skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

oswarek pisze:witam.
Czy ktoś ma pomysł na sposób zawierania transakcji tak żeby skuteczność była bliska 50%? Ale żeby ta skuteczność występowała cały czas nie było długich serii pozycji na minus czy też plus.. Oczywiście przy TP=SL.. Może np TF 4H i granie o jednej godzinie w kierunku jakiejś dużej sredniej i np TP i SL = 80pip (mniej wiecej zmienność dzienna EURUSD).. jakieś inne pomysły??
To moge kolege pocieszyć bo takie warunki spełnia prawie każdy rynek przy SL/TP>>spread i SL=TP :). I im mniejszy spread a większy SL/TP to szansa na równe 50% jest coraz większa. Nie uwzględniając innych czynników jak trend, AT czy fundamenty. Prawie szansa jak przy rzucie monetą 50%/50%. A na serie kolejnych po sobie tych samych wyników nie ma rady. Trzeba się z tym pogodzić

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Dochodzi za to swap.Oczywiście przy dłuższych ruchach przestaje mieć znaczenie, podobnie jak spread.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

fibo
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:38

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: fibo »

Cblondyn pisze:
oswarek pisze:witam.
Czy ktoś ma pomysł na sposób zawierania transakcji tak żeby skuteczność była bliska 50%? Ale żeby ta skuteczność występowała cały czas nie było długich serii pozycji na minus czy też plus.. Oczywiście przy TP=SL.. Może np TF 4H i granie o jednej godzinie w kierunku jakiejś dużej sredniej i np TP i SL = 80pip (mniej wiecej zmienność dzienna EURUSD).. jakieś inne pomysły??
To moge kolege pocieszyć bo takie warunki spełnia prawie każdy rynek przy SL/TP>>spread i SL=TP :). I im mniejszy spread a większy SL/TP to szansa na równe 50% jest coraz większa. Nie uwzględniając innych czynników jak trend, AT czy fundamenty. Prawie szansa jak przy rzucie monetą 50%/50%. A na serie kolejnych po sobie tych samych wyników nie ma rady. Trzeba się z tym pogodzić
Tak jak kolega pisze. Piętą achillesową są serie kolejnych po sobie tych samych wyników.
Zastanawiam się czy np. zastosowanie przerwy po x takich samych wynikach coś by tu zmieniło w statystykach?
„Trzeba dyscypliny, cierpliwości i odwagi. Musisz mieć chęć do stracenia, ale jednocześnie silne pragnienie, by wygrać.” – Gary Biefeldt

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

oswarek pisze:witam.
Czy ktoś ma pomysł na sposób zawierania transakcji tak żeby skuteczność była bliska 50%? Ale żeby ta skuteczność występowała cały czas nie było długich serii pozycji na minus czy też plus.. Oczywiście przy TP=SL.. Może np TF 4H i granie o jednej godzinie w kierunku jakiejś dużej sredniej i np TP i SL = 80pip (mniej wiecej zmienność dzienna EURUSD).. jakieś inne pomysły??
Mam pomysł ...
..."Znajdź najbliższy dom dziecka i wpłać kasę, którą masz zamiar stracić.
Zaoszczędzisz sporo czasu i zdrowia.
Ponadto zostanie satysfakcja a nawet dwie.
1.Zrobiłem coś dobrego.
2.Nie dałem się zrobić w balona.

To nie złośliwość z mojej strony.
Będziesz wspominał do końca życia jak tanio wyszło. ..."

Jak można być tak....genialnym"...
aby szukać systemu który gwarantuje stratę.

Ponadto widać ilu idio...tów daje się wkręcić w
jakieś pijebane dyskusje.

To chyba efekt matur bez matematyki.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

Kazik liczę że już wpłaciłeś kasę na dom dziecka i nie trzymasz żadnych pieniędzy u brokerów. No mój rocznik nie miał obowiązkowej matury z matematyki ale ja i tak ją sobie wybrałem bo nigdy nie miałem z nią trudności przynajmniej na tym poziomie, a poziom matematyki w szkołach średnich jest bardzo niski.. "Ponadto widać ilu idio...tów daje się wkręcić w
jakieś pijebane dyskusje." Kazik też jesteś w tej dyskusji :D

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

oswarek pisze:Kazik liczę że już wpłaciłeś kasę na dom dziecka i nie trzymasz żadnych pieniędzy u brokerów. No mój rocznik nie miał obowiązkowej matury z matematyki ale ja i tak ją sobie wybrałem bo nigdy nie miałem z nią trudności przynajmniej na tym poziomie, a poziom matematyki w szkołach średnich jest bardzo niski.. "Ponadto widać ilu idio...tów daje się wkręcić w
jakieś pijebane dyskusje." Kazik też jesteś w tej dyskusji :D
I tutaj widać brak logicznego myślenia.

Łopatologicznie : ja nie jestem w żadnej dyskusji !

Nie dyskutuje jak znaleźć system który traci.
Bo miałem matematykę i wiem co to jest wzór na wartość oczekiwaną,
w przeciwieństwie do ciebie.

Nie dyskutuję tylko stwierdzam fakt. cytat ..."nie dyskutuj z idiotą"....
Jakoś tak to szło.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

system ze skutecznościa 50% i RR 1:1 nie musi tracić.. wystarczy zastosować progresje..Kazik omiń ten temat bo szkoda nerwów...

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Kazik, może zamiast krytykować, nauczysz nas czegoś?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

meylo pisze:Kazik, może zamiast krytykować, nauczysz nas czegoś?

Wiem, że wkręcasz mnie w debilną dyskusję.

Mimo to odpowiem, nie da się "głupiej małpy" nauczyć wielu rzeczy.
Nie będę wymieniał jakich rzeczy nie nauczysz małpy.

jackub

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Wbrew pozorom głupią małpę można nauczyć wielu rzeczy, małpy mają dużo na plus bo posądzamy je o brak własnych przekonań co pomaga wielce w nuczaniu zachowań... no tak, ale o małpach to byłby dalszy ciąg debilnej dyskusji a my tu jesteśmy przecie wszyscy bardzo mądrzy...
Niestety system 50% skuteczniści z RR=1 nie moze być dochodowy z prostej przyczyny....50% odnosi się do wielkich liczb... probowałem wiele razy co i wszystkim radzę sprobować podrzucić monetę 10 razy i zobaczyć czy wyrzucisz 5 orzełków i pięć reszek.... może z raz na dwa razy a najpewniej znacznie rzadziej...
Wynika z tego że mając wiele strat pod rząd ciagle systemem może być systemem o 50% win rate i klęską finansową zarazem....
Lepiej sprawdza się expectancy z dużej ilości trejdów i jest bardzo pomocne choć kompletnie niczego nie gwarantuje... przecież nie ma zdolności prfetycznych a jest wyłącznie statystyką historyczną
Tak się składa że w prawdopodobieństwie tylko 100% i 0% prawdopodobieństwa się sprawdzają :wink: ... reszta może ale nie musi...

ODPOWIEDZ