Skalp oscylatorem na m5

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

Polecam pdf'y z wątku http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=103884 . Są tam opisane ustawienie i ogólnie dużo ciekawostek odnoście stocha

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 30 maja 2008, 11:18

Nieprzeczytany post autor: Yigrashill »

Gram już parę miesięcy z tym wskaźnikiem
Dziwie się ludziom którzy na siłę próbują go zmienić, ulepszyć, nie widzą że on nie służy do grania z trendem. Daje dużo sygnałów dobrych i złych a to tylko zależy jak się zachowamy wobec faktu przecięcia. Czy naprawdę zostało przecięte czy nie czy za 10 min bezie on wyglądał inaczej?

Jeśli gracie na wykresach 5 minutowych to co was obchodzą dane one odzwierciedlają jedynie popyt i podaż na większych wykresach. Czy opublikowanie danych dotyczących np bezrobocia pomoże wam albo wam zaszkodzi ,skupiając się na paru pipsach zysku
Początkowo autor tematu wspomniał o 10-30 pipsach zysku a Wy już chcecie go tak ulepszyć żeby dawał 100 psipsów zysku ze stochem na 5 min ?? Chyba nie tędy droga

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Yigrashill pisze:Jeśli gracie na wykresach 5 minutowych to co was obchodzą dane one odzwierciedlają jedynie popyt i podaż na większych wykresach.
Otwórz sobie konto real, bo po Twojej wypowiedzi wnioskuję, że takiego nie posiadasz, i otwórz pozycję przed ważnymi danymi, wtedy zrozumiesz o co chodzi.
Yigrashill pisze:Czy opublikowanie danych dotyczących np bezrobocia pomoże wam albo wam zaszkodzi ,skupiając się na paru pipsach zysku
To jest pytanie, czy zdanie twierdzące, w ogóle to jakieś nie gramatyczne i nie bardzo wiadomo o co chodzi.
Yigrashill pisze:Początkowo autor tematu wspomniał o 10-30 pipsach zysku a Wy już chcecie go tak ulepszyć żeby dawał 100 psipsów zysku ze stochem na 5 min ?? Chyba nie tędy droga
I co widzisz złego w tym, że ktoś stara się ulepszyć system, który stosuje? No rzeczywiście kary godne. Stosowanie samego stocha jest tyle proste co nie skuteczne.

I nie zgrywaj guru bo tylko się ośmieszasz....

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 30 maja 2008, 11:18

Nieprzeczytany post autor: Yigrashill »

oj ja nie zgrywam guru i nic nie muszę udowadniać

Patrzę na wykres i wiem że cena odzwierciedla zachowanie tłumu . Nie bez powodu napisałem o przecięciu się stocha , czy faktycznie jest przecięty czy tylko tak nam się wydaje.
Oczywiście wszystko można ulepszać ale poco się spinać, że ktoś zarobi więcej na jednym ruchu, czy ktoś mniej ważne jest przecież to czy się zarabia czy nie


a za pismo to przepraszam

Awatar użytkownika
inwestor86
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1594
Rejestracja: 17 lis 2008, 11:53

Nieprzeczytany post autor: inwestor86 »

ciekawa strategia, bo latwa i przejrzysta.. tylko czemu mi nie wychodzi?!

kupuje/sprzedaje zgodnie z trendem, ustawiam SL na 15-20 pipsow i za kazdym razem wykres zaczyna sie cofac i zalicza SL, czy tylko ja mam takiego pecha czy cos robie nie tak? dzisiaj na e/u -15% depo wyczyszczone :?

zimtom37
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 14 maja 2008, 00:01

Nieprzeczytany post autor: zimtom37 »

Ogólnie teraz jest ciężko coś zrobić, takie dziwne czasy na forex nastały... Zmienność jest, aż nadto, nieprzewidywalne totalnie. jankesy robią swoje, azja też potrafi swoje pokazać, europa to samo... Mi tez nie wychodzi zbytnio ostatnimi dniami... :cry:
"Posiadanie pieniędzy jest lepsze niż nędza, z powodów czysto finansowych." Woody Allen

bartolini
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 25 sty 2009, 20:54

Nieprzeczytany post autor: bartolini »

Proponuje wzbogacic swoją wiedzę kanałami, trójkątami, wsparciami i oporami i wykorzystywać ją. Ostantnio nie patrzę jedynie wskaźnikami lecz i tymi formacjami i dobrze na tym wychodzę. Jeśli jest kanał(a ostatnio widzę że nawet c zęsto) możesz grać stochem(jeśli chcesz grac w obrębie kanału) lub jakimś wolnym(mała czułość) wskaźnikiem śledzącym trend(by nie wywalało nas przsy ruchac w środku kanału).

Maciekkov
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 13 mar 2009, 05:33

Nieprzeczytany post autor: Maciekkov »

Szkoda że temat umarl ale opisze jaka ja mam metode.
A więc tak na screenie możecie zobaczyc jak wygląda moja platforma.A więc na H4 i D1 określam ogólny tręd na dzień dzisiejszy następnie mam stale otwarte okno H1 M15 M5 M1 i teraz nie wchodze nigdy gdy wszystkie TF nie sa zgodne ze soba.Sygnał do tranzakcji daje mi M1.nie koniecznie gram metoda że stoch musi przeciąć poziomy 20 i 80 bo gdy H1 M15 M5 pokazuja że bedzie rosło a M1 zawraca w dół czekam na moment w którym znowu się przetnie i tręd jest na tyle silny że wyciąga mi pozycje na plus.Stosuje jeszcze 2 MA Pierwsze mam ustawiona na 3 a druga 5 i przesunięcie 3.I S/R muszą być!Najlepiej wyznaczac je na H1.Jeśli ktoś zna świece, podstawowe formacje równiez można tu je stosować.Podstawową zasadą jest nigdy nie wchodzic pod prąd.Dla zobrazowania wchodząc w tranzakcje pod prąd przy pomocy M1 to tak jak byśmy byli osobówką ,a H1 M15 M5 tworza pociąg towarowy:D sami wiecie co by było w realu,ja wolę jechac za nim:D Proste jak drut ,nie łamiesz zasad pozycje prawie wszystkie na PLUS ale są tez na minus i trzeba się z tym pogodzic Bo jak to KERIMB napisał a on wie prawie wszystko STRATY MUSZĄ BYĆ!!!!i to jest święte prawo forexu:D I nie używam SL wiem to głupie ale naprawde w tej metodzie jest to nie potrzebne bo naprawde widać kiedy robi sie gorąco i można wyjść dużo szybciej niż ten SL.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

wiolcia28
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 21 mar 2008, 12:04

Nieprzeczytany post autor: wiolcia28 »

hej
szukam oscylatora stochastycznego szybkiego ma ktoś może????? :D

Awatar użytkownika
fxBobi
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 20 sie 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: fxBobi »

a niewystarczy zmienic parametry na mniejsze

ODPOWIEDZ