Strategia Slope Values

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Strategia Slope Values

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Przyszedł mi do głowy pomysł żeby wykorzystać do automatyzacji tradingu wskaźnik Slope Values, który można znaleźć tutaj
http://www.stevehopwoodforex.com/phpBB3 ... f=45&t=629
Ogólnie pokazuje on "siłę" poszczególnych par. Mój pomysł jest trochę przewrotny ponieważ wykorzystuję najmocniejszą i najsłabszą parę licząc na odwrócenie ich trendów. Raz na dobę robot otwiera dwie pozycje:
S- dla pary najsilniejszej,
L - dla pary najsłabszej.
Małe pozycje, duży lewar (1:500), jedna (podwójna) transakcja dziennie = spory komfort tradingu. Testy miesięczne pokazują, że takie budowanie pozycji rozciągnięte w czasie może przynieść całkiem niezłe wyniki.
Ale to oczywiście tylko miesiąc.
Aha. Jeszcze inny sposób testuję. Polega on na otwieraniu tylko S. Czyli jednej pozycji dziennie dla aktualnie najsilniejszej pary. Też wygląda to nieźle.
To taki mój pomysł. Liczę że sprowokuję tym jakąś ciekawą wymianę uwag. Może ktoś ma własne doświadczenia z tego typu wskaźnikami, opartymi na TMA :
http://www.forex-tsd.com/metatrader-4/3 ... e-tma.html
lub innymi
Ogólnie trochę rozruszać to forum trzeba bo wieje nudą od dłuższego czasu :wink:
Może się coś ciekawego wymyśli? :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

NightWalker
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2011, 18:03

Re: Strategia Slope Values

Nieprzeczytany post autor: NightWalker »

Jeśli chodzi o trading pod siłę walut to polecam przyjrzeć się EA o nazwie !xMeter. Ciekawe rozwiązanie, choć do odrabiania strat korzysta z martingale.
NightWalker

BlackX
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2012, 12:17

Re: Strategia Slope Values

Nieprzeczytany post autor: BlackX »

Witam, ciekawa strategia tylko zastanawia mnie skad tyle kilkusekundowych zagran ? Zamkniecie zlecenia nastepuje przy zmianie progu wartosci slope values ?

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Strategia Slope Values

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

BlackX pisze:Witam, ciekawa strategia tylko zastanawia mnie skad tyle kilkusekundowych zagran ? Zamkniecie zlecenia nastepuje przy zmianie progu wartosci slope values ?
Nie, to jakiś bug. Nie sledziłem wtedy transakcji, więc nie wiem za bardzo co było tego przyczyną. :?

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Strategia Slope Values

Nieprzeczytany post autor: green7 »

JAREK67 pisze:Mój pomysł jest trochę przewrotny ponieważ wykorzystuję najmocniejszą i najsłabszą parę licząc na odwrócenie ich trendów. Raz na dobę robot otwiera dwie pozycje:
S- dla pary najsilniejszej,
L - dla pary najsłabszej.
Pomysł niekoniecznie przewrotny i już dosyć znany. Takie strategie są wykorzystywane głównie na akcjach i ETFach.
Na forex factory ze 4 lata temu śledziłem wątek o systemie działającym całkiem podobnie. Autor odpalał na demo pozycje buy i sell dla bodaj 7miu walut (14 pozycji) i traktował zysk/stratę na tych pozycjach jako wskaźnik zmiany siły waluty. Następnie wchodził w pozycje w zależności od zmian w tym "wskaźniku", ważne było też czy aktualnie zyski przynoszą pozycje na sell czy na buy bo to pomagało określić kierunek, oraz "przeskoki" par (np. gdy najbardziej stratna przesuwała zamieniła się miejscem z poprzednią). Było nawet do tego EA zwało się o ile pamiętam Star Wars ..... z tym, że oczywiście nie dało się tego backtestować ze względu na ułomności mt4.

Sądzę, że pomysł ma szanse powodzenia. Ale niezbyt rozumiem statement:
np. na początku masz w tym samym dniu kilka razy sell audchf oraz buy euraud - w sumie 10 pozycji. Dlaczego 10 a nie 2 ? To ten bug ?
Potem zostały wszystkie zamknięte .... i ponownie otworzone w tym samym kierunku hmmm.... Jak to bug to statement niewiele mówi bo 1/2 statementu to pozycje otwarte na wskutek błędu .....

