skalp termometra

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
termometr123
Gaduła
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2012, 00:37

skalp termometra

Nieprzeczytany post autor: termometr123 »

Ok to i ja zacznę swój dziennik. trochę się bawię na skalpie i w przerwie między świeczkami pięciominutowymi będę miał czas żeby wrzucać wejścia. Na czym polega mój system? to zwykły i sławny już genesis matrix ze stochastykiem 15minutowym i stochastykiem 11,3,3. Problem polegał na tym że pokazywał za dużo błędnych sygnałów dlatego dołączyłem do niego DYWERGENCJE. W tej chwili to co decyduje o wejściu to po kolei:
1)pojawienie się dywergencji na stochastyku
2)pojawienie się sygnału na genesis matrix (wszystkie kolory takie same)
3)stochastyk15m przecina się od góry bądź dołu zależnie czy kupno czy sprzedaż
4)stchastyk 11,3,3 tak samo jak wyżej (zazwyczaj linie są już przecięte dawno)
Do dywergencji używam wskaźnika który sam mi je rysuje. Fakt, większa połowa to lipne dywergencje bo np.jak rynek jest płaski to wskaźnik też je kreśli a wiadomo że to słaby sygnał. Ale za to daje alarm a o to mi chodzi bo nie muszę sam szukać tylko jak pojawi się alarm to włączam wykres i sam oceniam czy warto czy nie warto wchodzić :)
No i to narazie tyle :)
Pierwsza pozycja z rana,idealne wejście na eur/jpy,wszystkie warunki spełnione i szybki skalp z zyskiem:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

termometr123
Gaduła
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2012, 00:37

Re: skalp termometra

Nieprzeczytany post autor: termometr123 »

Aha i jeszcze w ramach organizacyjnych:ustalmy że zaczynam od 500zł a to była moja pierwsza pozycja,która dała mi +3,38zł po odjęciu prowizji ;)

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: skalp termometra

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

jak dlugo trzymasz pozycje? az wskaqznik pokaze "koniec" czy jakas sytuacja PA? Jakies RR sie w tym trzyma?
Powodzenia ;)
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

termometr123
Gaduła
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2012, 00:37

Re: skalp termometra

Nieprzeczytany post autor: termometr123 »

Pozycje trzymam zależnie od sytuacji,zazwyczaj robię to w ten sposób że przestawiam SL podążając za ceną. Czasem cena robi 30-40 pipów i staram się wycisnąć jak najwięcej. Ale patrzę również na PA tak jak dzisiaj. Zamknąłem pozycje po muśnięciu oporu przez cenę zbierając 5 pipów bo na m5 mieliśmy od rana trend wzrostowy i byłoby duże ryzyko dalej trzymać(jak się okazało słusznie bo chwilę po tym był wystrzał) R:R sztywnego nie ma.Absolutne minimum to 1:1.
Dzięki :)

termometr123
Gaduła
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2012, 00:37

Re: skalp termometra

Nieprzeczytany post autor: termometr123 »

Odrobienie lekcji ne edku i ejku. Utrwalam sobie w ten sposób dobre setupy. może bardziej mi się utrwali przez screenowanie,pisanie i kreślenie niż przy bezmyślnym przewijaniu wykresu ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: skalp termometra

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

zawsze mozesz pozapierdzielac na jakims symulatorze. Mysle ze to lepsze niz dzialanie na historii ;)
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

termometr123
Gaduła
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2012, 00:37

Re: skalp termometra

Nieprzeczytany post autor: termometr123 »

próbowałem,mam ninja trader ale coś nie chce mi chodzić. Nawet pisałem na forum ale nikt niestety nie odpisał:
http://forex-nawigator.biz/forum/ninjat ... 24690.html

ODPOWIEDZ