Spekulacja na 2000PLN dziennie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

Ja gralem w podobny sposob jesli chodzi o wielkosc pozycji i profitu z pozycji... zostawialem dwa zlecenia buy stop i sell stop ok 7 rano (zalacznik "pozycje")... zlecenie TP 3 pipsy a SL=SO zawsze maksymalnym lotem czyli SO wychodzil ok 20 pipsow... maksymalnym lotem czyli zwiekszalem pozycje po kazdym TP... latwo zrobic w excelu symulacje po ilu pozycjach bedziemy mieli 2,3,4 krotnosc budzetu i mozemy ustalic kiedy bedziemy wyplacac.. ja nie wyplacalem bo gralem mala kasa i sprawdzalem po ilu pozycjach bedzie SO... niestety SO zdarza sie zbyt czesto zeby mozna bylo na tym zarobic... kombinowalem jeszcze inaczej np pozyjce z trendem, wedlug stocha wedlug RSI... i zawsze trafialy sie stratne pozycje tak ze nie bylo to oplacalne... kiedys nawet przeskoczylo mi TP i zamiast 3 pipsow zlapalem 20 (armada rozliczala to zawsze na moja korzysc i tez wlasnie czesto mialem zamiast 3 pipsow to 4:) nie wyplacalem ale najewiecej mialem 350zł ze 100zł i posprawdzalem co by bylo gdybym wyplacal a nie czekal do SO to i tak bylbym duzo stratny... duzo z tych testow bylo tez robione na demie bo by mi braklo tych stowek:D:D:D i jesli kolega sportii wyplacalby po 2 pozycjach to druga pozycje moglby zagrywac wiekszym lotem niz pierwsza zawsze to cos wiecej:)... a kiedys probowalem po 1 pips lapac ale nawet przy prowizjach armady nie da sie na tym zarobic bo predzej czy pozniej trafi sie SO...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

sportii
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:39

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: sportii »

oswarek pisze:Ja gralem w podobny sposob jesli chodzi o wielkosc pozycji i profitu z pozycji... zostawialem dwa zlecenia buy stop i sell stop ok 7 rano (zalacznik "pozycje")... zlecenie TP 3 pipsy a SL=SO zawsze maksymalnym lotem czyli SO wychodzil ok 20 pipsow... maksymalnym lotem czyli zwiekszalem pozycje po kazdym TP... latwo zrobic w excelu symulacje po ilu pozycjach bedziemy mieli 2,3,4 krotnosc budzetu i mozemy ustalic kiedy bedziemy wyplacac.. ja nie wyplacalem bo gralem mala kasa i sprawdzalem po ilu pozycjach bedzie SO... niestety SO zdarza sie zbyt czesto zeby mozna bylo na tym zarobic... kombinowalem jeszcze inaczej np pozyjce z trendem, wedlug stocha wedlug RSI... i zawsze trafialy sie stratne pozycje tak ze nie bylo to oplacalne... kiedys nawet przeskoczylo mi TP i zamiast 3 pipsow zlapalem 20 (armada rozliczala to zawsze na moja korzysc i tez wlasnie czesto mialem zamiast 3 pipsow to 4:) nie wyplacalem ale najewiecej mialem 350zł ze 100zł i posprawdzalem co by bylo gdybym wyplacal a nie czekal do SO to i tak bylbym duzo stratny... duzo z tych testow bylo tez robione na demie bo by mi braklo tych stowek:D:D:D i jesli kolega sportii wyplacalby po 2 pozycjach to druga pozycje moglby zagrywac wiekszym lotem niz pierwsza zawsze to cos wiecej:)... a kiedys probowalem po 1 pips lapac ale nawet przy prowizjach armady nie da sie na tym zarobic bo predzej czy pozniej trafi sie SO...
1) wchodzenie w rynek w ciemno o stałej porze nie jest dobrym pomysłem - to tak jakbyś chciał przekroczyć w ciemno ruchliwą ulicę za każdym razem o 7 rano bo raz ci się udało przejść. Moment przejścia przez ulicę powinien być przeanalizowany inaczej odwiozą cie w trumnie, tak samo powinno być z wejściem na rynek, trzeba dokonać jak najlepszej analizy wejścia
2) żeby grać w ten sposób (procentem składanym) musisz mieć 100% skuteczność a to nie jest do osiągnięcia. Jeżeli grasz 100% depo to zyski z kolejnych transakcji należy chronić a nie za każdym razem dokładać do pozycji (należy je albo wypłacać albo stosować SL np.=30pips, a nie opierać się na SO) - inaczej łapiąc przy 4,5 wejściu SO tracisz cały kapitał który uzbierasz w poprzednich wejściach. Procent składany można zastosować za jakiś czas kiedy osiągnie się jakiś poziom zysku który spokojnie może pokryć ew. stratę z gry na wyższym pozycjach.
3) przy stosowaniu klasycznych metod MM również złapiesz kiedyś SL, bo albo za wysoki cel sobie postawisz albo sie spóźnisz z zbezpieczeniem pozycji, albo rynek zrobi nieoczekiwany zwrot tak jak wczoraj, 3/4 dni dużych wzrostów które w 30min zostały zaorane albo też z innego powodu.
nigdy nie jest tak źle aby nie mogło być gorzej, nigdy nie jest tak dobrze aby nie mogło być lepiej

