Średnie kroczące - opinie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
jasiek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 25 lip 2015, 21:53

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: jasiek »

Tak więc cała sztuka nie w wejściu tylko we filtrze. Zamiast rozpatrywać fajne wejścia może lepiej się skupić na tym kiedy nie wchodzić.

jackub

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: jackub »

jasiek pisze:Tak więc cała sztuka nie w wejściu tylko we filtrze. Zamiast rozpatrywać fajne wejścia może lepiej się skupić na tym kiedy nie wchodzić.
Albo system jest mechaniczny i ma opisane wszystkie warunki zajmowania i prowadzenia pozycji, albo jest uznaniowy.
My nawet tego nie wiemy czy system Kuby to system mechaniczny, jeśłi tak to w ogóle nie trzeba się zastanawiać tylko wykazać się dyscypliną, a statystyka zrobi resztę. Ale jeśłi choć w minimalnym stopniu zalezny jest od naszej oceny sytuacji to już jest systemem uznaniowym a wtedy każde wejście jest rozpatrywane, pod jednym tylko względem, z jakim prawdopodobienstwem wygranej mamy do czynienia.... (własnie filtry, timing, news etc...)

Mpapiez

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Dobra, jako osoba która zjazdła zęby na średnich dorzucę swoje 3 grosze.
Po prostu nie mogę czytać tych bzdur:

- Po pierwsze osoby które piszą że średnie nie działają, nie mają po prostu bladego pojęcia jak średnia działa i co ona właściwie pokazuje, względnie jaką informację daje. Trzeba być naiwnym żeby sądzić że można stworzyć EA które będzie regularnie zarabiać na podstawie tylko przecięcia dwóch średnich...

- Przedewszystkim należy zrozumieć, że średnia przekazuje informacje o lokalnym trendzie, tzn co się aktualnie dzieje, czy walor jest szybciej kupywany, czy szybciej sprzedawany. Zgoda że pokazuje historyczną informację, ale przecież na FX najlepiej grać pod założenie że ruch będzie kontynuowany ( z trendem). Przy odpowiednio dobranym okresie, zauważycie że cena np. w ciągu dnia, nie jest w stanie pokonać średniej i może ona służyć pomocniczo do definicji ryzyka. W wiekszości jesteśmy wzrokowcami i średnie kapitalnie pomagają zwizualizować to co się właśnie dzieje na wykresie.

- Samo przecięcie średnich nie daje wiarygodnej informacji. Wiarygodną informacją jest przecięcie i oddalenie się szybszej średniej, od głównej średniej o X pips wg założeń i TF.
Specjalnie pod to żeby nie sugerować się przecięciami, stworzyłem sobie mały wskaźnik, w którym wpisuje parametry dwóch średnich i na tej podstawie mam tworzoną średnią która zmienia kolory :

- Zielony gdy spełnia moje założenie do wzrostów
- Czerwony gdy spełnia moje założenie do spadków
- Czarny gdy spełnia moje założenia dla neutralności ( tj. brak jasno określonego trendu).

W załączeniu podaje przykład.
Podkreślam jeszcze raz, średnie są świetnym uzupełnieniem np. do metody PA, i do szukania miejsc do wejścia w trade.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

I znowu się zaczęło :) 2 dni na plus i mpapież jest guru średnich kroczących, a inni wypisują same bzdury XD Masz chociaż świadomość, że jakiś początkujący może się zasugerować tym co piszesz?
Mpapiez pisze:Przedewszystkim należy zrozumieć, że średnia przekazuje informacje o lokalnym trendzie, tzn co się aktualnie dzieje, czy walor jest szybciej kupywany, czy szybciej sprzedawany. Zgoda że pokazuje historyczną informację
Szczerze pisząc, to trochę się pogubiłem, to jak to w końcu jest, średnie pokazują to co aktualne czy informację historyczną? :) Walor szybciej kupowany albo sprzedawany? W sensie, która strona szybciej uderza w klawisze? :lol:
Mpapiez pisze:Samo przecięcie średnich nie daje wiarygodnej informacji. Wiarygodną informacją jest przecięcie i oddalenie się szybszej średniej, od głównej średniej o X pips wg założeń i TF.
Aha :D

Awatar użytkownika
player1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 25 mar 2009, 15:11

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: player1 »

Jednym z głównych problemów ze średnimi jest taki że nie wiadomo którą średnią wybrać bo jest nieskończenie wiele ustawień i na każdą rynek będzie "reagował". Ja grałem na średnie jak zaczynałem z forexem ale szybko sie ich pozbyłem bo nie przynosiły wyników.

Tak wogóle to można sobie na wykresie narysować cokolwiek, pytanie tylko czy rynek wie o tym że masz to tam narysowane.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

tu macie dzisiejszego trejda opartego o średnie EMA, ten tydzień na edku był kiepski dla tego systemu, 6 trejdów, 4 SL, 2 TP, -36 pipsów w całym tygodniu. Ale bywały wcześniej też momenty, że wchodziły 3 TP po kolei.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

player1 pisze:Jednym z głównych problemów ze średnimi jest taki że nie wiadomo którą średnią wybrać bo jest nieskończenie wiele ustawień i na każdą rynek będzie "reagował". Ja grałem na średnie jak zaczynałem z forexem ale szybko sie ich pozbyłem bo nie przynosiły wyników.

