Spekulacja na 2000PLN dziennie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
sportii
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:39

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: sportii »

mac pisze:chcialbym sie przyjzec twoim wejsciom i mam pytanie jaki czas ma admiral market w porownaniu do gmt oraz Polskiego
Tu masz opisane: http://www.admiralmarkets.pl/pomoc/metatrader-4#q7
nigdy nie jest tak źle aby nie mogło być gorzej, nigdy nie jest tak dobrze aby nie mogło być lepiej

ade25
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 27 cze 2013, 19:47

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: ade25 »

Fajnie że się dzielisz tym co robisz
ale dalej nie wiem jaka to strategia ale trochę już się domyślam. Popróbuję na demo

ku8ek
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 28 kwie 2011, 11:48

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: ku8ek »

strategią jest (pozwolę sobie zgadnąć) MM, a raczej nieograniczony kapitał, plus
założenie że szybciej trafi TP 2 pips niż SL ok 20 pips. Przy tak niskim TP chyba ciężko
mówić o strategii, bo równie łatwo jest je złapać z prądem czy pod prąd ( 2p to raczej szum),
i wszelkie założenia techniczne i PA przy 2 p to raczej 50/50. Myślę, że można by próbować
łapać te 2p przy wybiciach, lub dojściach do wsparć/oporów, lub konsolidacjach, ale takie zagrania
trzeba by wyczekać, a autor pisał że nie ma na to czasu, więc dedukuje (popraw proszę jeśli żle),
że po prostu opiera się na tym, iż cena ma większe szanse pójść 2 p w założoną stronę niż 20 w drugą.
Niestety jedna porażka pokrywa ponad 4 zwycięstwa... życzę autorowi powodzenia, ale nie jeden
żle tak skończył.
Jeśli mogę coś poradzić, pomyśl nad:

" tnij straty <to Ciebie nie dotyczy:-)> , pozwól zyskom rosnąć"

wystarczy tylko dobrze dopasowany TS i już za którymś razem trafisz paro krotność TP,
po prostu zabezpieczaj TP i daj mu rosnąć, a nie je ograniczaj.

sportii
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:39

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: sportii »

ku8ek pisze:strategią jest (pozwolę sobie zgadnąć) MM, a raczej nieograniczony kapitał, plus
założenie że szybciej trafi TP 2 pips niż SL ok 20 pips. Przy tak niskim TP chyba ciężko
mówić o strategii, bo równie łatwo jest je złapać z prądem czy pod prąd ( 2p to raczej szum),
i wszelkie założenia techniczne i PA przy 2 p to raczej 50/50.
Nie 2p tylko 6p :). Nieograniczony kapitał? Nie mam takiego. Gdyby tak było to bym się nie bawił w FX tylko żył z % z lokaty bankowej. Ja nie mówię że to strategia. Dla mnie to gra z innymi uczestnikami FX. To czy TP jest zbyt niskie czy zbyt wysokie to wg mnie kwestia matematyki i zmiennych/stałych z jakimi pracujemy. Wg mnie TP jest dostosowane do warunków tej gry. Ale każdy ma swoje zdanie - przecież żyjemy w wolnym kraju.
ku8ek pisze:więc dedukuje (popraw proszę jeśli żle),
że po prostu opiera się na tym, iż cena ma większe szanse pójść 2 p w założoną stronę niż 20 w drugą.
Cena ma takie same szanse iść w jedną jak i w drugą stronę. Natomiast większe jest prawdopodobieństwo wyjęcia 6 pips niż 20pips przy jednej transakcji.
ku8ek pisze: Niestety jedna porażka pokrywa ponad 4 zwycięstwa... życzę autorowi powodzenia, ale nie jeden
żle tak skończył.
Podobnie jak niejeden źle skończył stosując klasyczne metody (MM, RR) zlecenia TS, BE itp itd. Niejeden dziennik na tym forum czytałem w którym gracz skupiał się na systemie wejść w rynek i następnie na wyciąganiu z niego jak największej ilości pipsów a kończyło się jak zwykle czyli skasowaniem konta lub w najlepszym przypadku staniem w miejscu.
ku8ek pisze: Jeśli mogę coś poradzić, pomyśl nad:

" tnij straty <to Ciebie nie dotyczy:-)> , pozwól zyskom rosnąć"
Dzięki za radę nie skorzystam :)
ku8ek pisze:wystarczy tylko dobrze dopasowany TS i już za którymś razem trafisz paro krotność TP,
po prostu zabezpieczaj TP i daj mu rosnąć, a nie je ograniczaj.
No własnie "za którymś razem" - 10, 20, 50 a może setnym? A ile w tym czasie razy zaliczę SL? Wolę 2 zagrania po 6pips i mam 2k PLN dziennie.
nigdy nie jest tak źle aby nie mogło być gorzej, nigdy nie jest tak dobrze aby nie mogło być lepiej

ku8ek
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 28 kwie 2011, 11:48

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: ku8ek »

jak ustawisz uruchomienie TS po 7 pips z odległością 1p, to w najgorszym wypadku ( zakł że poszło w twoja str)
będziesz miał swoje 6 pips TP, a może kiedyś złapiesz ruch, który pociągnie ci TP dużo dalej...a ryzykujesz tylko,
że ma dojśc o pips wyżej zanim sie uruchomi, równie dobrze to może być 6pips uruchamia TS, a 5p TP w najgorszym
wypadku.
chyba mylisz TS z czymś innym....
ale nic na siłę...tylko mam wrażenie że nie widzisz możliwości jakie dawałby TS przy twoim tradingu,
przy tak małym zwiększeniu ryzyka. Ograniczasz TP, zamiast je zabezpieczyć i dać ew. rosnąć.
Ale każdy ma swoje upodobania...

