SL3TP10

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Archanioł
Gaduła
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: 24 lip 2011, 20:03

Nieprzeczytany post autor: Archanioł »

Nieźle to wygląda.
Będziesz sprzedawał tego robota?

Awatar użytkownika
sl3tp10
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 18 lis 2011, 14:07

Nieprzeczytany post autor: sl3tp10 »

Witam,
robot jeszcze nie działa do końca tak jakbym tego chciał. Potrzebuje jeszcze znacznej ilości czasu żeby posiedzieć nad nim z programistą i porozwiązywać te problemy które już widzę, nie mówiąc o tych które prawdopodobnie jeszcze się pojawią.

Robot pisany jest pod kątem zasad jakie prezentuje na konsultacjach. Niemniej jednak jest on na razie zbyt czuły na sygnały i otwiera tych pozycji zbyt wiele. Część analizująca wykres S10 wymaga niestety przeróbki. Oczywiście zasady te zostały troszkę zmodyfikowane, m.in. na razie korzysta on z SL 4pipsy ale za to potrafi utrzymać dużo dłuższe pozycję, niż ja trzymałbym ręcznie.

Wracając do pytania. Raczej nie przewiduję sprzedaży tego bota z prostego powodu, że zamierzam na nim zarabiać. Mógłbym go sprzedać jeżeli okazałby się bezużyteczny ale wtedy raczej nie byłoby to w porządku. Myślę, że każdy kto korzystał lub korzysta z moich konsultacji jest w stanie spróbować wykonać takie narzędzie samemu lub z pomocą programisty.

Pozdrawiam
Treści publikowane przeze mnie nie stanowią "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
Archanioł
Gaduła
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: 24 lip 2011, 20:03

Nieprzeczytany post autor: Archanioł »

sl3tp10 pisze:Myślę, że każdy kto korzystał lub korzysta z moich konsultacji jest w stanie spróbować wykonać takie narzędzie samemu lub z pomocą programisty.
No tak, ale po co kolejny raz płacić za to samo programiście?

Tego robota piszesz pod platformę Dukasa JForex?

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

sl3tp10 pisze:Raczej nie przewiduję sprzedaży tego bota z prostego powodu, że zamierzam na nim zarabiać.
Zamierzasz całkowicie wydrenować rynek? ;-)

Awatar użytkownika
sl3tp10
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 18 lis 2011, 14:07

Nieprzeczytany post autor: sl3tp10 »

Archanioł pisze:No tak, ale po co kolejny raz płacić za to samo programiście?

Tego robota piszesz pod platformę Dukasa JForex?
Witam,

Tak, robot powstaje pod JForex.

A jeżeli chodzi o pierwsze pytanie ... Uważam za bardzo mądre, zdanie" "Daj komuś rybę, a nakarmisz go na dzień, daj mu wędkę, a nakarmisz go na całe życie".
Bot w tym momencie jeszcze nie jest ukończony więc nie mógłbym sprzedawać czegoś niekompletnego, a gdy już go ukończę i gdy mam nadzieje okaże się tak wartościowy jak przewiduję, nie będę chciał go sprzedawać. Ja sam zacząłem bardziej rozumieć rynek dopiero wtedy gdy sam zacząłem nad nim pracować. Wiedza, którą posiadałem wcześniej czy to z książek czy ze szkoleń stanowiła podstawę na której poprzez własną intensywną pracę zbudowałem to czym aktualnie się zajmuję - czyli możliwość tworzenia własnego bota. Dlatego też wolę zaoferować ludziom konsultację, żeby przedstawić im swój punkt widzenia i wyjaśnić sposób w jaki ja patrze na rynek , tak żeby oni, jeżeli uznają to za wartościowe mogli sami wypracować sobie na tej podstawie swój styl gry. Obecnie skupiłem się na skalpingu ale w toku pracy nad tym botem zauważyłem bardzo ciekawe analogie tego systemu z zachowaniem wykresu H1. Nie ukrywam, iż być może przy okazji spróbuje zrobić coś dla wyższych TF, aby kiedyś, gdy będę mógł pozwolić sobie na korzystanie ze znacznie wyższych SL móc grać w dłuższym horyzoncie.
Wirus pisze:Zamierzasz całkowicie wydrenować rynek?
Nie. Zamierzam zarabiać stabilne 10 pipsów dziennie. To jest mój jedyny cel. Nie interesuje mnie czy zrobię to jedną transakcją dziennie czy za pomocą 30 transakcji. Szczerze mówiąc wolałbym drugą opcję bo grając u ECN zależy mi na jak największym obrocie.

