Social Trader

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

irmentruda pisze:
monikaforexpolska pisze:
NewbieToPro pisze:Dziękuję za szybką odpowiedź. A jak wygląda z opłatami za kopiowanie? W zulu na starcie pobierają kilka pipsów za każdą otwartą transakcje dla siebie.

Opłaty masz pod każdą minaturą wykresu:

https://www.mql5.com/en/signals/mt4?orderby=subscribers

Z reguły jest to od 20 dolarów do kilku tysięcy miesięcznie. Joker bierze 100 dolarów miesięcznie. Sa tacy, którzy biorą po 800 i 2500
Aha, czyli w miesiacu 29300$. Qrde, to lepsze niż forex:)


Nieźle co? Ale wrażenie robi jego MM. Znam osobę z kilku innych nicków, gdzie też zarabiał bardzo dużo. Potem robi sobie przerwę pół roku, rok i pływa po świecie wycieczkowcami.

MM to podstawa przy każdym systemie. Początkowy kapitał to ok. 1507,42 dolarów. Gdy doszedł do 3000 na rachunku regularnie wypłaca kwoty Ostatnio w zakresie 100-250 dolarów. Obecnie wypłat a na kwotę 13.200. Jutro albo pojutrze będzie kolejna wypłata. Działa na dźwigni 1:400. Zobaczymy jak mi będzie dalej szło na dźwigni 1:100.

Tak zarządza kasą, że nie traci. To samo powinien robić nasz forumowy Danbo, któremu to popodpowiadałam wrzucając przykład Jokera. A teraz wszystkim życze dobrej nocy, idę uśpić maluchy i czas do racy. Dziś w nocy dane z Japonii więc będzie ciekawie.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Czyli tak (odnośnie kopiowania Jokera na mql5):
Opłata miesięczna 420zł (zaokrąglam)
zakłada 100% wzrost w miesiąc
Czyli aby się opłacało należałoby zyskać minimum 3xopłatę czyli 1300zł (zaokrąglam) miesięcznie
Najgorszego trada miał -500zł (zaokrąglam)
Największą stratę (kilka podrząd) miał - 1600zł (zaokrąglam)

A więc wynika z tego iż aby było opłacalne minimalny niezbędny kapitał jaki należałoby poświęcić na kopiowanie Jokera wynosi 3000zł (zaokrąglam).
Jeżeli w pierwszym miesiącu zwróciłby kapitał to wypłacamy to co wpłaciliśmy i reszta niech działa.
3000zł to w sumie nie dużo, ale nie wiem czy mógłbym od tak poświęcić. Do tej pory na 6miesięcy 4razy udało mu się zrobić 100%.

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

NewbieToPro pisze:Czyli tak (odnośnie kopiowania Jokera na mql5):
Opłata miesięczna 420zł (zaokrąglam)
zakłada 100% wzrost w miesiąc
Czyli aby się opłacało należałoby zyskać minimum 3xopłatę czyli 1300zł (zaokrąglam) miesięcznie
Najgorszego trada miał -500zł (zaokrąglam)
Największą stratę (kilka podrząd) miał - 1600zł (zaokrąglam)

A więc wynika z tego iż aby było opłacalne minimalny niezbędny kapitał jaki należałoby poświęcić na kopiowanie Jokera wynosi 3000zł (zaokrąglam).
Jeżeli w pierwszym miesiącu zwróciłby kapitał to wypłacamy to co wpłaciliśmy i reszta niech działa.
3000zł to w sumie nie dużo, ale nie wiem czy mógłbym od tak poświęcić. Do tej pory na 6miesięcy 4razy udało mu się zrobić 100%.

Podpowem ci, iż co pewien czas uruchamia od nowa, dla nowych. :lol: Aby też mogli wystartować na dobrych warunkach.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Podsumowanie roku na Zulutrade -0,5%

Rok temu, 3 lutego 2015 roku otworzyłem pierwszą transakcje za pośrednictwem platformy Zulutrade. Moje założenia były że jak osiągnę 5% będzie ok, a gdy osiągnę 10% będzie super.

Kapitał początkowy 600funtów. Kapitał na dzień dzisiejszy 617funtów, (gdybym postąpił tak jak sobie powtarzałem by robić, czyli odłączył kopiowanie w piątek to miałbym 632na koncie).
Więc jeżeli liczymy 17funtów zysku to wychodzi 2,8% zysku. Ale trzeba pamiętać że otrzymałem 20funtów bonusu, toteż tak naprawdę odniosłem stratę 3 funtów czyli przez rok czasu osiągnąłem -0,5%.
Ale biorąc pod uwagę że znaczna większość ludzi tracie w pierwszym roku cały swój kapitał (co poniektórzy co chwila zakładają nowe konto z 1000zł :P ) uważam że nie jest to jakiś tragiczny wynik.