Awatar użytkownika
ZomG
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 20 sie 2013, 13:26

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: ZomG »

sportii pisze:
ZomG pisze:Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale ja tu nie widzę żadnej, ale to naprawdę żadnej metody. Metoda to „kupuję, gdy srEMA100 przecina mi się ze SreMA200” albo cokolwiek w tym stylu (niekoniecznie oparte na wskaźnikach/indykatorach, ale po prostu na czymkolwiek, co ma związek z wykresem). Autor prezentuje jedynie jakieś tam „mani menedżment” - R:R ok. 3-1 czy 4-1 i celowanie w 6 pipsów. To, że korzysta ze SO, też nie jest niczym niezwykłym - równie dobrze mógłby ustawiać SL na określonym poziomie i wyszłoby na to samo. Nie ma tu absolutnie nic nadzwyczajnego.
Jedyne, co powinno budzić zainteresowanie gawiedzi - o czym autor się właściwie nie zająknął, a nikt z obecnych nie wypytywał - jest to, jak uzyskać skuteczność na poziomie 88% przy R:R = 3-1 czy 4-1 (zamiast E(x) równej odpowiednio 75% i 80% przy błądzeniu losowym). Może fajnie się na to patrzy, ale to nic nie wnosi.
Nie zgodzę się z Tobą, (..)„kupuję, gdy srEMA100 przecina mi się ze SreMA200” albo cokolwiek w tym stylu (niekoniecznie oparte na wskaźnikach/indykatorach, ale po prostu na czymkolwiek, co ma związek z wykresem)(..) to tylko element metody/systemu taki sam jak MM, wielkość pozycji, TP, SL, BE, TS i cała reszta. Te elementy tworzą dopiero system/metodę.

Sęk w tym że po wejściu w rynek Twój zysk przestaje zależeć od tego jak wszedłeś w rynek tylko od tego ile wyciągniesz z niego PIPSÓW - sygnał wygenerowany przez narzędzie które zastosujesz nie powie Ci na 100% że akurat teraz to zbierzesz 100 PIPS? Nieprawdaż? W Twojej metodzie z RR 1:3, 1:4 starasz sie zebrać jak najwięcej PIPSÓW przy stosunkowo małej pozycji, wg tego co ja testuję na DEMO zbieram małą ilość PIPS przy stosunkowo dużej pozycji. A gdzie jest udowodnione że stosowanie RR 3:1, 4:1 nie pozwala zarabiać na Forex? Pokaż mi dowód na to że stosując RR 1:3, 1:4 każdy zarobi na Forex?
Jeśli chodzi o pierwszą część to dla mnie metoda oznacza sposób wejścia/wyjścia, a system obejmuje zarówno metodę, jak i MM. Więc nie wiem, z czym się nie zgadzasz, ale ja się zgadzam ;)
Jeśli chodzi o drugą część, to w ogóle nie umiem się do tego odnieść - ja nie pisałem o żadnej mojej metodzie, tylko o Twojej, nie twierdziłem także, że ktokolwiek może cokolwiek, więc nie wiem, co miałbym udowadniać :) Pisałem tylko o tym, co Ty próbujesz stosować, tj. Risk:Reward=3:1 czy 4:1. Być może nieporozumienie bierze się stąd, że niektórzy R:R odczytują jako risk do rewarda, a inni reward do riska. Niemniej jednak uważam, że mój poprzedni post jest jednoznaczny i odpisywałeś zbyt pospiesznie.
Nie jestem fanem internetowych dyskusji, więc tyle ode mnie. Zresztą nie ma tu o czym dyskutować - sposób gry jak sposób gry, nihil novi sub sole ;)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

