Spekulacja na 2000PLN dziennie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
radasss
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 10 sie 2011, 15:26

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: radasss »

Ja jednak bardzo proszę Cię sportii, abyś na koniec każdego tygodnia umieszczał statement tak jak to robiłeś wcześniej. Dla mnie i pewnie jeszcze kilku osób to jeden z wartościowszych sposobów zagrywania, obok zagrań forowicza Wuza.

ac3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 20 wrz 2011, 19:35

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: ac3 »

lucek pisze:
sportii pisze:
ZomG pisze: I jeszcze jedno, a co tam! ;) Na początku zainwestowałeś 5 tysięcy złotych. A czy miałeś kolejne 5, gdyby pierwsza transakcja okazała się nietrafiona?
Nie nie miałem, dlatego taką metodą zacząłem grać dopiero jak wytestowałem że moje wejścia są dobre. Zawsze jednak jest ryzyko że pierwsze wejście będzie złe i skasuje DEPO - tutaj trzeba się z tym liczyć. Na szczęście zanim zaliczyłem pierwszy SO miałem już profit który pozwolił mi depo uzupełnić i grać dalej. Ten kejs jest napewno do przemyslenia.
No i o to mi chodziło. Sportii to jak to w końcu z Twoim kontem :> ?
(...)always one more try(...)

Awatar użytkownika
ajot
Gaduła
Gaduła
Posty: 92
Rejestracja: 21 cze 2010, 17:44

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: ajot »

Po pierwsze autor nigdzie nie wspominał że gra na realu.

Jeżeli to są wirtualne "wypłaty" to rozumiem, że robił to żeby urealnić system, którym gra. A jak wiadomo jego SL jest SO więc musiał robić te wypłaty ("realne" czy "demo" obojętne). Żeby sprawdzić czy działa. W razie wpadki SO.

Nie rozumiem tego Waszego lamentu. Ojej to nie real.
Tu chyba chodzi o przedstawienie systemu a nie jaki to dzielny trader bo gra 6 lotami bez SL. ;)

candleman
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:29

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: candleman »

a czy to ważne czy gra na realu czy na demo? ważne jak to robi,że skuteczność jest 88% . raczej to się liczy niż to czy na prawdę zarobił te 20k czy nie. a emocje w realu,w tym przypadku i tak nie grają roli,bo z góry jest założone że ostatecznym stop lossem jest SO. więc jeśli będzie duże obsunięcie,to i tak niczego to nie zmienia,bo strata całego kapitału jest jakby to ładnie określić... wliczona w koszty :P

Awatar użytkownika
lucek
Gaduła
Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 06 sty 2014, 16:24

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: lucek »

candleman pisze:a czy to ważne czy gra na realu czy na demo?
Ważne ponieważ od początku świadomie wprowadził w błąd użytkowników forum.
candleman pisze:ważne jak to robi,że skuteczność jest 88% . raczej to się liczy niż to czy na prawdę zarobił te 20k czy nie.
Pamiętaj, że jego RR wynosi 1:3 - łapie 6, traci 18.
candleman pisze: a emocje w realu,w tym przypadku i tak nie grają roli,bo z góry jest założone że ostatecznym stop lossem jest SO. więc jeśli będzie duże obsunięcie,to i tak niczego to nie zmienia,bo strata całego kapitału jest jakby to ładnie określić... wliczona w koszty :P
Emocje w realu zawsze grają role i to GŁÓWNĄ... Z resztą, pograsz to sam sobie to uświadomisz :)

Mimo wszystko fajnie byłoby zobaczyć jak hajs rośnie (nawet demo) ale z podłączonym ff lub pod inny system.

Pozdrawiam
No pain, no gain

sportii
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:39

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: sportii »

Widzę że dyskusja zeszła w zupełnie nieoczekiwanym kierunku... przynajmniej nieoczekiwanym dla mnie.
Tak to jest demo.
lucek pisze:
sportii pisze:
ZomG pisze: I jeszcze jedno, a co tam! ;) Na początku zainwestowałeś 5 tysięcy złotych. A czy miałeś kolejne 5, gdyby pierwsza transakcja okazała się nietrafiona?
Nie nie miałem, dlatego taką metodą zacząłem grać dopiero jak wytestowałem że moje wejścia są dobre. Zawsze jednak jest ryzyko że pierwsze wejście będzie złe i skasuje DEPO - tutaj trzeba się z tym liczyć. Na szczęście zanim zaliczyłem pierwszy SO miałem już profit który pozwolił mi depo uzupełnić i grać dalej. Ten kejs jest napewno do przemyslenia.
Być może odpowiedzią na powyższe pytanie mocno zasugerowałem że gram na koncie realnym... Intencją było tutaj moją to że mimo dużej skuteczności należy mieć się na baczności bo pierwsze rozdanie w partii może doprowadzić do skasowania konta i po meczu. Fakt, przyznam że niefortunnie to napisałem.... sorry
ajot pisze:Po pierwsze autor nigdzie nie wspominał że gra na realu.

Jeżeli to są wirtualne "wypłaty" to rozumiem, że robił to żeby urealnić system, którym gra. A jak wiadomo jego SL jest SO więc musiał robić te wypłaty ("realne" czy "demo" obojętne). Żeby sprawdzić czy działa. W razie wpadki SO.

