skrytka depozytowa

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
bulka
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2015, 19:07

skrytka depozytowa

Nieprzeczytany post autor: bulka »

Witam, w niedalekiej przyszłości nabędę ogólnie ujmując wartościowe dokumenty i zastanawiam się nad bezpieczną formą ich przechowywania. Sejf w domu uważam za nienajlepszy pomysł, bo bez ochrony mija się z celem. Najgorsze, że jedyną sensowną chyba alternatywą są skrytki depozytowe w banku, które są pozajmowane. Nie wiem co robić, pomóżcie znaleźć jakąś jeszcze alternatywę.
Ps. Zakopanie w słoiku, w ogrodzie nie wchodzi w grę :mrgreen:

Awatar użytkownika
bbq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 604
Rejestracja: 10 maja 2011, 17:12

Re: skrytka depozytowa

Nieprzeczytany post autor: bbq »

bulka pisze: skrytki depozytowe w banku, które są pozajmowane
E tam
http://gg.gg/3r3ml

tudzież
http://gg.gg/3r3mm

ewentualnież jeśli chodzi o samą treść tych dokumentów to w czipa i pod skórę.

Pzdr.
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” A. Einstein

robs
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 22 sty 2010, 03:05

Re: skrytka depozytowa

Nieprzeczytany post autor: robs »

Co się dzieje w przypadku upadłości? Wydaje mi się że BFG nie obejmuje skrzynek depozytowych.
radical material simplification

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Re: skrytka depozytowa

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

robs pisze:Co się dzieje w przypadku upadłości? Wydaje mi się że BFG nie obejmuje skrzynek depozytowych.
W przypadku Rabunku w Volksbanku w Berlinie w 2012 (ciekawy reportaż na YT) jeden z ok. 300 poszkodowanych powiedział, ze miał tam swoja skrytkę od ponad 37 lat i zdaniem banku nie trzeba było jej ubezpieczać... do momentu kiedy rabusie wykopali 50 -metrowy tunel i przy pomocy specjalnej maszyny wywiercili otwory w 80cm betonie. Jak dotąd żadnych śladów.
Dzisiaj w austriackich wiadomościach podano, ze Austria chce 92,4 ton swoich rezerw złota z Londynu wycofać i po połowie u siebie i w Szwajcarii deponować. Ciekaw jestem za jak grubymi ścianami? ;)
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

ODPOWIEDZ