Pozdrawiam
Treści publikowane przeze mnie nie stanowią "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

sl3tp10 pisze:
Wirus pisze:Zamierzasz całkowicie wydrenować rynek?
Nie. Zamierzam zarabiać stabilne 10 pipsów dziennie. To jest mój jedyny cel.
Zatem możesz spokojnie sprzedawać, a nawet rozdawać swojego robota, gdyż nie spowoduje to spadku Twoich dochodów, a jaka przyjemność z ludzkiej wdzięczności ;-)

Awatar użytkownika
sl3tp10
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 18 lis 2011, 14:07

Nieprzeczytany post autor: sl3tp10 »

Wirus pisze:Zatem możesz spokojnie sprzedawać, a nawet rozdawać swojego robota, gdyż nie spowoduje to spadku Twoich dochodów, a jaka przyjemność z ludzkiej wdzięczności
Ja wychodzę z założenia, że im więcej osób używa danego systemu tym jest on bardziej skuteczny, bez względu na to jak jest on zyskowny, więc o tym nie musisz mnie zapewniać ;)

Na razie jednak pozostaję przy formie pomocy w postaci konsultacji. Co więcej uważam, że dobrze jest spróbować skalpingu ręcznego gdyż może to na prawdę wyrobić umiejętność szybkiej oceny sytuacji i charakteru rynku. Szczególnie ważne jest to przy agresywnym skalpingu z wykorzystaniem bardzo wąskich SL. Nawet wchodząc w miejscach, w których pojawiają się schematyczne sygnały trzeba uważać na możliwą zbyt dużą lub zbyt małą płynność które mogą zamieszać naszą pozycją. Mając trochę doświadczenia można ocenić takie warunki chociażby na podstawie charakteru paru ostatnich świeczek czy ogólnego miejsca wejścia na wykresie M1. Uważam, ze w pewnych miejscach bot nie zastąpi w 100% człowieka. Ma on masę zalet ale brak umiejętności oceny danej pozycji w taki sposób jak oceniłby to doświadczony trader jest dużą wadą. Myślę, że rozwiązaniem byłyby tu sieci neuronowe które uczyłyby się schematów charakterystycznych dla momentów o zwiększonym ryzyku. Programista z którym współpracuje jest specjalistą od sieci neuronowych ale na razie chcemy napisać tego bota w prosty sposób. Być może to wystarczy.
Treści publikowane przeze mnie nie stanowią "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
ka7
Gaduła
Gaduła
Posty: 160
Rejestracja: 20 cze 2010, 23:51

Nieprzeczytany post autor: ka7 »

skoro zabiera sie za to specjalista od sieci neuronowych, to jednak musi byc powazna sprawa, drwiac z ciebie nie mialem racji ;) przyznaje sie, za ile ewentualnie moglbym nabyc tego bota opartego o sieci neuronowe, ktory uczylby sie zachowania i wygrywania w czasie tych ciezkich momentow, gdy juz bedzie napisany? bardzo by mi sie taki przydal, oszczedzilby mi sporo czasu i nerwow, odpalilbym go na demo, poczekalbym az sie tam nauczy, a potem zarabialby dla mnie na realu, a ja moglbym skupic sie na piciu szampana, zajadaniu kawioru, grze w golfa, kupowaniu nowych posiadlosci, koni wyscigowych etc... :509:
Trzeba określić cele I zrobić to mądrze,To do czego dążę to sława i pieniądze,Chce mieć tak jak książę:Posiadłość i pałac,Własną podobiznę w skałach,Tak jak prezydenci w Stanach ,Spędzać życie na muzyce i niekończących balach,

Awatar użytkownika
sl3tp10
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 18 lis 2011, 14:07

Nieprzeczytany post autor: sl3tp10 »

Witam,

z ciekawości zmieniłem TF na jakich działa wczesna wersja mojego bota. Wychodząc z założenia, że taka sama korelacja występuje pomiędzy S10 i M1, a także M15 i H1 zmodyfikowałem kod tak aby działał na tych dwóch wyższych TF.

Poniżej, a także na blogu umieściłem screen przedstawiający ostatnie kilka dni na wykresie H1.

Uważam, że potwierdza to, iż prezentowane przeze mnie sygnały mogą być użyteczne także na wyższych TF. Być może wykorzystanie ich na wyższych TF będzie nawet prostsze gdyż myślę (a mogę się mylić), że relatywna zmienność w obrębie pozycji jest tam mniejsza niż na wykresie 10 sekundowym.
Przetestowanie tego leży jednak w gestii przyszłości gdyż ciągle walcze z brakiem wolnego czasu możliwego do przeznaczenia na forex.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Treści publikowane przeze mnie nie stanowią "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
sl3tp10
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 18 lis 2011, 14:07

Nieprzeczytany post autor: sl3tp10 »

Witam,
od ostatniego posta minęło trochę czasu. Ostatnio wstrzymałem chwilowo prace nad systemem z powodu nadmiaru innych obowiązków. Przetestowałem go z ciekawości na dzisiejszym dniu i pokazał całkiem ładny wynik.

Opublikowałem screeny z dzisiejszego dnia na blogu

Pozdrawiam
Treści publikowane przeze mnie nie stanowią "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

ODPOWIEDZ