Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

kilka wejść z poranka...oczywiście to tylko wybrane pozycje i zyskowne, stratnych nie zaznaczyłem bo nie ma się czym chwalić:):):)poza tym jest podpięte konto i widać że pozycje zyskowne odrobiły stratne i dały wyjść na zysk...jeżeli ktoś chce mimo wszystko na wykresie zobaczyć stratne pozycje gdy się mylę to proszę napisać to udostępnię również...

jak widać na wykresie pozycje zyskowne obliczone były w punkt do 5 miejsca po przecinku, i to nie przypadek, nie szczęście:)bo jeszcze tak niektórzy jak KoalaFX pomyślą...zresztą Pan Koala opracował super metodę pozbawioną praktycznie ryzyka na FX...super...też bym tak chciał
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

MkubuxK pisze:
inwestor2006 pisze:siedziałem w mcdonaldzie, piłem kawę i dostałem telefon no i spóźniłem się z wejściem:)triggerem tego wejścia było to samo co pozostałych ale właśnie nie było na szycie ze względu na spóźnienie...
Nie wiem dlaczego ludzie kreujący się na wielkich inwestorów starają się za wszelką siłę kreować tego typu podejście do inwestowania, telefon, zawsze robiąc coś innego, najlepiej jedząc kanapkę, a w ogóle najlepsze zagrywki to pewnie z psem na spacerze. Jest to kompletnie coś odwrotnego z czym się spotkałem w swoim inwestowaniu, w rozmowach z ludźmi z branży którzy rzeczywiście mają te 20 lotów chociażby na spuście.

Tam Ci ludzie potrafią siedzieć przed monitorem 8 godzin wyczekując dokładnie to na co czekają , mają to ściśle sprecyzowane, nie wyjdą wręcz do toalety przez x godzin jeżeli to coś ma się wydarzyć w przedziale czasowym.

Druga strona strona to managarowie , który owszem nie siedzą wtedy non stop przy ekranie, ale ich inwestowanie to żadne pitu pitu z m1.

Skręca mnie aż , gdy słyszę takie bzdury.

hej...dokładnie mam to samo co opisujesz problem w tym że konto myfxbook to nie konto na 20 lotów i nie konto przy którym głównie pracuje...a mnie skręca też to co piszesz bo ja znam wielu traderów którzy tak nie podchodzą do kwestii inwestowania jak opisujesz ale szanuje Twoje zdanie...tylko nie pisz że to bzdury bo ja nie napiszę że to co Ty piszesz to bzdury bo masz rację

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

ale dzięki za swoje zdanie...wcale nie kreuje się na wielkiego inwestora:)poza tym nie zawsze robię coś innego:)wyciągasz zbyt głębokie wnioski...moja praca to siedzenie przed monitorem od 7 rano do 11 i przerwa do 13 po czym wracam i pracuję do 16...a to że czasem spotykam sie ze swoimi klientami to nie oznacza że jednocześnie siedze z tabletem w aucie i otwieram pozycje...fakt siedzenia sobie i odpoczywania przy kawie nie znaczy że nie mogę otworzyć platformy i otworzyć pozycji...wiesz wszystko zależy od konkretnego inwestora...konkretnych postaw i przekonań wypracowanych...są tacy jak mówisz co do toalety nie wyjdą ale są tacy co po zakupach z komórką czy tabletem chodzą i otwierają nawet 50 lotów...nie ma tutaj jednego schematu...są reguły które stosuje większość ale zawsze są wyjątki

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

a tutaj zamieszczam wczorajszy poranny wynik na moim większym rachunku, niestety tym razem zaliczyłem stratę, w tym przypadku siedziałem przed komputerem bo to było przed wyjazdem ale miałem czas by wyjść do toalety i nie byłem kłebkiem nerwów z palcem na myszce i oczami wklejonymi w monitor:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

jeszcze jedno wejście w punkt...zagrane na kilku rachunkach
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

inwestor2006 pisze:ale dzięki za swoje zdanie...wcale nie kreuje się na wielkiego inwestora:)poza tym nie zawsze robię coś innego:)wyciągasz zbyt głębokie wnioski...moja praca to siedzenie przed monitorem od 7 rano do 11 i przerwa do 13 po czym wracam i pracuję do 16...a to że czasem spotykam sie ze swoimi klientami to nie oznacza że jednocześnie siedze z tabletem w aucie i otwieram pozycje...fakt siedzenia sobie i odpoczywania przy kawie nie znaczy że nie mogę otworzyć platformy i otworzyć pozycji...wiesz wszystko zależy od konkretnego inwestora...konkretnych postaw i przekonań wypracowanych...są tacy jak mówisz co do toalety nie wyjdą ale są tacy co po zakupach z komórką czy tabletem chodzą i otwierają nawet 50 lotów...nie ma tutaj jednego schematu...są reguły które stosuje większość ale zawsze są wyjątki
Niestety, ale takich widzę, tylko na tym forum ( komórka tablet i transakcje na zakupach ).

