Stanowisko i komfort pracy a wyniki.

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
Awatar użytkownika
Zeziu07
Gaduła
Gaduła
Posty: 268
Rejestracja: 26 lut 2011, 15:42

Stanowisko i komfort pracy a wyniki.

Nieprzeczytany post autor: Zeziu07 »

Witam,

niedawno zorganizowałem sobie nowe stanowisko do pracy przy forexie.
Wodotrysków nie ma - monitor 24 cale, wygodny fotel, biurko, słuchawki (siedzę po nocach i uwielbiam słuchać muzyki).
Wcześniej trejdowałem na lapku przyjmując przeróżne pozycje w łóżku.
Zauważyłem, że od tego czasu mój trejding stał się spokojniejszy i mniej stresowy.
Może dzięki większej matrycy, może dzięki większej wygodzie.
Często operując na łóżku te pozycje zmieniałem, coś mnie zaczynało boleć, to za ciepło itp.

Chciałbym zapytać jak to było/jest u Was?
Czy komfort wpływa na Wasze wyniki?


PS do modów - jeżeli temat nadaje się do off-topic to proszę o przeniesienie.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Stanowisko i komfort pracy a wyniki.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

To naturalne o czym piszesz. Inaczej pracuje się jak żona krzyczy, dziecko płacze, sąsiad hobbystycznie wierci w ścianie, a inaczej jak masz ciszę, spokój i porządne narzędzia.

Co do szczegółów zestawu to każdy potrzebuje czego innego w zależności m.in. od stylu gry, obserwowanych rynków itd. Kiedyś korzystałem z 3 monitorów + laptopa. Obecnie wystarcza mi laptop 17" + monitor 24".
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
drulaka
Gaduła
Gaduła
Posty: 211
Rejestracja: 22 sty 2013, 13:00

Re: Stanowisko i komfort pracy a wyniki.

Nieprzeczytany post autor: drulaka »

rozmyslalem nad tym jakis czas temu, zmontowalem 3 monitory i laptopa, na fotel nalozylem mate masujacą, kupilem do pokoju jonizator i oczyszczacz z nawilzaczem powietrza... u mnie zadzialalo to tak ze po pierwszych 2 dniach wszystko sie zwrocilo:-) i czuje się mniej zmeczony po calym dniu siedzenia... a sobote i niedziele normalnie na ogrodzie spedzam odsniezajac dach altanki, chodnik swoj i sasiada, porabie drzewo i pobiegam dokola domu.... to lepiej dziala niz klima, jonizator i oczyszczacz razem wziete :D
jest pipnie

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Re: Stanowisko i komfort pracy a wyniki.

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Dla mnie bardzo istotne jest ustawienie samego wykresu, jego grubości (w przypadku liniowego) oraz odpowiedniego formatu (świeczki), do tego dobry kolor tła, no i czcionki oraz przyciski odpowiedniej wielkości. Kiedyś po zmianie monitora dużo czasu poświęciłem na optymalne skonfigurowanie Windowsa, żeby obraz na monitorze mnie nie wkurwiał. Na monitorze 22"" przy rozdzielczości 1650*1050 muszę mieć czcionki 200 dpi, bo inaczej szlag mnie trafia. Wzrok mam super, ale po prostu nie lubię takich małych pizdeczek. Nawet nie próbuję grać na laptopie a już tym bardzie na smartfonie bo po minucie wyrzucę ze złości mimo wszystko dość drogie urządzenie przez okno :)

Takie rzeczy jak fotel, monitor, rozdzielczość są ważne moim zdaniem, można cel osiągać na różne sposoby, ważne aby czuć się dobrze. Z drugiej strony, hmm, to jest takie naturalne w sumie, po co się męczyć? Nikt normalny nie jest masochistą.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Kobra
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2013, 12:43

Re: Stanowisko i komfort pracy a wyniki.

Nieprzeczytany post autor: Kobra »

Kwestia przyzwyczajenia. Poczatkowo srodowisko ludzkie mialo wplyw, po kilku m-cach juz nie ma. Dodatkowo teraz juz nawet pogodzone obawiazki domowe z tradingiem.
Trading na lapie 15,4'' lub palmtopie i jest ok.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Stanowisko i komfort pracy a wyniki.

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Traduje i pracuję przy laptopie na wyjazdach i przeżywam koszmar. Nie wyobrażam sobie jak można efektywnie pracować bez co najmniej dwóch monitorów (wiadomo, że muszą być rozsądnej wielkości) i szybkiego komputera.

Wiadomo łatwo się przyzwyczaić do dobrego, ale ostatnio po powrocie z urlopu kiedy pracowałem na laptopie (takie urlopy człowiek ma ;) ) jak usiadłem do swojego stanowiska pracy, włączyłem komputer, który się załadował w kilkanaście sekund i spojrzałem na duże przejrzyste wykresy, to aż nie czułem się zmęczony po 14h podróży ;)
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Kobra
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2013, 12:43

Re: Stanowisko i komfort pracy a wyniki.

Nieprzeczytany post autor: Kobra »

" każdy potrzebuje czego innego w zależności m.in. od stylu gry, obserwowanych rynków itd." Dokładnie raposo.

Warren Buffett nie potrzebuje komputera, monitorow i innych wspolczesnych wynalazkow aby zarabiac.

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: Stanowisko i komfort pracy a wyniki.

Nieprzeczytany post autor: Jones »

w moim odczuciu lepsze stanowisko wpływa pozytywnie na wyniki
wiadomo że są różne style gry ale jak sobie poprawimy w danym stylu komfort to jest lepiej
Buffett może i nie ma 20 monitorów ale nie powiecie że decyzje wydaje na podstawie wykresu ze smartfona
może kiedyś miał jednego doradce albo wcale a teraz ma pięciu albo więcej czyli też sobie poprawia komfort

ciężko mi powiedzieć na ile poprawa komfortu ma wpływ na wyniki
dla mnie nawet dla samej wygody warto człowiek mniej się męczy

hej
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

for-ex
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 02 sie 2012, 23:34

Re: Stanowisko i komfort pracy a wyniki.

Nieprzeczytany post autor: for-ex »

Kilka lat temu mialem kurs tragingu jaki kazdemu polecalem
pierwsze lekcje to wlasnie urzadzanie sobie traderni


1. nie powinna byc w domu
2. powinienes miec czajnik lodowke itp.
3. niezbedna lazienka
4. fotel lub kanapa
5. biurko wygodny fotel i min 2 monitory
6. kilka zegarow na scianach jak ktos jeszcze nie pamieta co gdzie sie otwiera

Jakies stereo itp jak kto lubi ma byc przytulnie jak Tobie najwygodniej .

Zapomnial bym bym laptop z dobra bateria oraz zapasowy internet
wszystko potrafi sie popsuc nawet netia czy neostrada

Wiec u nas zawsze zapasowa kartoteka mieszka na polce bo takie sytuacje niestety sie zdarzaja
oczywiscie vpsy - rezerwowe konfiguracje na komputerach i min 2 tabletach
wszystko po to zeby nie bylo czkawki - oczywiscie poziom sprzetu to wypadkowa inwestycji
ale nie raz widzialem zarobione tysiace usd w macdonaldzie z tabletu czy telefonu .
Trzeba miec wszystko.

ODPOWIEDZ