Super Hedge ::..

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

Ktos gra jeszcze Hedge?
Temat umarł z powodu:
A) wszyscy grający już mają swoje wyspy na Pacyfiku i nie chce im się pisać
B) system przestał generować sygnały
C) generowane sygnały sa błedne
D) Powstał niepubliczna grupa
E) ......
Dziękuje za odpowiedz
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

Awatar użytkownika
MarcinMC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 01 kwie 2014, 16:56

Re: Super Hedge ::..

Nieprzeczytany post autor: MarcinMC »

Ja jeszcze w to gram :)

Stworzyłem EA pod ten system tylko teraz zastanawiam się od jakich poziomów rozjechania wchodzić w rynek wiadomo niektóre pary bardziej się rozchodzą niektóre mniej

Np takie GBPUSD + EURUSD , EURUSD + USDCHF , AUDJPY + EURJPY i inne na których gracie napiszcie od jakich poziomów rozejscia otwieracie pozycje.
Skype marcinmc92

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Super Hedge ::..

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

MarcinMC pisze:Ja jeszcze w to gram :)

Stworzyłem EA pod ten system tylko teraz zastanawiam się od jakich poziomów rozjechania wchodzić w rynek wiadomo niektóre pary bardziej się rozchodzą niektóre mniej

Np takie GBPUSD + EURUSD , EURUSD + USDCHF , AUDJPY + EURJPY i inne na których gracie napiszcie od jakich poziomów rozejscia otwieracie pozycje.
Mnie zainspirował ten koleś http://www.forexfactory.com/showthread. ... ost7878271 . Chociaż nie ma w samej koncepcji nic odkrywczego (mam na tym forum parę dzienników, które dotyczą gry parami) to jest jednak jedna zasadnicza różnica. Ta strategia dopuszcza zamykanie grających par nawet kiedy przynoszą one w sumie stratę. U mnie zawsze musiały być na plusie. Dodatkowo gra odbywa się na 8 zestawach par. Również formuła mierzenia rozjechania jest całkowicie inna. W sumie jest pięć poziomów rozjechania, na których otwierane są kolejne pozycje.
Przerobiłem na własne potrzeby EA, które zostało tam zamieszczone. Podstawowy błąd jaki Pierre popełnia to gra jednakowymi wielkościami pozycji w każdym zestawie par. To duży błąd ponieważ taki układ jest niesymetryczny i z pewnością będzie miał wpływ na efektywność handlu. Raz może pomagać a innym razem wręcz przeciwnie. W mojej wersji wielkości pozycji są dobierane tak żeby spełniony był warunek neutralności wag pozycji w każdym zestawie par.

Awatar użytkownika
MarcinMC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 01 kwie 2014, 16:56

Re: Super Hedge ::..

Nieprzeczytany post autor: MarcinMC »

Masz może jakiś wskaźnik którym byś mógł się podzielić, który właśnie wskazuje poziom rozejscia par?
Skype marcinmc92

Awatar użytkownika
CoVal
Gaduła
Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 06 paź 2005, 22:45

Re: Super Hedge ::..

Nieprzeczytany post autor: CoVal »

Panowie,
jeszcze raz - nie marnujcie czasu na rozkminianie pair tradingu dla par forexowych.
Ja drazylem ten temat przez rok.
Konkluzje:
jesli macie zamiar grac eurusd vs gbpusd, to po prostu otworzcie pozycje na eurgbp.
Jesli mi nie wierzycie, jesli ludzicie sie, ze to nie to samo, to zrobcie prosty eksperyment:

w chwili kiedy otwieracie pozycje na ukladzie par edek-kabel, otworzcie pozycje eurgbp w drugim terminalu.
to samo z zamknieciem.
Jesli beda jakies roznice, to tylko te wynikajace z roznicy w spreadach (sumaryczny spread na edku i kablu va eurgbp) i ew. z opoznien w zamykaniu pozycji na 2 parach a nie na jednej.

Po to zostaly stworzone pary krosowe, aby czlowiek nie musial sie meczyc z hedgownaiem 2 par....

to samo z innymi parami typu aud i nzd, eur i chf, etc....

Jesli myslicie powaznie o pair tradingu, to skrzyzujcie instrumenty ktore normalnie sa nie skrosowane, typu indeksy, towary, czy nawet zwykle akcje.

Powodzenia w Nowym Roku !!!

