Średnie kroczące - opinie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
jackub

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: jackub »

[quote="silverarrow"]Ja zarzuciłem bawienie się średnimi, niestety jak ktoś chce choć spróbować zarabiać na forexie to musi poświęcić mnóstwo czasu przed wykresem by zrozumieć jak cena się porusza. A najlepsze jest to że jak zrozumiesz jak cena się porusza to wtedy przestaniesz się przejmować interwałami. W przypadku średnich na każdym interwale te same średnie mogą pokazywać co innego bo po prostu liczą średnią z liczby świeczek czy to na D1 czy M15

Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem że należy zrozumieć jak porusza się cena... to jest wszystko..
ale zwróć uwagę że średnie można wykorzystywać w różnoraki sposób ... np SMA60 na H1 to jest inna średnia niż SMA 60 z M15, dlaczego chciałbyś je porównywać?? Dlaczego miałyby wskazywać to samo jeśli TO SĄ RÓŻNE DWIE ŚREDNIE??
To samo będą pokazywały SMA60 z M1 na M1 i SMA 4 na M15 .... i ... SMA 12 na M5
Oczywiście że cena to jest to co chcemy zrozumieć, ale zazwyczaj ludzie przechodzą przez pewne etapy zrozumienia mechaniki, po kolei, niewiele osób OD RAZU WIDZI WSZYSTKO, prawda?? rozsądne interpretowanie średnich pomaga to zrozumieć. Czy grać na średnich?, oczywiście że tak, tylko nie ślepo wyszukiwać miejsc ich przecięcia w nie każde wkładać kasę...
Podstawą w tradingu dla mnie jest pierwotna ocena rynku, czy jest w trendzie czy nie , jak nie, to z jaką konsolą mam do czynienia... chciałbym wiedzieć czy w danej chwili panujących warunkach i sytuacji mój system ma szansę zadziałać.
Chcę zajmować pozycję w sytuacji która stwarza mi największe szanse dla odniesienia sukcesu a nie każdej sytuacji... sztuką jest również nie zajmowanie pozycji.. większą sztuką jest natomiast zamykanie pozycji, zarządzanie kasą i ryzykiem -- trading jest głównie o tym właśnie
Ostatnio zmieniony 31 sty 2015, 14:03 przez jackub, łącznie zmieniany 2 razy.

silverarrow
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:11

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: silverarrow »

Chyba źle się wyraziłem właśnie o to mi chodzi że te średnie na każdym interwale są różne/inne ale cena sama w sobie porusza się na każdym interwale w ten sam sposób, więc średnie tylko rozpraszają( moje zdanie nie zmuszam nikogo do akceptowania go :)). Tak na prawdę to zrozumienie rynku w teorii ogranicza się do BO(breakout) i FBO( false breakout).
Niech nie umrze bohater zamieszkujący nasze dusze, niech nie zniszczy go wieczna wspinaczka na nieosiągalne szczyty.


Graj to co widzisz nie to czego oczekujesz

jackub

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: jackub »

:D Tak, absolutnie można sprowadzić do tego że wszystko jest BO czy FBO... , 1-2-3, zagrania z pullbacku w trendzie czy na jego końcu, cena chodzi Zig-Zakiem czyli z breakoutami mamy nieustająco do czynienia.... :D

silverarrow
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:11

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: silverarrow »

Największą sztuczką diabła jest to że ludzie przestali w niego wierzyć, największą sztuczką na rynkach finansowych jest wmawianie ludziom że potrzeba specjalnych skomplikowanych narzędzi by zarabiać, to sprawia że ludzie uważają że jak coś jest proste to jest za proste. Życie należy sobie ułatwiać a nie dodatkowo komplikować :)
Niech nie umrze bohater zamieszkujący nasze dusze, niech nie zniszczy go wieczna wspinaczka na nieosiągalne szczyty.


Graj to co widzisz nie to czego oczekujesz

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Dla mnie średnie działają, ponieważ nauczyłem się odbierać ich sygnały po swojemu. Są moimi łapkami na rynku :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

por. Borewicz pisze:Pamiętam, że kiedyś testowałem prostą strategię bazującą na przecięciach średnich. Na niższych interwałach czasowych strategia kompletnie się nie sprawdzała. Na wyższych (1D, być może 4H również) była zyskowna w dłuższym czasie (aczkolwiek nie pamiętam już jak bardzo. Stawiam, że zysk był nieznaczny). Zyskowność mogła wynikać tylko z mniejszej liczby zawartych transakcji (przypadek wtedy gra dużą rolę i ciężko wyciągać wnioski). Zdaje się, że sprawdzałem tylko EURUSD od 2003 roku. Ja bym sobie dał z takim systemem spokój
urzekła mnie Twoja ambitna jak plan ratowania uchodźców wypowiedź...
testowałem tylko na edku od 2003 roku - dałbym sobie spokój ;)
ja stawiam butelke johnego że do dzisiaj nie ugrałeś 5zł
jak można tak pochopnie oceniać jakikolwiek system i jeszcze szybciej wyciągać tak płytkie jak woda w kałuży wnioski ?
Ty sobie dałeś spokój... ja sobie nie dałem i to jest większy minus dla Ciebie niż plus dla mnie ;) chociaż u mnie stan konta się zgadza ...

