SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Gajowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 25 lut 2007, 19:40

Re: SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: Gajowy »

irmentruda pisze:
MACD 10,21,1 to wg P. Nella czy wg wlasnej strategii na M5?

Nell w wersji "H4 MACD" to pierwszy moj mentor, tzn. pierwsza kompletnie dobrze opisana strategia na ktorej probowalem skumac o co w tym wszystkim chodzi i jak sie to je.
Pzdr.
MACD 10,21,1 - to pomysł Philipa na ten wskaźnik i mi bardzo odpowiada pod kątem wyszukiwania dywergencji oraz kontynuacji mini trendów w ciągu dnia.
The key to living is giving.

Awatar użytkownika
Gajowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 25 lut 2007, 19:40

Re: SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: Gajowy »

Kazik pisze: Co się ciekawie zapowiada, że zamiast tytułu
"mój pierwszy milion" jest 8% ryzyka?
Mam świadomość, że to będzie i jest kontrowersyjne dlatego piszę, że tego nie polecam i dwa jak się ryzyko nie opłaci to wrócę do założeń książkowych i dam sobie więcej czasu. Kazik mam wiedzę o avatarze i intrepretuję ją na swój sposób : )

a wracając do hasła "mój pierwszy milion" które jest trywialne to polecam przeczytać ksiazkę polskiego autora o podobnym tytule" Jak zostałem milionerem" Jan M Fijor

p.s. a co do Neostrady to się pomyliłeś - pamiętam modemy ; )
The key to living is giving.

Awatar użytkownika
Gajowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 25 lut 2007, 19:40

Re: SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: Gajowy »

Jeszcze co do tych 8 % ryzyka kilka moich wyjaśnień:
- to jest tak, że to 8 % jest na początku każdego miesiąca i wraz ze wzrostem kapitału w ciągu miesiąca wielkość pozycji się nie zmienia więc i ryzyko maleje - obecnie jest 6,5% - wiem nadal dużo ;)
- jeżeli ktoś miałby ochotę skorzystać z mojego pomysłu to polecam trzymanie powiedzmy drugiej połowy kapitału początkowego niekoniecznie na koncie u brokera jako zabezpieczenie - wtedy mentalnie wiemy, że inwestujemy z 4 % (a to już jakoś tak lepiej wygląda)
The key to living is giving.

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

Życzę powodzenia i dużo szczęścia.

Awatar użytkownika
Gajowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 25 lut 2007, 19:40

Re: SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: Gajowy »

Opis pozycji krótkiej na GBP/USD 12-01-2014


Obrazek
Rys. 1
Szybkie wyznaczenie na TF 5M najbliższych i poprzednich wsparć i oporów. Dla pozycji krótkiej do której otworzyła się okazja pomiędzy godz 8:30 a 8:50 sytuacja wyglądała na zakres ok 40 pipsów z wsparciem 1.5104 i obszarem ok 13 pipsów na które trzeba było mieć oko gdyby się udało ją otworzyć.


Obrazek
Rys. 2
Świeca na otwarcie Londynu, dla mnie sygnał do otworzenia pozycji krótkiej trochę za bardzo pojechała w dół przez co pozycja zaczęła być mało opłacalna ale, że takiej okazji do shorta nie przepuszczę otworzyłem ją z połową mojej standardowej pozycji z lekkim poślizgiem na otwarcie przez co spoźniłem się o 5 pipsów ; (.
Zgodnie z oczekiwaniami cena zatrzymała się na 1.5104 w kanale 13 pipsów z poprzedniego screnu. To zawsze jest czas na decyzje i obserwacje jak się zachowa cena czy przebije wsparcie czy poleci dalej na południe.


Obrazek
Rys. 3
Pozycja zabezpieczona na breakeven przy +25 pipsach.
Po 5-krotnym testowaniu poziomu 1.5104, pin barze, zmianie histogramu MACD na kolor zielony i takiemu wiecie o co chodzi "czuciu ceny, że niżej się nie da" nie miałem już na co czekać, ewentualnie można by jeszcze poczekać na zamknięcie się świecy ale, że dla mnie najlepszy czas handlu jest do 10:00 postanowiłem ją zamknąć z wynikiem +21 pipsów na 8 minut przed 10:00.
Ze względu, że to była tylko połowa pozycji liczę ją do swojego biznes planu jako 10,5 pispa.
The key to living is giving.

Awatar użytkownika
Gajowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 25 lut 2007, 19:40

Re: SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: Gajowy »

Słaby start dzisiaj - ale walczę nad odrobieniem strat - info wieczorkiem.

BONUS: )
http://www.droga_na_szczyt.gr8.com/ Polecam Wam zapisać się na to darmowe szkolenie. Nie jest o forexie ale wiem, że znajdziecie tam wiele ciekawych informacji o tym jak podejść do realizacji swoich celów.

Znam Jakuba B. Bączka ze szkoleń online i to jak to robi jest super. Trener mentalny mistrzów świata w siatkówce musi się znać na rzeczy.
WARTO!
The key to living is giving.

Awatar użytkownika
Gajowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 25 lut 2007, 19:40

Re: SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: Gajowy »

No Kazik ; ) dzisiaj to szczeście mnie opuściło - potrzebne duże recovery na kolejne dni, do odpracowania jest 71 pipsów.