nie wchodzilem o 7 tylko o 7 ustawialem zlecenia ktore byly realizowane pozniej jak rynek sie rozruszal, zreszta to byla gra na wybicia... procent skladany.. zgadza sie ze tez trzeba zabezpieczac i tak jak napisalem np po osiagnieciu 100% zysku np po 12 pozycjach wyplacamy i odnowa od 100zł... chodzi mi o to ze jak testowalem rozne rodzaje wejsc: gra na wybicia rano, stoch, srednie, rsi to zawsze skutecznosc byla zamala zeby mozna bylo zabezpieczyc zyski a procent skladany jest najszybszym sposobem pomnozenia kapitalu i zadowalajacych nas wyplat... ja tez szukam czekos na zasadzie szybko szybko a wyplaty sa zabezpieczeniam kapitalu, tylko ze w tej chwili skupiam sie na tym jak wchodzic w rynek i ile mozna z tego wyciagnac pipsow 2,3,6, a moze 10... potem kiedy zabezpieczac zysk przez wyplaty itd... jesli masz 88% skutecznosci przy 6 pipsach i wyplacalbys po 2 pozycjach to druga pozycje rob wieksza bo masz na nia wiekszy kapital poniewaz masz kase z pierwszej pozycji...a jesli ci tak dalej bedzie szlo to przejdz na real i zobaczysz jak tam dziala TP bo nie jest on realizowany po dokladnie takiej cenie jaka sobie ustawisz z tym ze na armadzie to bylo na moja korzysc :) a na real koncie mozesz grac przeciez npp 0,01 lota i ustawiac SL na 20 pipsow czy ile by ci tam na maksymalej pozycji wychodzilo SO... twoje wejscia sa uznaniowe wiec zobaczysz ze na realu skutecznosc moze spasc nawet przy minimalnym locie juz nie liczac frustracji przy zlym wejsciu :D:P EURUSD chodzi do 7-8 w konsoli zazwyczaj a potem wybija w ktoras strone i 3 pipsy jest bardzo latwo zlapac ale i tak sie trafi falszywe wybicie ktore kasuje zysk z wielu pozycji... gra z trendem no wlasnie ale jakbysmy umieli wyznaczyc trend i to ze ze sie zaraz nie skonczy to by mozna sobie prawie dowolnie mm dobrac i zarabiac... wiec jesli ci dobrze idzie na demo to wchodz na real z minimalnym lotem a potem zacznij kosic hajs :D:) wszystko sprowadza sie do skutecznosci wejsc... jesli masz skutecznosc 88% to obniz lot tak zebys mial na 3-4 stopnie progresji i jestes codziennie do przodu:) powodzenia:)

ac3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 20 wrz 2011, 19:35

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: ac3 »

Jak tam nadal na +? :)
(...)always one more try(...)

sportii
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:39

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: sportii »

Tak na plus nadal, odrobilem stratę z zeszłego tygodnia
nigdy nie jest tak źle aby nie mogło być gorzej, nigdy nie jest tak dobrze aby nie mogło być lepiej

sportii
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:39

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: sportii »

Krótkie podsumowanie. Po 21 dniach gry profit wynosi ok. 31k (ROE=570% !). Ten tydzień zakończony niecałym 10K zysku (miałem 2 x SO).
Testy na demo jeszcze pociagnę do końca listopada.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
nigdy nie jest tak źle aby nie mogło być gorzej, nigdy nie jest tak dobrze aby nie mogło być lepiej

ac3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 20 wrz 2011, 19:35

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: ac3 »

To całkiem nieźle, zamierzasz testować na realu to potem na takim kapitale startowym (5k? 10k?) czy może jednak zacząć od mniejszego?
(...)always one more try(...)

sportii
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:39

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: sportii »

ac3 pisze:To całkiem nieźle, zamierzasz testować na realu to potem na takim kapitale startowym (5k? 10k?) czy może jednak zacząć od mniejszego?
Nie zwracałbym sobie głowy gdybym tego na realu nie chciał testować. Ale chyba dopiero od stycznia.
Raczej zacznę od mniejszej kwoty. Jeżeli na realu się taka gra będzie sprawdzać to w miesiąc będzie kapitał na grę na wyzszej stawce.
nigdy nie jest tak źle aby nie mogło być gorzej, nigdy nie jest tak dobrze aby nie mogło być lepiej

ferdekfx6600
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 12 lis 2009, 17:47

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: ferdekfx6600 »

To od stycznia się okarze jaka jest różnica w psychice pomiedzy kontem demo a real.
Życze powodzenia i mam nadzieję, że z kontem real pociągniesz ten wątek dalej lub otworzysz jurnal?
Pozdrawiam i pipsów życzę

ODPOWIEDZ