Tak wogóle to można sobie na wykresie narysować cokolwiek, pytanie tylko czy rynek wie o tym że masz to tam narysowane.
Tu nie chodzi o parametry średnich tylko o trzymanie się zasad. Najczęstszym błędem jest wyprzedzanie sygnału i nie sprawdzenie wyższych interwałów.
tu macie dzisiejszego trejda opartego o średnie EMA, ten tydzień na edku był kiepski dla tego systemu, 6 trejdów, 4 SL, 2 TP, -36 pipsów w całym tygodniu. Ale bywały wcześniej też momenty, że wchodziły 3 TP po kolei.
Nie jestem ekspertem ale nie znam żadnego systema zakładającego kupowanie na górce w trendzie spadkowym (niższy szczyt ) (pierwsza transakcja,przykład "stratne"),Albo łapanie noży (druga transakcja, przykład "stratne") więc raczej sugeruję złamanie zasad. Ten "zysk" z drugiego przykładu też jest dla mnie dyskusyjny, ale jest faktem - że jest, więc gratuluję sukcesu.
Nie odbieraj tego jako próbę wywyższania - ale (moim zdaniem ) w tych konkretnych przypadkach system przegrał z emocjami. No i interwał, a właściwie jego stosunek do założonego TP. Branie 35pipsów na M5 raczej nie zdarza się za często IMHO. Jeśli chodzi o moje doświadczenia ze średnimi to uważam, że ich parametry należy dostosowywać do ruchów danego waloru, Timeframe, spodziewanego zysku i założonego SL. Największy problem mam z tym, że część średnich (np envelopes) muszą być na stałe przypisane do danego TF, co wymaga otwarcia co najmniej 2 okienek dla jednej pary walutowej. Przy jednym monitorze utrudnia to obserwację wielu par.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

T-REX - te trejdy są z automata, banalnie prostego, dwie duże średnie EMA filtrują trend, triggerem jest przecięcie 0 przez histogram MACD więc też dwie średnie EMA. SL 27,5 i TP 37,5 statystycznie za 2015 dawał najlepsze wyniki. Z doświadczenie powiem Ci, że rzeczywiście system tu przegrywa z emocjami - jak patrzysz na to jak automat zawiera transakcje to zaczynasz grzebać przy tym, np. zmniejszysz albo zwiększysz SL, przestawisz na BE itp. itd. Dlatego automata nie wolno ustawiać na koncie, na którym trejdujesz manualnie. Wykończy to psychicznie. Automat to automat, czasami zyska, czasami straci ale broni go statystyka.

Mpapiez

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Pablo90 pisze:I znowu się zaczęło :) 2 dni na plus i mpapież jest guru średnich kroczących, a inni wypisują same bzdury XD Masz chociaż świadomość, że jakiś początkujący może się zasugerować tym co piszesz?
Ból tyłka widzę nie przemija dalej. Naczelny klaun nawigatora jak zwykle musi zaczepić.
Poza tym co w tym złego że początkujący się zasugeruje tym co pisze ? Nie musi - może sam odkryć że średnia sama w sobie nie jest cudownym rozwiązaniem.
Pablo90 pisze:
Mpapiez pisze:Przedewszystkim należy zrozumieć, że średnia przekazuje informacje o lokalnym trendzie, tzn co się aktualnie dzieje, czy walor jest szybciej kupywany, czy szybciej sprzedawany. Zgoda że pokazuje historyczną informację
Szczerze pisząc, to trochę się pogubiłem, to jak to w końcu jest, średnie pokazują to co aktualne czy informację historyczną? :) Walor szybciej kupowany albo sprzedawany? W sensie, która strona szybciej uderza w klawisze? :lol:
Lubisz łapać za słówka nie ? Sam wskaźnik jest tworzony na podstawie historii bo jakoś musi być obliczony, natomiast pokazuje aktualny sentyment po której stronie pojawiają się mocniejsze zlecenia.
O przyspieszonych linia trendu też napiszesz że ktoś sobie "szybciej klika" ?
Pablo90 pisze:
Mpapiez pisze:Samo przecięcie średnich nie daje wiarygodnej informacji. Wiarygodną informacją jest przecięcie i oddalenie się szybszej średniej, od głównej średniej o X pips wg założeń i TF.
Aha :D
[/quote]

No jak piszesz "Aha :D" to mnie w tym momence pozamiatałeś. Nie mam tutaj żadnych argumentów. 1:0 dla Ciebie.

loker
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2013, 01:05

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: loker »

Sam jestem w trakcie tworzenia systemu na podstawie dwóch średnich i ich przecięcia.
Zazwyczaj zmiana trędu przy tym systemie następuje gdy pojawi się duża biała lub czarna świeca, przeciwna do trendu oraz następuje przecięcie średnich zaraz po pojawieniu się tej świecy.
Ta duża świeca która zapowiada zmiane trendu jest sygnałem do zajęcia pozycji. Sygnały badałem na wykresie D1, średnie EMA 8 i 21. RR 2,5/1.
Wyniki z ostatnich 6 lat:

2010 51,5%
2011 40,5%
2012 31%
2013 50,5%
2014 19,5%
2015 28,5 % do początku Listopada.

:!:

ODPOWIEDZ