Super Hedge ::..

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
trzycenty

Nieprzeczytany post autor: trzycenty »

mile zyczenia ; ) thx.

marius09
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2007, 10:30

Nieprzeczytany post autor: marius09 »

MrYogi pisze:
Pitmaster pisze:
spread na eurgbp ostatnio jest bardzo niski [1.0-2.0]
Nie ma sensu bawić się więc w hedge...

Wiem że na crosie wychodzi taniej, jednak mnie bardziej podchodzi heage. Ostanio testuje sobie głównie na EURUSD z EURJPY i mam całkiem miłe wyniki, pomimo panującej zmienności.
Jedyny minus że łatwiej trafić na SL, ale w końcu po coś on jest :]

Przy czym nie korzystam z wskaźników, bo nie są dostosowane do tej zmienności, tylko z czystego wykres u z M1
A możesz coś więcej napisać jak to z czystych wykresów?

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

marius09 pisze: A możesz coś więcej napisać jak to z czystych wykresów?
Patrzysz na Edka i Ejka na M1. Kiedy któraś z par wybija w którąś stronę ale dość znacznie. to zawierasz pozycje ( liczy się reflex )
Np. Ejek wybija do góry to na nim S, a edek na L. Wada tego taka że trzeba dobrze wyczuć koniec ruchu pary która się wybija.
Cała filozofia. wydaje się banalne, ale takie jest.

Minus taki że przy obecnej zmienności Sl jest koło 50 pipsów ( w sumie 2 pary ) ale sum,a summarum zyskowne.

Ps Stanowczo nie polecam osobą co nie są przyzwyczajone do gry na czystym wykresie. Trzeba mieć obycie z rynkiem.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

marius09
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2007, 10:30

Nieprzeczytany post autor: marius09 »

ok dzięki za wyjaśnienia. Jedno jeszcze pytanie. Jak ustawiasz SL? Na sztywno 50 pipsów czy po 25?

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

marius09 pisze:ok dzięki za wyjaśnienia. Jedno jeszcze pytanie. Jak ustawiasz SL? Na sztywno 50 pipsów czy po 25?
SL nie est zdefiniowany w pozycji. Liczy się suma obydwóch pozycji, kiedy w sumie będzie ok 50 pipsow to zamykam cokolwiek by się nie działo. Przy czym przeważnie jak przechodzi już 40 pipśów to najczęściej pozycja juz jest od bani.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

marius09
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2007, 10:30

Nieprzeczytany post autor: marius09 »

A wychodzisz tym na plus? Jeśli to nie jest tajemnicą to od razu zapytam czy ten ewentualny plus jest duży. Tak średnio z metra ile pipsów miesięcznie można ugrać. Oczywiście poglądowo bo wiadomo, że inny trader to inne wyniki.

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

marius09 pisze:A wychodzisz tym na plus? Jeśli to nie jest tajemnicą to od razu zapytam czy ten ewentualny plus jest duży. Tak średnio z metra ile pipsów miesięcznie można ugrać. Oczywiście poglądowo bo wiadomo, że inny trader to inne wyniki.
Bardzie tym gram dla zabawy, gdyż rynek nie jest dobry do tego, statystyk nie prowadzę, ale jest na przyzwoitym plusie.
Tylko trzeba być cierpliwym.
Na serio nim będę grał jak na rynku będzie znacznie mniejsza zmienność.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Kamil85
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2007, 13:20

Nieprzeczytany post autor: Kamil85 »

Pomyłka.

Sorry.

trzycenty

Nieprzeczytany post autor: trzycenty »

ale poczatek tego tematu jest na poczatku kochani.

panprezes
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 26 lut 2010, 12:54

Nieprzeczytany post autor: panprezes »

Po raz pierwszy się udzielam na forum, więc witam wszystkich, a zwłaszcza wielki szacun dla Twórców tego tematu.
Jestem pod wrażeniem niegdysiejszego zaangażowania (rok 2008), niestety jak zapewne sami dostrzegacie, od długiego już czasu temat obumiera i brakuje informacji o optymalizacji strategii, czy o EA, który miał powstać na MT....

Może nie wypada zapytać (z powodu braku mojego zaangażowania), ale czy ktoś ostatecznie zrobił EA Waszego pomysłu, czy przestaliście się tym interesować??
Może bawicie się w coś całkiem innego lub też wymieniacie się swoimi poglądami mniej publicznie :) Jakkolwiek..., chciałbym - jeśli to możliwe - byście napisali jak się sprawy mają, bo mnie już ręce i głowa bolą od tego hedgowania bez EA.

Pzdr,

ODPOWIEDZ