Oceniłem co przeczytałem - pisanie takich rzeczy ( wszystko od niechcenia niby ) to właśnie kreowanie się, może nieświadome. Fakt siedzenia przy kawie oznacza , że odpoczywasz, wyjęcie telefonu i odpalenie czegoś bo sygnał był godzinę temu - brzmi to kuriozalnie i nieprofesjonalnie.

7-11 13-16 - to mi się podoba i w to uwierzę.

Powodzenia przy swoim projekcie. Tutaj ocenią Cię tylko wyniki - jeżeli ugrasz większość zysków przy kawie to tylko pozazdrościć talentu.
fx-forum

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

MkubuxK pisze:
inwestor2006 pisze:ale dzięki za swoje zdanie...wcale nie kreuje się na wielkiego inwestora:)poza tym nie zawsze robię coś innego:)wyciągasz zbyt głębokie wnioski...moja praca to siedzenie przed monitorem od 7 rano do 11 i przerwa do 13 po czym wracam i pracuję do 16...a to że czasem spotykam sie ze swoimi klientami to nie oznacza że jednocześnie siedze z tabletem w aucie i otwieram pozycje...fakt siedzenia sobie i odpoczywania przy kawie nie znaczy że nie mogę otworzyć platformy i otworzyć pozycji...wiesz wszystko zależy od konkretnego inwestora...konkretnych postaw i przekonań wypracowanych...są tacy jak mówisz co do toalety nie wyjdą ale są tacy co po zakupach z komórką czy tabletem chodzą i otwierają nawet 50 lotów...nie ma tutaj jednego schematu...są reguły które stosuje większość ale zawsze są wyjątki
Niestety, ale takich widzę, tylko na tym forum ( komórka tablet i transakcje na zakupach ).

Oceniłem co przeczytałem - pisanie takich rzeczy ( wszystko od niechcenia niby ) to właśnie kreowanie się, może nieświadome. Fakt siedzenia przy kawie oznacza , że odpoczywasz, wyjęcie telefonu i odpalenie czegoś bo sygnał był godzinę temu - brzmi to kuriozalnie i nieprofesjonalnie.


7-11 13-16 - to mi się podoba i w to uwierzę.

Powodzenia przy swoim projekcie. Tutaj ocenią Cię tylko wyniki - jeżeli ugrasz większość zysków przy kawie to tylko pozazdrościć talentu.
dokładnie, wyniki ocenią...zatem ja robię swoje:)dziękuje za wymianę zdań

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

właśnie zamknięta transakcja. wczoraj podjąłem decyzję że przetrzymam ją dzień dłużej bo wykres sprzyja, zlecenie trafione praktycznie w punkt...zysk bardzo duży 90 pips na plus i 2000 USD zysku. na tym kończę trading...wracam w okolicach wtorku

pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

witam

dzisiaj chciałem się podzielić jedną refleksją dzięki której ja w pewnym momencie w znaczącym stopniu przyspieszyłem swoje regularne zyski na forex. Otóż chodzi mi o prowadzenie dziennika. Nie będę tutaj się rozpisywał nad jego formą ponieważ moim zdaniem skromnym forma jego prowadzenia zależy od tradera, to moim zdaniem kwestia indywidualna, powinno być tak by było wygodnie i by pomagało w polepszaniu swoich wyniku w pracy na rynku. Bez wątpienia jednak jest fakt że każdy kto poważnie bierze forex powinien taki dziennik prowadzić...ja osobiście mam zeszyt gdzie zapisuje każdą swoją transakcję, każdą myśl, każdą emocje z którą mam do czynienia, każdy błąd jaki popełnię w trakcie dnia i sesji. Wydawać by się mogło że to wystarczy. Otóż zachęcam każdego kto na poważnie traktuje prace na rynku bez względu na wielkość kapitału, strategię itp do analizy swoich zapisków w sposób regularny. Ja osobiście robię to tak że w każdą sobotę zawsze analizuję poprzedni tydzień pracy. Przeglądam wszystkie swoje transakcje z danego minionego tygodnia po kolei każdą z osobna, zwracam uwagę na zapiski które się danego dnia pojawiły itp. Następnie robię coś co nazywam listą błędów danego tygodnia, dzięki temu mam jasno na papierze widoczne jakie popełniałem błędy oraz ile razy mi się one powtórzyły. Dzięki temu zawsze w sobotę wiem co zrobiłem źle i czego w następnym tygodniu nie powtarzać...oczywiście błędy powtarzam często i to różne bo jestem tylko traderem ale po wielu miesiącach prowadzenia dziennika zauważyłem że wiele problemów które kiedys popełniałem po prostu teraz już nie popełniam...

a jak każdy wie kto na poważnie traktuje rynek straty w 90% biorą się z błędów i niestosowania się do swojej strategii, swoich postaw i przekonań...

zachęcam wszystkich do prowadzenia zapisków z tego co robicie na rynku

w razie pytań proszę śmiało pisać tutaj na ogólnym lub wiadomości priv

pozdrawiam

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

a tutaj kilka dzisiejszych wejść...najpierw 2 nieudane próby znalezienia szczytu i 2x SL ale później jedno ładne mocne zlecenie które pozwoliło odrobić stratę...oczywiście nie wszystkie wejścia zaznaczone no ale link do konta widzicie więc nie ma potrzeby
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