Awatar użytkownika
MarcinMC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 01 kwie 2014, 16:56

Re: Super Hedge ::..

Nieprzeczytany post autor: MarcinMC »

CoVal pisze:Panowie,
jeszcze raz - nie marnujcie czasu na rozkminianie pair tradingu dla par forexowych.
Ja drazylem ten temat przez rok.
Konkluzje:
jesli macie zamiar grac eurusd vs gbpusd, to po prostu otworzcie pozycje na eurgbp.
Jesli mi nie wierzycie, jesli ludzicie sie, ze to nie to samo, to zrobcie prosty eksperyment:

w chwili kiedy otwieracie pozycje na ukladzie par edek-kabel, otworzcie pozycje eurgbp w drugim terminalu.
to samo z zamknieciem.
Jesli beda jakies roznice, to tylko te wynikajace z roznicy w spreadach (sumaryczny spread na edku i kablu va eurgbp) i ew. z opoznien w zamykaniu pozycji na 2 parach a nie na jednej.

Po to zostaly stworzone pary krosowe, aby czlowiek nie musial sie meczyc z hedgownaiem 2 par....

to samo z innymi parami typu aud i nzd, eur i chf, etc....

Jesli myslicie powaznie o pair tradingu, to skrzyzujcie instrumenty ktore normalnie sa nie skrosowane, typu indeksy, towary, czy nawet zwykle akcje.

Powodzenia w Nowym Roku !!!
Dzięki za podzielenie się własną opinią i doświadczeniem. Mogłļyś się podzielić narzędziami których używałeść do swojej strategii chodzi mi o wskaźniki.
Skype marcinmc92

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Super Hedge ::..

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

CoVal pisze:Panowie,
jeszcze raz - nie marnujcie czasu na rozkminianie pair tradingu dla par forexowych.
Ja drazylem ten temat przez rok.
Konkluzje:
jesli macie zamiar grac eurusd vs gbpusd, to po prostu otworzcie pozycje na eurgbp.
Jesli mi nie wierzycie, jesli ludzicie sie, ze to nie to samo, to zrobcie prosty eksperyment:

w chwili kiedy otwieracie pozycje na ukladzie par edek-kabel, otworzcie pozycje eurgbp w drugim terminalu.
to samo z zamknieciem.
Jesli beda jakies roznice, to tylko te wynikajace z roznicy w spreadach (sumaryczny spread na edku i kablu va eurgbp) i ew. z opoznien w zamykaniu pozycji na 2 parach a nie na jednej.

Po to zostaly stworzone pary krosowe, aby czlowiek nie musial sie meczyc z hedgownaiem 2 par....

to samo z innymi parami typu aud i nzd, eur i chf, etc....

Jesli myslicie powaznie o pair tradingu, to skrzyzujcie instrumenty ktore normalnie sa nie skrosowane, typu indeksy, towary, czy nawet zwykle akcje.

Powodzenia w Nowym Roku !!!
W pełni się zgadzam z moim przedmówcą. Sęk w tym, że ja już krzyżowałem co się dało.
W przytoczonym linku spodobało mi się;
- mnogość par stosowana w grze jednocześnie,
- zamykanie również stratnych par (wg zadanych wcześniej kryteriów)
Spróbować nie zaszkodzi. ;)

ANGAWE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2011, 19:25

Re: Super Hedge ::..

Nieprzeczytany post autor: ANGAWE »

..............dobrym hedgem 2014 było sell EUTRY & buy USDTRY + dodatnia różnica swapów (XTB). Można było ładnie zarobić. Niestety punkty swap uległy zmianie więc atrakcyjność tego hedgu aktualnie spadła do zera. Corelacja wynosiła ok 89-99% na różnych interwałach.

Awatar użytkownika
Kondek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 501
Rejestracja: 26 maja 2009, 17:17

Re: Super Hedge ::..

Nieprzeczytany post autor: Kondek »

Nie czytałem całego wątku, bo ma 90 stron, więc jeżeli piszę to zamo co ktoś inny to przepraszam :-)
Ale jaki jest sens kupowania EURUSD i sprzedawania GBPUSD jezeli mozna Sprzedać EURGBP i będzie identyczny efekt :D Mało, bedzie o wiele taniej :D Wychodzi na to, że to żaden hedge :D
Konsekwencja i żelazne zasady to droga do sukcesu

ODPOWIEDZ