Nie rozumiem tego Waszego lamentu. Ojej to nie real.
Tu chyba chodzi o przedstawienie systemu a nie jaki to dzielny trader bo gra 6 lotami bez SL. ;)
Ajot - nic dodać nić ująć
radasss pisze:Ja jednak bardzo proszę Cię sportii, abyś na koniec każdego tygodnia umieszczał statement tak jak to robiłeś wcześniej. Dla mnie i pewnie jeszcze kilku osób to jeden z wartościowszych sposobów zagrywania, obok zagrań forowicza Wuza.
Moim celem nie było zakładanie dziennika tylko zebranie feedback'u od osób które miały z taką metodą jakieś doświadczenia wiec nie obiecuję że będę wrzucał statement regularnie (a już na pewno nie zamierzam się podpinać pod żadne systemy śledzące - ktoś sobie tego życzył).

Ponieważ dzień dzisiejszy jest ostatnim moim dniem gry w tym tygodniu, małe podsumowanie. Wczoraj i dziś zupełna porażka - na nimus ok. 5k PLN. Wejścia miałem z dupy! Złamałem chyba wszystkie zasady.
1) nie ochroniłem profitu (nie zrobiłem wypłaty i nie ustawiłem również SL na taki poziom jaki byłby SO przy zagraniu 6lot dla depo 5,5k PLN) przez co zaliczając SO straciłem również profit z 2 wcześniejszych zagrań.
2) zacząłem kombinować z TP, BE, TS itp itd i innymi parametrami - czyli złamałem się, chciałem kilka waszych rad wcielić w życie i się powaliło :)
3) 2 wejścia pod prąd
Generalnie zacząłem odczuwać presję grania (uzależnienie, hazard, overtrading?), której nie czułem w pierwszym i 2 tygodniu a czas na grę/analizę wejść miałem mocno ograniczony - wniosek: trzeba napić się wódki, to wymusi przerwę :) Jakieś emocje zatem odczuwam mimo że to demo. Owszem to nie to samo co real ale nadal wiąże nadzieję w tym że wyćwiczenie takiej gry do "perfekcji" przyniesie oczekiwane rezultaty na realnym koncie - zatem od przyszłego tygodnia jeżeli nic się nie zmieni kontynuacja testów, chcę to przez 6-8 tygodni pociągnąć i wtedy zobaczyć czy to ma jakiś sens i ew. przesiąść się na realne konto.
nigdy nie jest tak źle aby nie mogło być gorzej, nigdy nie jest tak dobrze aby nie mogło być lepiej

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Rzeczywiście, forumowicz Sportii nigdzie nie napisał, że spekuluje na rachunku REAL jak i i nie napisał, że na rachunku DEMO. My sami sobie to dopisaliśmy, że na rachunku real. A po co robił wpłaty i wypłaty? Aby urealnić swój system. Skoro elementem systemu jest wypłacanie zysku, trzymanie kasy poza rachunkiem brokerskim i uzupełnianie depo w przypadku stopout to też tak robił i prowadził sobie osobną buchalterię swoich zysków aby wiedzieć ile może dopłacić do depozytu oraz czy to wszystko w realu zadziała. Aby nie mieć pokusy, że gdy wtopię 100.000,00 PLN to przecież zaraz sobie dopłacę do depo i znów otworzę 10 lotów.
A my? My przeczytaliśmy to co chcieliśmy przeczytać. Że wreszcie jest ktoś, kto łatwo robi hajs i jest to łatwe, lekkie i przyjemne.

eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: eresz »

czy to demo czy real, ja i tak zacząłem sobie ćwiczyć takie wejścia po 6 pips tp bez sl przy maksymalnym locie(na demo oczywiście)

Awatar użytkownika
quapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 30 sty 2005, 21:46

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: quapi »

irmentruda pisze: A my? My przeczytaliśmy to co chcieliśmy przeczytać. Że wreszcie jest ktoś, kto łatwo robi hajs i jest to łatwe, lekkie i przyjemne.
sedno! :) nic dodać
The irresistible force met the immovable object

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

irmentruda pisze: A my? My przeczytaliśmy to co chcieliśmy przeczytać. Że wreszcie jest ktoś, kto łatwo robi hajs i jest to łatwe, lekkie i przyjemne.
Mów za siebie. Dałem się nabrać, że gra jest na koncie rzeczywistym więc spodziewałem się zobaczyć zupełnie coś innego. Czekałem na "krew pot i łzy" spowodowane pojawiającym się i niknącym "żywym" pieniądzem. Spodziewałem się serii nerwowych zagrań (niezgodnych z jakimś tam systemem), chęci odegrania się, euforii nagłych spektakularnych zysków i frustracji połączonej z rozpamiętywaniem popełnionych błędów w przypadku poniesienia straty. Tego wszystkiego nie będzie na żadnym koncie demo. Żeby nie wiem co sobie i innym sporti próbował teraz wyjaśniać. Lepiej żeby sporti nie tracił czasu na te demo doświadczenia tylko z kwotą, która go nie "zaboli" spróbuje odwzorować taki sam sposób gry na koncie REALNYM. To będzie pierwszy krok do poznania prawdy o:
- sobie jako traderze,
- swoim systemie.
ps. Czytając jednak niektóre komentarze, widać jak szybko ujawnili się marzyciele, którzy uwierzyli, że szczęście jest tak blisko. ;)

ODPOWIEDZ