SonicR Journal - Zaczynamy

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Elegancko
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 14 lut 2012, 15:01

Re: SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: Elegancko »

Od poczatku kwietnia studiuje watek sonica i konto real prowadze. Podoba mi sie ten styl. Na razie plus niewielki bo przez 25dni 250 pips ale to poczatki ;)

Awatar użytkownika
Kimkolwiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 960
Rejestracja: 09 kwie 2013, 06:26

Re: SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: Kimkolwiek »

Elegancko pisze:Od poczatku kwietnia studiuje watek sonica i konto real prowadze. Podoba mi sie ten styl. Na razie plus niewielki bo przez 25dni 250 pips ale to poczatki ;)
no i elegancko
Moja droga do wielkiego chajcu: http://www.forexfactory.com/kimkolwiek#27
Cos dla relaksu: https://www.youtube.com/watch?v=ACVUPrlDeTI
Nie sprzedaje sygnalow, nie robie szkolen.

WARNING:
DO NOT TRY THIS AT HOME!

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Elegancko pisze:Od poczatku kwietnia studiuje watek sonica i konto real prowadze. Podoba mi sie ten styl. Na razie plus niewielki bo przez 25dni 250 pips ale to poczatki ;)
Akurat w tym systemie ilość pipsów może być bardzo myląca. Raczej wynik w % byś podał.

Elegancko
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 14 lut 2012, 15:01

Re: SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: Elegancko »

% chyba tez moga byc mylace bo od malego depo bedzie to duza liczba. 250 pips podaje mi myfxbook. Fakt, ze moze byc ta ilosc mylaca bo z ruchu 25pips podaja tam czasem duze liczby zalez ile scoutow ktos puscil ;) ja gram klasycznymi setupami na razie tylko maks 2 wejscia na danej parze w jeden setup.

Generalnie trading z PVSRA czy nawet VSA podoba mi sie jako metoda + wejscia uzywajac PA

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Elegancko pisze:% chyba tez moga byc mylace bo od malego depo bedzie to duza liczba. 250 pips podaje mi myfxbook. Fakt, ze moze byc ta ilosc mylaca bo z ruchu 25pips podaja tam czasem duze liczby zalez ile scoutow ktos puscil ;) ja gram klasycznymi setupami na razie tylko maks 2 wejscia na danej parze w jeden setup.

Generalnie trading z PVSRA czy nawet VSA podoba mi sie jako metoda + wejscia uzywajac PA
Procent to procent. Nie ma znaczenia od jakiego depo liczone.
Wg mnie cała ta koncepcja PVSRA jest mocno naciągana. Chłopcy się uparli żeby wolumen tikowy wykorzystać do tradingu. I kiedy teoria nie odpowiada praktyce to do głosu dochodzą scoutowania. Czasem kilkanaście wejść przeciwko kierunkowi, w którym zmierza cena. Tak to pewnie można nanolotami sobie pogrywać. A zarabiać na jakimś etacie. ;)

Elegancko
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 14 lut 2012, 15:01

Re: SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: Elegancko »

Całe PVSRA oparte jest na VSA co jest jedną z ciekawszych koncepcji. Oczywiscie, ze do scoutowania trzeba umiec dobrze zarządzać depozytem bo nigdy nie wiadomo dokąd cena dojdzie. Mylisz sie troche mowiac ze kiedy teoria nie odpowiada praktyce dochodzi scoutowanie. Scouty bierze sie kiedy rynek pokazuje slabosc. Ja sam ich nie stosuje bo nie wiadomo nigdy dokad dojdzie cena jak juz pisalem, ale jak na razie dzieki temu watkowi na FF zaczalem "rozumiec" FX, lub przynajmniej na razie mi sie tak wydaje. Mam na razie tylko doswiadczenie jako day-trader na akcjach bo dzialam w prop tradingu a forexa nigdy nie tykałem bo wydawal mi sie chaosem. Na akcjach tez gralem korzystajac z VSA dlatego moze to przemawia do mnie. Lubie zidentyfikować wg PVSRA czy MM akumuluje czy dystrybuuje i zagrać swój setup zgodnie z kierunkiem. Chociaz caly czas dopiero ucze sie tego stylu wiec wiecej napisze innym razem. Druga sprawa to to, ze zawsze uzywalem w tradingu tylko PA i wolumenu dlatego moze ufam tej metodzie :) Zawsze gardzilem wszelkimi wskaznikami. Co do tego procentu to na razie jestem ~6% na plus ale ucze sie na depo 2k grajac 0.01-0.02 lotem wiec plankton ze mnie ale wole niskie depo niz gre na demo.

Co do tego ostrego grania scoutow to jeden z tamtejszych mentorow Traderathome faktycznie ostro gra nimi i czesto przeciwko trendowi ale sam zalozyciel watku Sonic mocno gani za to. Wczytaj sie w same posty sonica to wyglada to duzo lepiej.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2014, 19:50 przez Elegancko, łącznie zmieniany 2 razy.