stawiasz że zysk był nieznaczny ? skąd ty się wogóle urwałeś ?

kolejnym problemem Twoim oczywiście jest to że "testowałeś prosty system przecięć" fakt to jest najbardziej prosta z metod interpretacji średnich ale średnie mają jeszcze kilka ważniejszych zadań do wypełnienia o których pewnie nie masz pojęcia.
Tak daleko idące błędnę oceny prowadzą do ?.... (dopowiedzcie sobie sami)

Moje założenia wynikające z badań
Mając na myśli badania mam na myśli 40 rynków - od kawy, soku pomarańczowego, CAC, DAXa czy złoto z ostatnich 12-14 lat są takie, że przy DD 3% i RR 3:1 zyskowność wynosi ok. 55% dla jakiejkolwiek pary czy instrumentu finansowego.

-
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

ext3
Gaduła
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:46

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: ext3 »

Kuba Brzeziński pisze:
Moje założenia wynikające z badań
Mając na myśli badania mam na myśli 40 rynków - od kawy, soku pomarańczowego, CAC, DAXa czy złoto z ostatnich 12-14 lat są takie, że przy DD 3% i RR 3:1 zyskowność wynosi ok. 55% dla jakiejkolwiek pary czy instrumentu finansowego.
Hej, napisałbyś coś więcej? Zysk 55% dotyczy jakiego czasu?
To Twoje badania, czy z innych źródeł?
Podzielisz się założeniami strategii z tych badań?
Jak dla mnie 55% rocznie przy DD 3% to graal :568:

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

W internecie jest sporo automatów opartych na średnich. Mają wspólną cechę - nie zarabiają. Ponieważ średnia jest kiepskim wskaźnikiem wyznaczania początku i końca trendu. MA podąża za ceną a ich przecięcia to kolejne opóźnienie - ignorancja. Za to średnia dobrze pokazuje dynamikę trendu, poziomy równowagi, przewartościowanie/niedowartościowanie. Średnia może służyć, jako wsparcie dla ruchów korekcyjnych albo pokazywać szerszy kontekst, np. dzienną oraz tygodniową tendencję na H1 może obrazować EMA 24 oraz 120.

-- Dodano: piątek 2015-09-11, 14:31 --

PS Większość nowicjuszy wierzy w jakieś magicznie połączenie wskaźników. A to nic innego jak dopasowywanie ich parametrów do danych z jakiegoś okresu. Tylko, że wiara i nadzieja nie wystarczy aby w kolejnym okresie warunki nie uległy zmianie.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
por. Borewicz
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 25 cze 2014, 11:58

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: por. Borewicz »

Kuba Brzeziński pisze: kolejnym problemem Twoim oczywiście jest to że "testowałeś prosty system przecięć" fakt to jest najbardziej prosta z metod interpretacji średnich ale średnie mają jeszcze kilka ważniejszych zadań do wypełnienia o których pewnie nie masz pojęcia.
Tak daleko idące błędnę oceny prowadzą do ?.... (dopowiedzcie sobie sami)
-
Czytaj ze zrozumieniem. Autor tematu pytał o system oparty o przecięcia średnich co do którego wyraziłem swoją opinię i dalej się jej trzymam. Nie twierdziłem nigdzie, że średnie jako takie są bezużyteczne. To, że tak to zrozumiałeś to nie moja wina tylko Twojej bujnej wyobraźni :)

Robiwan
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 18 wrz 2012, 22:10

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Robiwan »

Witam wszystkich,
Tak na marginesie: kiedy mam sposobność rozmowy z inwestorami na temat wykorzystywanych narzędzi w tradingu, mowa jest głównie o prostych, ew. wykładniczych średnich kroczących (gra na przecięcia) lub kanałach Bollingera bądź Donchiana (gra na wybicia).
I to wszystko.
Bo kiedy trzeba położyć konkretne pieniądze na stół rzadko kto zrobi to na podstawie modnego ostatnio "naked tradingu" bądź jakiegoś wolumenowego cudactwa.
Pozdr. R.

ODPOWIEDZ