skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Kazik pisze:
meylo pisze:Kazik, może zamiast krytykować, nauczysz nas czegoś?

Wiem, że wkręcasz mnie w debilną dyskusję.

Mimo to odpowiem, nie da się "głupiej małpy" nauczyć wielu rzeczy.
Nie będę wymieniał jakich rzeczy nie nauczysz małpy.
To nie było wkręcanie a konkretne pytanie.
Uważasz innych za głupie małpy?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

jackub ale zgodzisz się że skoro jeszcze tu jesteśmy to uważamy że rynek nie jest tak do końca losowy więc chyba rzut monetą nie jest dobrym przykładem :D :) szukam sposobu żeby uzyskać skuteczność wynikającą z RR ale bez odchyleń od tej skuteczności na małej próbie powtórzeń i zdaję sobie sprawę że jest to tak samo trudne jak szukanie "przewagi" nad rynkiem :(

jackub

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: jackub »

oswarek pisze:jackub ale zgodzisz się że skoro jeszcze tu jesteśmy to uważamy że rynek nie jest tak do końca losowy więc chyba rzut monetą nie jest dobrym przykładem :D :) szukam sposobu żeby uzyskać skuteczność wynikającą z RR ale bez odchyleń od tej skuteczności na małej próbie powtórzeń i zdaję sobie sprawę że jest to tak samo trudne jak szukanie "przewagi" nad rynkiem :(
Oswarku, rynek nie jest do końca losowy, ponieważ działają na nim różne siły chcące osiągnąć określony skutek i mają narzędzia aby tego dokonać... (rzut monetą też jest w jakiś sposób zdeterminowany)
Co rozumiemy przez skuteczność? Co rozumiemy przez skuteczność ileś tam procent?? Ano to że w grupie dokonanych trejdów połowa z nich będzie miała wynik RR=1, lub powiedzmy będzie miała wynik pozytywny....
Skuteczność odnosi się do zdarzeń już zaistniałych, prawdopodobieństwo do tych zdarzeń które mają się dopiero odbyć.
Czy chcesz mi powiedzieć, że dane historyczne systemu mogą opisac z taką samą dokładnością przyszłość? że to co się wydarzyło w czasie minionym na okreśłonej ściśle ilości trejdów da się powtórzyć w przyszłości, niemal automatycznie identycznie?
Skuteczność 50% nie daje żadnej przewagi rynkowej. Nie znasz kolejności wygranych. A wydaje mi się że system o skuteczności 50% daje 50% szans że nowy trjed będzie winnerem i każdy kolejny ma takie prawdopodobieństwo co wcale nie musi oznaczać że 5 z 10 to będą winnery... :d

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Gdyby stworzyć system oparty na placebo jaki byłby procent naszej skuteczności ? Uwzględniając naszą wiedzę na temat rynku FX. Można opracować taką strategię. Zapewne ma większą szansę powodzenia niż rzut monetą.

ODPOWIEDZ