wink:
Obrazek
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

A tu poziomy w które nie wszedłem bo zaspałem a raczej nie miałem siły siedzieć jak wróciłem rano z roboty :|

Nie mam pojęcia dlaczego wcześniej tego zlecenia nie ustawiłem.
Obrazek
a może rr mi nie odpowiadało, w sumie to z trendem... mniejsza z tym, ważne że system ładnie działa

Tutaj się zastanawiałem czy dać na pierwszym czy poziom wyżej, może to i dobrze że nawet na demie jestem taki ostrożny :D
Obrazek
btw. ten poziom wyżej już nieaktualny, za dużo spadków z okolicy, wytnie go bez problemu jak się trend odwróci a raczej jak korekta się skończy
Planuj Trejd, Trejduj Plan

ODPOWIEDZ