Tak czy owak... powodzenia

Awatar użytkownika
por. Borewicz
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 25 cze 2014, 11:58

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: por. Borewicz »

Czy badałeś swój system na danych historycznych (przez EA bądź ręcznie). Pytam bo 3 tygodnie to zbyt krótki okres żeby wyciągać wnioski, ale jeżeli Twój system działał również przez kilka(naście) lat wstecz to pewnie da się z tego wyżyć :)

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

sportii
Masz rację, liczy się całościowe ryzyko a nie na pojedynczą transakcję.
Wszyscy radzący niech spojrzą na własne konta co osiągnęli tymi sloganami z ryzykiem max 2% i zawsze zabezpieczaniem SL.
Takie coś prowadzi do serii strat na SL i trwałej utracie kapitału. Dodatkowo te slogany są wymyślone przez brokerów Market Maker, bo klient handluje dużo i traci powoli swój kapitał z powodu płacenia za każdym razem spreadu. W końcu zeruje konto.

Jeśli już skalpować to tak jak to robi autor. Do tego dobry broker z małym spreadem i można handlować. Na konto wpłacać tylko potrzebne zabezpieczenie a resztę kapitału trzymać poza kontem u brokera. Jak sposób działa to szybko dojdzie się pod limit 100 lotów.

ku8ek
Długie trendy łapie się w inny sposób niż zagrywanie całym kontem z malutkim SL i liczenie, że złapiesz 100 pipsów przy SL 5 pipsów. Mianowicie wchodzi się powoli dokładając kolejne pozycje z zysku, kiedy mamy już zysk to ryzykujemy tylko zysk i otwieramy większą pozycję. Jeśli zawróci to wychodzimy na 0 a jeśli pójdzie dalej to mamy pomnożone konto.
Problem z małym SL jest taki, że zanim coś lepszego złapiesz to zaliczysz tyle tych SL, że masz już zmniejszony o połowę kapitał nawet z ryzykiem 2% na transakcję. Przypomina to sado-maso w najgorszym wydaniu. Do tego zapłacisz brokerowi tyle spreadu, że nawet jak wiesz, gdzie otwierać pozycje to i tak jesteś na minus. Niestety taka jest prawda. Brokerzy Market Maker puścili kilka zasad Money Management i ludzie głupio powtarzają.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2014, 11:36 przez Szwajcar, łącznie zmieniany 2 razy.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

sportii
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:39

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: sportii »

por. Borewicz pisze:Czy badałeś swój system na danych historycznych (przez EA bądź ręcznie). Pytam bo 3 tygodnie to zbyt krótki okres żeby wyciągać wnioski, ale jeżeli Twój system działał również przez kilka(naście) lat wstecz to pewnie da się z tego wyżyć :)
Nie badałem, miałoby to jakiś sens gdybym miał precyzyjnie określony i sparametryzowany punkt wejścia który dało by się oprogramować. A prawda jest taka że tego nie mam więc co tu badać?
nigdy nie jest tak źle aby nie mogło być gorzej, nigdy nie jest tak dobrze aby nie mogło być lepiej

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

sportii
Grasz na Real czy Demo?
Zaznaczam, że też mam konto w Admiralu od 2007 roku i wiem jak wyglądają wpłaty Skrillem, przelewem do Pekao czy kartą kredytową.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2014, 11:45 przez Szwajcar, łącznie zmieniany 1 raz.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

ku8ek
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 28 kwie 2011, 11:48

Re: Spekulacja na 2000PLN dziennie

Nieprzeczytany post autor: ku8ek »

Szwajcar pisze:Długie trendy łapie się w inny sposób niż zagrywanie całym kontem z malutkim SL i liczenie, że złapiesz 100 pipsów przy SL 5 pipsów. Mianowicie wchodzi się powoli dokładając kolejne pozycje z zysku, kiedy mamy już zysk to ryzykujemy tylko zysk i otwieramy większą pozycję. Jeśli zawróci to wychodzimy na 0 a jeśli pójdzie dalej to mamy pomnożone konto.
Problem z małym SL jest taki, że zanim coś lepszego złapiesz to zaliczysz tyle tych SL, że masz już zmniejszony o połowę kapitał nawet z ryzykiem 2% na transakcję. Przypomina to sado-maso w najgorszym wydaniu. Do tego zapłacisz brokerowi tyle spreadu, że nawet jak wiesz, gdzie otwierać pozycje to i tak jesteś na minus. Niestety taka jest prawda. Brokerzy Market Maker puścili kilka zasad Money Management i ludzie głupio powtarzają.
broń boże nie proponuję użycia tu SL...chodzi mi tylko, że nie raz mógłby wycisnąć więcej z ruchu
po uruchomieniu TS tam gdzie teraz ma TP. Co o tym myślisz?
Ostatnio zmieniony 26 paź 2014, 11:58 przez ku8ek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