Wystarczy jeden mały błąd aby popsuć sobie plan działania w jeden dzień :x
Dont play wit the devil > devil: trade against the trend. :evil:

Zaczynam od początku z lekkim minusem aby zrobić normę miesięczną potrzebne jest 123,5 pipsa w styczniu. Dożo ale do zrobienia.

Podsumowanie błędów jakie dzisiaj popełniłem opiszę jutro - to będzie dobra lekcja.
The key to living is giving.

Awatar użytkownika
Gajowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 25 lut 2007, 19:40

Re: SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: Gajowy »

Opis WTOPY na EUR/USD 13-01-2014

Zanim zacznę od opisu to napiszę o moim podejściu do tego dnia. W głowie miałem takie myślenie. że ostatnia większość pozycji była na kablu i było OK ale poczułem, że zaniedbuję edka ;) Jakby to miało jakieś znaczenie.
I ta myśl była zgubna bo zacząłem przyglądać się możliwym wejściom na EUR/USD. Gdybym 13 stycznia skupił się na GBP/USD byłby piękny trejd na 65 pipsów. Screen na końcu - sygnał do otwarcia pozycji klasyk wg moich obserwacji a tak zgotowałem sobie mały koszmarek w realizacji celu. Bywa i tak.

Obrazek
http://images69.fotosik.pl/543/3f6ba9aaecc60a46.png

Na screenie powyżej:
  • 1 s - short i to w sumie OK do przełknięcia -15 pipsów
  • 2 L - long - jak nie poszli w dół to pójdą w górę - 20pipsów
  • Miejsce skąd wychodzą dwie czerwone strzałki to idealny setup na shorta - ja jednak to przegapiłem nie będąc przy kompie - to mnie mocno zirytowało i poleciała lawina chęci bycia mądrzejszym od rynku. Na tej pozycji mozna jak widać było ładnie zarobić od +18 do +50 pipsów.
  • 3s - short ze spóźnionym wejściem pozycja weszła ale nie wytrzymałem z jej przetrzymaniem i niepotrzebnie zamknąłem na +15 pipsach będą wkurzonym, że spóźniłem się z wejściem o 10 pipsów.
  • Mądrzejszy od rynku czyli pozycje: 4L, 5L, 6L to cheć wyłapania okazji do korekty z dywergencji. Z dywergencją jednak na 5M jest ten problem że jest zabójcza o czym się przekonałem.
  • Dywergencja jednak działa najlepiej ok 16-17 jak się pojawi po całym dniu co pięknie widać na ok +35 pipsów. Ja już jednak nie dotrzymałem do tego momentu
Kolejny dzień 14-01-2014 to następne dwie pozycje na minusie i decyzja o odpuszczeniu handlu na kolejne dwa dnia. Udało się nie zaglądać na rynek !

KLASYK SHORT NA GBP/USD

Obrazek
http://images68.fotosik.pl/543/05febe72ac8e5316.png
The key to living is giving.

Awatar użytkownika
Gajowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 25 lut 2007, 19:40

Re: SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: Gajowy »

19.01 - no trade

20-21.01:
Wczorajszy i dzisiejszy dzień na prawie bieżąco opisywane na profilu FB https://www.facebook.com/socialtraderblog

Do portfolio dodałem konika EURJPY dzięki oglądaniu Marcina Tuszkiewicza w trakcie webinarów z Akademii Investio - ładnie też chodzi na 5M.

Odbudowuje straty z poprzedniego tygodnia - potrwa to z 2 tygodnie ; ( o ile nie wyłapie jakiegoś fajnego całego dnia.
The key to living is giving.

Mpapiez

Re: SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Gajowy pisze:@freakout mam świadomość tego 8 %, plan jest ryzykowny :P- ale mogę sobie na to pozwolić. Docelowo 2-4% ale do tego jeszcze jak widać długa droga. W razie czego mogę reagować. Napiszę tylko, że Phillip walił niektóre miesiące po 12% na trejd bo tak był pewny swojego systemu, takiego sprawdzenia systemu nigdy wcześniej nie widziałem. Przez moja modyfikację zmniejszyłem do 8% - czego oczywiście nie polecam na start. Książki radzą dobrze, Gajowy nie :)
8% na trade bardzo szybko zabije wszelkie zarabianie. 4 złe trejdy pod rząd, a to się czesto zdarza i jesteś jakieś 24-30% w dupe zależnie czy się mocno tych 8% trzymasz. Potem oczywiście dochodzi frustracja bo się trzeba odbić "tu i teraz", no i wtedy pomimo "sprawdzonego" systemu, tracimy bo siada psychika.

Nie wiem kim jest ten "Phillip" ale dam sobie łeb uciąć, że wchodził w trade z mocniejszym ryzykiem, gdy wcześniej w danym tygodniu sobie zrobił poduszkę kapitałową. Znaczy to tyle, że nawet jak by był te 12% w plecy, to w odniesieniu do tygodnia byłby na plus.

Mówisz że chcesz mieć co najmniej 250 followersów - pozostaje mi życzyć powodzenia.
Ja bym nie dał swojej złotówki nikomu, kto ma drawdown powyżej 15%. Ty zaliczyłeś 30%+, co oczywiście się przekłada na liczbę followersów. Masz ich na ten moment zero.

Dopóki nie pokażesz "stabilności" (a ryzykiem 8% na pewno tego nie zrobisz), nie będziesz miał tyle followersów co byś chciał.

ODPOWIEDZ