Social Trader

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Podsumowanie 26 tygodnia +326 pipsów
week26.jpg
Obrazek
Po sprawdzeniu na koncie demo, i przeanalizowaniu ustawień, ponownie dodałem dostawcę TraderVic do portfela, odrobił już straty, i jest na niewielkim plusie
W tym tygodniu większość zysku była dzięki niemu, i mojemu manualnemu zagraniu. Zagranie moje było na podstawie innego dostawcy, więc zamieszczam je w tym zestawieniu.
w26.jpg
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Witam, na moim koncie demo myfxbook autrade wyglada to tak.
Jeden dostawca z mnożnikiem 2.0, jeden z mnożnikiem 1.0 i trzech najsłabszych (z ujemnym zwrotem póki co) z mnożnikiem 0.5.
Ten co miał mnożnik 1.0 w lipcu okazał się lepszy od tego z wagą 2.0, w związku z tym na sierpień przestawka odpowiednio na 2.0 i 1.0 (na odwrót).
Szczerze to wyniki nie są oszałamiające, 95$ z 1000$ przez dwa miesiące przy zdecydowanie sporym ryzyku. Rażą mnie drawdowny po 100$ w ciągu dnia i wspinanie się wykresu na pozycjach wybijanych na BE po 2 pipsy gdy SL wynosi 60 lub 80 pipsów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: Jones »

hmm a jakiego brokera wybrać z auto trade ?
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

bardzo dobre pytanie, to co oferuje myfxbook to jakis zbior egzotyczny.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

irmentruda pisze: Szczerze to wyniki nie są oszałamiające, 95$ z 1000$ przez dwa miesiące przy zdecydowanie sporym ryzyku. Rażą mnie drawdowny po 100$ w ciągu dnia i wspinanie się wykresu na pozycjach wybijanych na BE po 2 pipsy gdy SL wynosi 60 lub 80 pipsów.
To jest dosyć powszechne wśród dawców sygnałów, niezależnie od platformy, szczególnie gdy są to dostawcy którzy dostarczają sygnały ze swoich kont demo.
Dzięki temu wykresy są ładne, idzie sobie taki wykres powoli do góry, wspinają sie oni dzięki temu w rankingach. Jednakże tacy dostawcy prędzej czy później zaliczają ogromny spadek. Dlatego poza szybkim spojrzeniem na wykres należy również prześledzić jakie ma historyczne zagrania, jaki jest stosunek DD do zysku itp. Tego typu dane są łatwo dostępne w eToro czy Zulutrade, ale mało kto na nie patrzy. Nawet mi się zdarza czasem dodać kogoś tylko dlatego że ma ładny wykres :oops: i zawsze potem żałuję.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Podsumowanie lipca +566 pipsy

Obrazek
lipiec1.jpg
Jak widać dosyć duży spadek na początku zniwelował następne zyski. Oczywiście spadek z mojej winy, o czym pisałem wcześniej.

Kwotowo największe zyski przyniosły mi moje własne zagrania (przed wczoraj udało mi się wstrzelić w górkę na eur/usd i zaliczyłem niezłe pipsy), ale zagrania na tym koncie są podyktowane zagraniami innych dostawców (ja jedynie wybieram kiedy chce wejść w rynek, na przykład agoraFX zrobi sell eur/usd, ale ja po spojrzeniu na wykres postanowię nie kopiować jego zagrania, i wejdę kilka godzin później gdy on będzie na -100pipsach)
Drugi w kolejności jest nowy dostawca traderVic, niestety lubi mieć on dosyć duży DD. więc zysk był dosyć ryzykowny.

Największe straty przynieśli mi Profix oraz PootumVV, jednakże pootum odpowiada za jedynie -19 pipsów straty, aczkolwiek przez moje eksperymentowanie z ilościami lotów, strata pieniężna jest większa niż zyski innych dostawców.

EDIT właśnie przed chwilą AgoraFX zamkną dwie pozycję na +200pipsów i wysunął się na prowadzenie jeżeli chodzi o zyski w tym miesiącu

niestety przegapiłem moment w którym wygasło mi konto demo i niemogę już sprawdzić jak poradzili sobie moi dostawcy bez mojej ingerencji w ich strategię.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: Jones »

irmentruda pisze:bardzo dobre pytanie, to co oferuje myfxbook to jakis zbior egzotyczny.
FXOpen
nie mam doświaczenia ale wydaje sie rozsądny ?
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Nowy miesiąc - nowy dostawca
W tym miesiącu podłączyłem dostawcę gece4hr https://pl.zulutrade.com/trader/198579 obserwowałem go od długiego czasu. Wydaje się być dosyć bezpieczny, nie osiąga spektakularnych wyników, ale na moim koncie demo każdy z ostatnich 5 miesięcy zakończył na plusie. Dodatkowo jest to dostawca który sam kopiuje swoje zagrania prawdziwymi pieniędzmi. W dniu dzisiejszym przyniósł mi już 81 pipsów zysku, czyli start ma bardzo dobry.

Aktualnie posiadam 5 dostawców, doszedłem do wniosku że zaprzestaje dodawać nowego dostawce na miesiąc. Tan punkt w moich początkowych postanowieniach zamieniam na "dodaje MAKSYMALNIE jednego dostawcę na miesiąc"
Przy aktualnie posiadanym dosyć małym kapitale (od początku wpłaciłem 600 funtów + wypracowany zysk) jeżeli chciałbym dodać większą ilość dostawców to musiałbym na każdego przydzielić bardzo mało środków.
A jeżeli nie damy pewnej przestrzeni do "oddychania" to szybko nasza ochrona (zuluguard) zostanie uruchomiona i stracimy to co przydzieliliśmy dla dostawcy. Miałem tak już dwa razy, gdy po dodaniu nowego SP (signal prowider) oddałem mu małe środki, co szybko stracił. Gdy natomiast potem ponownie go dodałem ale przydzielając mu znacznie większe środki, odzyskał to co stracił wcześniej i teraz jest na plus.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Podsumowanie 28 tygodnia +312 pipsów

Obrazek
w28.jpg
Nowo dodany dostawca sprawdza się dobrze. Myślę nad usunięciem Pootuma, jak do tej pory odpowiedzialny jest za 3% stratę. Ma on teraz serie w której przegrywa każde zagranie. Dam mu jeszcze szanse, zobaczę jak zamknie następny order lub dwa

ww28.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Podsumowanie 29 tygodnia -152 pipsy

Obrazek
w29.jpg
Czerwono gdyż kilka zagrań uruchomiło mi stop lossa, dostawcy obstawiali że EUR/USD będzie spadał a on rósł. Dostawcy wciąż mają pozycje otwarte na swoich kontach, ale ja ustawiłem stop lossa więc u mnie strata. Dziwi mnie fakt że ja nowicjusz widziałem że lepiej nie zagrywać sella w tym momencie, i musiałem zablokować możliwość by oni tego nie robili. Po stop losie dostawcy otwierali kolejne pozycje sell. Wszystkie mają wciąż otwarte u siebie. Na moim koncie też mam aktualnie 6 pozycji sell, na łącznym minusie 564pipsy. Trend prawdopodobnie powróci do spadkowego i możliwe że zamknę pozycje na zysku, ale czas wejścia w pozycje krótkie według mnie był fatalny.

Obrazek
ww29.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