Elegancko
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 14 lut 2012, 15:01

Re: SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: Elegancko »

double post

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Elegancko pisze:Całe PVSRA oparte jest na VSA co jest jedną z ciekawszych koncepcji. Oczywiscie, ze do scoutowania trzeba umiec dobrze zarządzać depozytem bo nigdy nie wiadomo dokąd cena dojdzie. Mylisz sie troche mowiac ze kiedy teoria nie odpowiada praktyce dochodzi scoutowanie. Scouty bierze sie kiedy rynek pokazuje slabosc. Ja sam ich nie stosuje bo nie wiadomo nigdy dokad dojdzie cena jak juz pisalem, ale jak na razie dzieki temu watkowi na FF zaczalem "rozumiec" FX, lub przynajmniej na razie mi sie tak wydaje. Mam na razie tylko doswiadczenie jako day-trader na akcjach bo dzialam w prop tradingu a forexa nigdy nie tykałem bo wydawal mi sie chaosem. Na akcjach tez gralem korzystajac z VSA dlatego moze to przemawia do mnie. Lubie zidentyfikować wg PVSRA czy MM akumuluje czy dystrybuuje i zagrać swój setup zgodnie z kierunkiem. Chociaz caly czas dopiero ucze sie tego stylu wiec wiecej napisze innym razem. Druga sprawa to to, ze zawsze uzywalem w tradingu tylko PA i wolumenu dlatego moze ufam tej metodzie :) Zawsze gardzilem wszelkimi wskaznikami. Co do tego procentu to na razie jestem ~6% na plus ale ucze sie na depo 2k grajac 0.01-0.02 lotem wiec plankton ze mnie ale wole niskie depo niz gre na demo.

Co do tego ostrego grania scoutow to jeden z tamtejszych mentorow Traderathome faktycznie ostro gra nimi i czesto przeciwko trendowi ale sam zalozyciel watku Sonic mocno gani za to. Wczytaj sie w same posty sonica to wyglada to duzo lepiej.
Piszesz że grałeś na akcjach i zwracałeś uwagę na wolumen. Weź po uwagę, że ten wolumen, którym posługują się "Sonicowcy" to wolumen tikowy i jako taki może być bardzo mylący wziąwszy pod uwagę fakt, że każdy broker może go sobie modelować wg własnego widzi mi się.
Dalej twierdzę, że nietrafiona diagnoza postawiona na podstawie obserwacji tego wolumenu skutkuje kolejnymi wejściami pod prąd "aż moje będzie na wierzchu". Sorry ale dla mnie jest to nic innego jak próba rozumowego usprawiedliwienia uśredniania strat.

Elegancko
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 14 lut 2012, 15:01

Re: SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: Elegancko »

Tak wiem, ze wolumen na FX dziala inaczej. Uczepileś sie strasznie tego scoutowania :) Sonic zawsze gra i dobiera scouty gdy cena idzie w jego kierunku. Tak jak pisałem, ja teraz głównie gram same klasyczne setupy z m15. Uzywam stop lossow. Unikam wchodzenia pod prąd i dobierania. Zobaczymy jak to bedzie wygladac na dluzsza mete. Dalej zajmuje się day-tradingiem na NYSE bo to moje główne zrodlo dochodu wiec nie zawsze w 100% oddaje sie FX ale te kilkanascie wejsc w tygodniu robie w ramach nauki :)

Co do tego wolumenu zdaje sobie sprawe jak on dziala, ale tak czy siak wydaje mi sie, ze mozna z niego korzystać do swoich analiz zakladajac ze tłum zazwyczaj traci. Duzy słupek wolumenu to duża aktywność tj aktywowana duza ilosc zlecen. Oczywiscie może to być masa zlecen po 0.01 lota jak i 10lotow. Tego nie wiemy. Zakladajac jednak ze duza ilosc aktywowanych zlecen to tłum a tłum nie moze zarabiac to mozemy wyciagnac z tego jakieś wnioski :) np duzy down bar na wysokim wolumenie w okolicach dolkow z moich obserwacji dziala podobnie jak wszedzie. Tłum wyprzedaje na dnie :) Na razie mam niewiele transakcji bo tylko ok 80. Za jakis czas wkleje wieksze podsumowanie gdy uzbieram jakis sensowny sample size.

Dużego doswiadczenia na forex nie mam. Dlatego oczywiscie szanuje Twoje zdanie i wyciagam też coś dla siebie z tego co piszesz. Nie chce też wyjść na jakiegos bezkrytycznego wyznawce sonica ale jegoz asady jak narazie pasuja do mojej filozofii tradingu. Zobaczymy w przyszlosci jak bedzie. Mozna wiedzieć czym Ty kierujesz sie w swojej grze na FX?

Elegancko
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 14 lut 2012, 15:01

Re: SonicR Journal - Zaczynamy

Nieprzeczytany post autor: Elegancko »

Ciagle mała próbka ale na rzie tak wyglada moja gra wg zasad SonicR.
http://i.imgur.com/B4CopRp.png

ODPOWIEDZ