Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

po takiej sesji dobrze że jutro weekend i mamy dwa dni wolnego

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

to mój złoty strzał...po danych...sam szczyt...skalp w punkt wyliczony...ryzyko 3,4 pipsa SL na kilka %...wynik to 20 pips...R:R 7:1 i zysk ponad 10%


złoty strzał w sensie nie na chybił trafił:)po prostu moment, decyzja i sru leci
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

szybkie dane są zawsze okazją do szybkich zysków...warto zaryzykować 2-3%

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

witam

krótki komentarz do wczorajszej sesji. Jak wiadomo mój poziom został wybity ale taki jest forex i liczyłem się z tym. W trakcie wczorajszego ruchu zdecydowałem że pozostanę z shortem ponieważ to wszystko...dane akurat o takiej mocy na takim poziomie przy jasno określonym trendzie shortowym dawało mi przypuszczenie że cały ten ruch to podpucha jak często bywa na danych...postanowiłem poczekać do zamknięcia się świecy D1 i od tego uzależniałem czy pozostanę z shortem czy nie...Zamknięcie nastąpiło poniżej strategicznego punkt dla mnie 1.1009 dlatego postanowiłem pozostać w shorcie. Cały ruch z danych praktycznie został zanegowany czego w pewien sposób się spodziewałem aczkolwiek decyzję podjąłem po tym co widziałem na wykresie...

W międzyczasie wykorzystując inny poziom wyżej zaznaczony na zielono trochę poskalpowałem co było dobrą decyzją. Przepraszam że wcześniej tego poziomu nie wyrysowałem ale po pierwsze nie spodziewałem się tak wysokiego podejścia a po drugie działo się to zbyt szybko i po prostu wczoraj nie zdążyłem tego zrobić zaraz przed transakcjami. Forex jest dynamiczny, czasem trzeba szybko podejmować decyzję. Nie mniej jednak wszystko było zgodne z ogólnym szerokim planem gry na S zgodnie z trendem...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

i tutaj już mam scenariusz na poniedziałek który ściśle związany jest z dniem wczorajszym...zakładam że poleci SHORT ale jak to eurusd uwielbia to może trochę zakręcić. Obecnie jestem z pozycją shortową którą pozostawiam. Jeśli rynek poleci od razu na S to super a jeśli nie to będę czekał na korektę która ma prawo mieć koniec w trzech miejscach zaznaczonych kolorem niebieskim. Który to będzie poziom? nie wiem bo wczoraj rynek udowodnił że nigdy nie wiadomo...wiem natomiast to że będzie to ten poziom na którym dostanę sygnał wolumenowy dokładnie po wyrysowaniu formacji abc spełniającej moje warunki...i tam dobiorę pozycję S...SL już nie podlega zmianie ponieważ negacja tego układu spowoduje wybicie rynku L...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

tymczasem ja uciekam na wycieczkę do Krakowa trochę pospacerować...pozdrawiam i miłego weekendu

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

witam serdecznie

jak widać dzisiaj nic się nie zmieniło...rynek realizuje scenariusz opisany w piątek, kontynuuje ruch...obecnie na wykresie m15 otrzymałem sygnał na longa w kierunku korekty ruchu shortowego piątkowego...jest to jednak sygnał na wybicie tylko fali i nic więcej ponieważ jest to zagranie troszke niezgodne z trendem aczkolwiek szanse na tp oceniam na bardzo duże...niski SL, niskie TP...pozycja 2x po 0,5 lota...zobaczymy jak to się zakończy...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2015, 17:44 przez inwestor2006, łącznie zmieniany 2 razy.

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

dopowiadając...typowa transakcja skalpowa w kierunku korekty którą oceniam za prawdpopodoboną

inwestor2006
Gaduła
Gaduła
Posty: 348
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:12

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: inwestor2006 »

witam...niestety wczorajsze dwie pozycje na skalpowe zagranie wybite SL...trudno
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: Sterowany FOREX jak zabawka tylko dla dużych dzieci

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

Dla mnie dosyć jasny sygnał na short się kroi. Był dołek, jest zrobiona ładna korekta, która wygląda na wyczerpującą się.
Przy SL na poziomie 15-25p możliwy jest ruch na ok. 80. Tyle, że to nie na skalp na pewno.

Jaki dzisiaj Ty masz plan?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

ODPOWIEDZ