Oto jak prezentowało się moje konto na przestrzeni 12 miesięcy
Obrazek
cały rok.jpg
a tak wygląda poziom pipsów
Obrazek
całyrokpips.jpg
Przez rok czasu kopiowałem 12 Signal Providerów, najgorsi to: TraderVic przyniósł mi 60 funtów straty, Absolute Piper 53funty straty. Najwięcej zysków osiągnąłem dzięki: Agora FX 68funtów (swego czasu 119funtów na plus), Frokoler 83funty (dochodziło do 99), Profix 67funta (max 118).
Obrazek
całydostawcy.jpg
Jednym z ważniejszych powodów założenia konta było podpatrzenie na żywo jak grają inni, analizowanie i uczenie się od innych obserwując jak postępują. I tu na przykład w tym tygodniu miała miejsce śmieszna sytuacja, zgodnie ze swoimi wytycznymi otworzyłem pozycję (moje własne pozycje nie związane z zulu realizuję na innym koncie którego tu nie pokazuje) a dwie sekundy później usłyszałem dźwięk że Frokoler otworzył pozycję, sprawdzam co otworzył a tu ku mojemu zdziwieniu identyczna pozycja do tej co otworzyłem sam.

Wnioski po roku kopiowania:
1. Zarabianie na kopiowaniu dostawców jest możliwe, ale błędne jest myślenie że można podpiąć dostawce i wszystko będzie cacy
2. Każdy dostawca prędzej czy później zacznie tracić, wielu było na 1 miejscu, wychwalani przez wszystkich że są najlepszymi w historii zulu, a tydzień dwa później zerują konta większości swoich falołersów
3. W inwestycji na zulu 80% to szczęście 20% to odpowiednie selekcjonowanie i pilnowanie dostawców.

Przedemną kolejny rok, kolejni SP do przetestowania. Mam nadzieje że 2016 będzie dodatni :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

A w tym zulu to za darmo pozwalają ci kopiować? Bo jak tak czytam to dramat jakiś tam mają. MQL5 ich po prostu miażdży.

https://www.mql5.com/en/signals/mt4?orderby=subscribers

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Opłata pobierana jest od każdej otwartej transakcji. i wynosi 0,13pensa (konto mam w funtach) za pozycje o wielkości 0,01lota. Czyli jeżeli kopiujemy np 0,03lota to wtedy pobierane jest 0,39pensa.

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

NewbieToPro pisze:Opłata pobierana jest od każdej otwartej transakcji. i wynosi 0,13pensa (konto mam w funtach) za pozycje o wielkości 0,01lota. Czyli jeżeli kopiujemy np 0,03lota to wtedy pobierane jest 0,39pensa.

Dziękuję za odpowiedź. Muszę zgłębić i ten temat. :lol: Czyli to nie jest taki miesięczny abonament, tylko kasa uzależniona jest od zrealizowanego lota. Jak dla mnie to super sprawa bo generuję stosunkowo duże obroty. Na razie tak się oszczędzam z ilością otwieranych pozycji. Ok jeszcze raz dzięki. A właściwie to kto płaci? Tobie zabierają kasę czy Zulu daje sellerowi?

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

monikaforexpolska pisze: A właściwie to kto płaci? Tobie zabierają kasę czy Zulu daje sellerowi?
odrazu na starcie gdy pozycja jest otwarta, automatycznie pobierana jest prowizja, najczęściej jak pójdzie jeden pips w górę to już jestem na plus, (czyli taki spread po prostu). Kasa idzie do Zulu, i jeżeli dostawca w danym miesiącu był zyskowny to wtedy Zulu wypłaca kase dla dostawcy. Jeżeli natomiast dostawca przyczynił się do straty to wtedy Zulu zachowuje kasę dla siebie.

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

NewbieToPro pisze:
monikaforexpolska pisze: A właściwie to kto płaci? Tobie zabierają kasę czy Zulu daje sellerowi?
odrazu na starcie gdy pozycja jest otwarta, automatycznie pobierana jest prowizja, najczęściej jak pójdzie jeden pips w górę to już jestem na plus, (czyli taki spread po prostu). Kasa idzie do Zulu, i jeżeli dostawca w danym miesiącu był zyskowny to wtedy Zulu wypłaca kase dla dostawcy. Jeżeli natomiast dostawca przyczynił się do straty to wtedy Zulu zachowuje kasę dla siebie.
A co z brokerem. Musisz mieć jakiegoś konkretnego brokera?

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

monikaforexpolska pisze: A co z brokerem. Musisz mieć jakiegoś konkretnego brokera?
Zulu obsługuje większość brokerów, ale najmniejszy slipagge jest u AAAFX.

ODPOWIEDZ