Pytanie: kiedy zamykać z zyskiem i ciąć straty ? Przy jakimś zysku stracie wyrażonej % w stosunku do depo ?
Green
Obrazek
Obrazek

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Strategia Slope Values

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

green7 pisze:
JAREK67 pisze:Mój pomysł jest trochę przewrotny ponieważ wykorzystuję najmocniejszą i najsłabszą parę licząc na odwrócenie ich trendów. Raz na dobę robot otwiera dwie pozycje:
S- dla pary najsilniejszej,
L - dla pary najsłabszej.
Pomysł niekoniecznie przewrotny i już dosyć znany. Takie strategie są wykorzystywane głównie na akcjach i ETFach.
Na forex factory ze 4 lata temu śledziłem wątek o systemie działającym całkiem podobnie. Autor odpalał na demo pozycje buy i sell dla bodaj 7miu walut (14 pozycji) i traktował zysk/stratę na tych pozycjach jako wskaźnik zmiany siły waluty. Następnie wchodził w pozycje w zależności od zmian w tym "wskaźniku", ważne było też czy aktualnie zyski przynoszą pozycje na sell czy na buy bo to pomagało określić kierunek, oraz "przeskoki" par (np. gdy najbardziej stratna przesuwała zamieniła się miejscem z poprzednią). Było nawet do tego EA zwało się o ile pamiętam Star Wars ..... z tym, że oczywiście nie dało się tego backtestować ze względu na ułomności mt4.

Sądzę, że pomysł ma szanse powodzenia. Ale niezbyt rozumiem statement:
np. na początku masz w tym samym dniu kilka razy sell audchf oraz buy euraud - w sumie 10 pozycji. Dlaczego 10 a nie 2 ? To ten bug ?
Potem zostały wszystkie zamknięte .... i ponownie otworzone w tym samym kierunku hmmm.... Jak to bug to statement niewiele mówi bo 1/2 statementu to pozycje otwarte na wskutek błędu .....

Pytanie: kiedy zamykać z zyskiem i ciąć straty ? Przy jakimś zysku stracie wyrażonej % w stosunku do depo ?
Czytałem również ten wątek z FF. Ja po prostu wykorzystałem gotowy wskaźnik z netu. Największy problem z niemożnością backtestowania. Dlatego nie bardzo mam chęć do rozwijania tego pomysłu. Faktem jest, że ten jeden dzień 02.01.2013 trochę namieszał. Nie wiem czy to nie było spowodwane faktem, że broker ruszał po Nowym Roku i być może nie chodziły notowania wszystkie ? Taki przyklad kiedy nie mógł z jakiegoś powodu zestawić dwóch par mamy 27 stycznia. Tu jest taki prosty mechanizm kiedy nie ma otworzonej pary przeciwstawnej to zamyka tę, pierwszą. Sama koncepcja gry jest chyba słuszna. Potrzeba czasu zeby to zweryfikować. Ale z pewnością w tym konkretnym przypadku na pewno przelewarowałem. Przy takim kapitale to gra powinna być przynajmniej dzisięciokrotnie mniejszymi pozycjami. Tu chodzi własnie taki robot. https://www.myfxbook.com/portfolio/arma ... 001/457073. Pomysł jest taki żeby nie grać z SL. Jeżeli AccountProfit() >100 pln wtedy włącza się ukryty trailing stop Equity() i ewentualnie zamyka wszystkie pozycje jednocześnie. czas pokaże :)

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Strategia Slope Values

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

jest aktualnie otwartych 14 zestawów par. szykuje się niezły połów. :wink:
Obrazek

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Strategia Slope Values

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Widzę, że "amba" wcięła większość postów w tym dzienniku.
ponieważ jednak temat wykorzystania tzw. siły walut ciągle mnie nurtuje powracam do próby wykorzystania tej koncepcji w handlu.
Tym razem w mocno zmienionej konfiguracji.
Bazą do generowania sygnałów handlowych jest wskaźnik "CSS".
EA zestawia sobie najbardziej "rozjechaną" parę i na niej zgrywa odpowiednio "buy" lub "sell".
Ale żeby nie było zbyt banalnie to zagranie odbywa się dopierow rejonie tzw okrągłego poziomu ceny, np. 1.12, 1,05, 0,71 itd. Czyli ceny podanej z dokładnością do 100 pipsów.
Po otworzeniu pierwszej pozycji EA ma możliwość dokładania kolejnych w kierunku strat.
Zaczynam zabawę na M15 licząc, że może uda się w ten sposób handlować DT. Jeśli nie, to przejdę na wyższe tf. np. D1 i wtedy będzie to gra mid/long term.

Obrazek

Jakiś czas później:
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Strategia Slope Values

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Kilka wczorajszych wejść.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Strategia Slope Values

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Kilka dni handlu. Większość zamykana z "palca przy okazji". Nie miałem czasu na obserwację a nie włączyłem trailowania bo właśnie chciałem więcej wycisnąć.
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