Średnie kroczące - opinie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

jeden obraz wart tysiaca slow:
2015-12-03 EURAUDH4.png
Problem polegał na tym, ze identyczna sytuacje mialem na 3 crossach euro naraz. Czyli w € byłem przelewarowany maksymalnie do bolu. Uratowało mnie to, ze pierwsze pozycje były minimalne oraz kredyt w Equity po stronie brokera.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

naprawde..sytuacja jak pod bramką A.Boruca

wnioski z tej lekcji?
przelewarowane pozycje?
zbyt duza liczba pozycji wzgedem depozytu?
ochrona kapitalu niestabilna, brak s/l ?
uszczelniłeś system o ten przykład ?

jaki % depozytu ryzykujesz?
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Kuba Brzeziński pisze:naprawde..sytuacja jak pod bramką A.Boruca

wnioski z tej lekcji?
przelewarowane pozycje?
zbyt duza liczba pozycji wzgedem depozytu?
ochrona kapitalu niestabilna, brak s/l ?
uszczelniłeś system o ten przykład ?

jaki % depozytu ryzykujesz?
pozycje nie byly przelewarowanie jako same w sobie, problem byl w ilosci pozycji oraz ilosci instrumentow gdzie popelnilem ta sama glupote. SLe byly ale bardzo odlegle po 300 pipsow jako ochrona przed szpilami, tyle, ze szpile zamienily sie w marubozu.
Nauczka taka, ze jesli juz jestesmy zmuszeni do tworzenia gridu z martyngalem to robmy to w odpowiedniej odleglosci zlecen od siebie. Druga nauczka to taka, ze nie zostawiajmy zlecen oczekujacych na taki chory dzien jak konferencje SuperMariana.
Trzecia to taka, ze nie docenilem przeciwnika.
Czwarta to taka, ze jak jest mozliwosc wyjscia z mala strata to trzeba to zrobic. W tym wszystkim byl taki moment zaraz po 15 godz. 3.gru kiedy moglem to wszystko zamknac na 5% straty ale chciwosc wygrala (bo jeszce spadnie).
Na pozycje mam od 2 do 10% depozytu.

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

Supermarian... dobre ;)


czyli generalnie plan był realizowany...
co do ptk. 4 miałem z tym bardzo duży problem... jednym z moich większych emocjonalnych problemów była chciwość i brak zaakceptowania strat jak również pogodzenie się z nimi. zmieniłem podejście w sobie tak, że jak tracę te 3% depozytu... to się staram z tego cieszyć (brzmi dziwnie ale tak jest) gdyż jest to kolejna lekcja i kolejne wnioski...ilość błędów do popełnienia jest ograniczona...
a gdy otwierasz więcej pozycji... to trzymaj się stosunku ryzyka do depo. Ja umniejszam kolejne pozycje. założenia mam takie iż nie otwieram więcej niż 3 pozycje na raz. gdyż jak wyliczyłem, ilość stratnych pozycji pod rząd w moim systemie to 5... 5x3=15 15x3 =45% depozytu... na takie obsunięcie kapitału pozwolić sobie nie mogę. pilnuje amunicji przed zmoknięciem.

jade do szpitala bo ręki nie czuje :/

-- Dodano: sob 12-12-2015, 22:48 --

ręka prawie cała...ale piszę jedną reką.... generalnie możemy sprawdzać swoje wejścia i wyjścia... bo tutaj i tak nie ma za wielu osób z którymi mogę rzetelnie i uczciwie porozmawiać.... jak coś to pisz... ja działam 24h.. także się przygotuj na dawne mocnych wrażeń,.... pzdr
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

SpartaN
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2015, 01:36

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: SpartaN »

Czy przecięcie przez EMA 5 lub inne średnie kroczące słupka z ceną górą lub dołem daje jakiś sygnał? Czy nie zwracać na to uwagi i skupić się na przecięciach pomiędzy średnimi krótszą i dłuższą okresowo?

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Jedni ci powiedzą tak inni nie i co zrobisz? Zanim wyłożysz kochane pieniążki na stół sam musisz sprawdzić sygnały jakie chcesz grać. Spisz wszystkie reguły systemu, następnie przeanalizuj min 100 sygnałów wstecz i zacznij analizę. Kiedy wejście, kiedy wyjście, w jakich godzinach, na jakich walorach etc. Zapisuj wyniki na kartce, to bardzo ważne aby zrozumieć system i wyjaśnić wątpliwości przed fazą gry real. Największym grzechem początkujących jest to, że czekają na gotowy system podany na tacy. Biorą w ciemno jakiegoś gniota i wolą marnować czas i pieniądze oby się nie narobić.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

SpartaN pisze:Czy przecięcie przez EMA 5 lub inne średnie kroczące słupka z ceną górą lub dołem daje jakiś sygnał? Czy nie zwracać na to uwagi i skupić się na przecięciach pomiędzy średnimi krótszą i dłuższą okresowo?
Tak, jest to sygnał, oznacza on, że druga strona rynku zaczyna dominować.
Jak nauczysz się kiedy nie otwierać pozycji to podobno coś tam zarobisz. Ja niestety w ten sposób fortuny nie zrobiłem.
Podpowiem: lepsza tutaj jest SMA, np. 5, 10, 20 lub 30 okresowa.
Podpowiem2: w celu przynajmniej częściowej likwidacji fałszywych sygnałów wymyślono przesunięcie średniej do przodu, np. o 2 lub 5 świeczek.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Irmentruda, każdy używa wskaźników tak jak mu pasuje. Twoje podpowiedzi są dobre dla Ciebie, ponieważ takie ustawienia wskaźników Ci odpowiadają. Jeśli to nie byłoby prawdą, oznaczałoby, że moja ema5 nie działa. A jednak tak.
Odpowiadając SpartaN'owi, wszystko może być dla Ciebie sygnałem jeśli uznasz to za takowy. Jeśli przy pełni księżyca otwierasz longi a w trakcie nowiu shorty może to być sygnałem według jeśli tak postanowisz.
Powodzenia :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

wytłumacz mi... jak mają pomóc zesunięcia ?
skoro jeżeli dochodzi do przecięcia to i tak po np. 2 świecach... więc ?
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Kuba Brzeziński pisze:wytłumacz mi... jak mają pomóc zesunięcia ?
skoro jeżeli dochodzi do przecięcia to i tak po np. 2 świecach... więc ?
Ale mówimy tutaj o przecięciu średniej przez cenę. Zobacz na załączonym wykresie te miejsca w czerwonych ramkach. Niebieska to SMA20, błękitna to SMA20 przesunięta o 4 do przodu. Technika ponoć lepiej sprawdzała się na akcjach, przynajmniej 20 lat temu i dawniej :)
Ale i tak nie jest to maszynka do druku pieniędzy. Podłóż pod ten sam wykres inny wskaźnik oparty o trend i pokaże Ci to samo a Twój problem czy dasz radę sobie z konsolą.

@Meylo, kolega spytał się to mu odpowiedziałem na bazie mojego doświadczenia i obserwacji. Ty mu odpowiedz na bazie swojego doświadczenia. Może z tego sobie coś skleci.
Za sygnał może też być tarot, wosk ze świecy, ewentualnie odcień krwi menstruacyjnej młodej góralki ze wzgórz Golan :) Jeśli statystyka to potwierdzi to czemu nie?

ODPOWIEDZ