SuperHedge EA

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Pitmaster
Gaduła
Gaduła
Posty: 201
Rejestracja: 17 kwie 2008, 00:21

Nieprzeczytany post autor: Pitmaster »

Mam taki błąd: 2008.09.13 11:40:44 Hedge_EA_v_1_3 GBPUSD,M5: Wrong tick.
Ktoś wie co może być przyczyną??

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Tego typu błąd wyskakuje mi na każdym TF nie wiem co oznacza, olałem go poprostu 8)
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

piter321
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 20 lut 2006, 11:08

Nieprzeczytany post autor: piter321 »

Pitmaster pisze:Mam taki błąd: 2008.09.13 11:40:44 Hedge_EA_v_1_3 GBPUSD,M5: Wrong tick.
Ktoś wie co może być przyczyną??
To jest raczej komunikat, a nie błąd :)
Taki wpis informuje, że dla instrumentu zdefiniowanego jako Pair1 jest już kwotowanie w danej świeczce, a dla instrumentu Pair2 jeszcze nie ma kwotowania. W takim przypadku EA nie analizuje zmienionych cen, tylko czeka aż dla drugiego instrumentu również pojawią kwotowania.
Pozdrawiam
Piter

mario77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 27 lis 2007, 16:57

Nieprzeczytany post autor: mario77 »

Czy u Was dobrze dział Virtual SL/TP? Jak bym go nie ustawił 20, 50, 100 zawsze zamyka mi pozycję na 10 pipach. Zwykłe SL i TP ma wyłączone.

Awatar użytkownika
mysje_hood
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:00

Nieprzeczytany post autor: mysje_hood »

mario77 pisze:Czy u Was dobrze dział Virtual SL/TP? Jak bym go nie ustawił 20, 50, 100 zawsze zamyka mi pozycję na 10 pipach. Zwykłe SL i TP ma wyłączone.
pewnie jakies inne SL masz włączone albo NPOstoploss tak Ci zamyka.

btw jak wam dzisiaj wyszly test? mi okropnie :D piatkowy czar prysnął.

Obrazek

i jak wasze testy? cos ucich temat
Obrazek

Awatar użytkownika
raidman
Gaduła
Gaduła
Posty: 160
Rejestracja: 23 sie 2008, 12:14

Nieprzeczytany post autor: raidman »

Witam
Mam na razie problemy z netem co uniemożliwia mi testy, gdy tylko sytuacja się poprawi dalej będę zamieszczał wyniki.
Pozdrawiam wszystkich
Trejder jest jak cymbał - musi grać :)

polszans
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2008, 08:13

Nieprzeczytany post autor: polszans »

Witam
Obrazek
Na rysunku po lewej parametry na jakich odpalam EA
U góry sytuacja, w której EA nie wygenerował transakcji
U dołu EA wygenerował transakcje w momencie wystartowania świeczki "B"
Z tego co czytałem to EA działa tak że świeczka musi być powyżej/poniżej OpenLevel/-OpenLevel i dodatkowo powyżej/poniżej czerwonej/zielonej linii.
Pięć pytań:
1. Dlaczego w pierwszym przypadku EA nie zadziałał.
2. Czy to działa tak, że ustawiając NPOTimeSelect=1 EA generuje transakcje w chwili "wystartowania" świeczki i analizuję tę poprzednią w stosunku do tej dopiero co "wystartowanej"?
3. Kiedy analizowany jest warunek kończenia transakcji - czy przy każdym ticku?
4. Dlaczego co parę sekund terminal.exe zajmuje na 100% procesor na parę sekund?
5. Czy powodem tego że czasem działa a czasem nie może być to właśnie obciążenie? Czy przez to EA może "przegapić" ten moment startowania kolejnej świeczki i nie analizuje poprzedniej i w rezultacie nie otwiera transakcji. Czy po momencie "startowania" świeczki jest jeszcze później analizowana ta poprzednia świeczka pod kątem spełniania warunków Open?(Chyba nie - chyba że CheckEachTick=True, ale wtedy analizowana jest "aktualna "świeczka)

Generalnie EA jest bardzo OK, ale irytuje mnie że czasem EA działa czasem nie - no chyba że czegoś jeszcze nie wiem;-)

mbor112
Gaduła
Gaduła
Posty: 142
Rejestracja: 27 lis 2007, 11:37

Nieprzeczytany post autor: mbor112 »

Jakie ten sprzęt ma wymagania ?? Ja mam 1,1ghz i 786 ram i platofrma uruchamia się od 15 minut i sie nie uruchomiła :D

piter321
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 20 lut 2006, 11:08

Nieprzeczytany post autor: piter321 »

polszans pisze:1. Dlaczego w pierwszym przypadku EA nie zadziałał.
EA oprócz wymienionych przez Ciebie warunków otwarcia sprawdza, czy po otwarciu ostatniej pozycji wartość słupka spadła poniżej NPOStopLoss - zabezpiecza to przed ponownym otwieraniem pozycji na tym samym sygnale. Jeżeli macie jakieś inne pomysły jestem otwarty na zmiany :)
polszans pisze:2. Czy to działa tak, że ustawiając NPOTimeSelect=1 EA generuje transakcje w chwili "wystartowania" świeczki i analizuję tę poprzednią w stosunku do tej dopiero co "wystartowanej"?
Tak
polszans pisze:3. Kiedy analizowany jest warunek kończenia transakcji - czy przy każdym ticku?
Tak, jednak w przypadku gdy używasz NPOStopLoss to w zależności od ustawienia parametru CheckEachTick wartość wskaźnika jest pobierana raz na świeczkę, albo przy każdym ticku :)
polszans pisze:4. Dlaczego co parę sekund terminal.exe zajmuje na 100% procesor na parę sekund?
To już jest problem wskaźnika, jeżeli masz pomysł na coś bardziej optymalnego to możemy to wprowadzić.
polszans pisze:5. Czy powodem tego że czasem działa a czasem nie może być to właśnie obciążenie? Czy przez to EA może "przegapić" ten moment startowania kolejnej świeczki i nie analizuje poprzedniej i w rezultacie nie otwiera transakcji. Czy po momencie "startowania" świeczki jest jeszcze później analizowana ta poprzednia świeczka pod kątem spełniania warunków Open?(Chyba nie - chyba że CheckEachTick=True, ale wtedy analizowana jest "aktualna "świeczka)
Jeżeli masz ustawione CheckEachTick=false i NPOTimeSelect = 1 to poprzednia świeczka jest analizowana dokładnie jeden raz (nie mniej, nie więcej). Obciążenie procesora może jedynie spowodować, że ta analiza wystąpi nie przy otwarciu kolejnej świeczki tylko trochę później. CheckEachTick=True nie powoduje że jest analizowana aktualna świeczka - do tego służy parametr NPOTimeSelect
mbor112 pisze: Jakie ten sprzęt ma wymagania ?? Ja mam 1,1ghz i 786 ram i platofrma uruchamia się od 15 minut i sie nie uruchomiła.
Ja mam niewiele mocniejszy procesor i tyle samo RAMu, więc przyczyn długiego uruchamiania musisz poszukać gdzie indziej :)
A oprócz EA masz wskaźnik NeutralPrice Oscillator_v1 ??
Pozdrawiam
Piter

mbor112
Gaduła
Gaduła
Posty: 142
Rejestracja: 27 lis 2007, 11:37

Nieprzeczytany post autor: mbor112 »

Mam :) NA LIte udało mi sie odpalić bez problemu a u AM platforma sie zawiesza... Jakie ustawienia dajecie na M1 ?

ODPOWIEDZ