Skąd się wzieliście na forexie ?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
movinghead
Gaduła
Gaduła
Posty: 232
Rejestracja: 10 maja 2011, 03:36

Re: Skąd się wzieliście na forexie ?

Nieprzeczytany post autor: movinghead »

Ja się tu wziąłem w zasadzie znikąd :)
2 lata temu wziąłem się za gpw mając kilka tys. w zanadrzu wykonując pierwszą transakcję kupując jedną akcję spółki
produkującej wózki widłowe :) zacząłęm drążyć temat męczyć myśleć o tym - oczywiście zysk oscylował wokół zera
jednego dnia zarobiłem 200zł innego straciłem 200 ale postanowiłem że będę się tego sumiennie uczył i za wszelką cenę
byle mieć efekty - potem akcje przestały robić na mnie wrażenie wziąłem się za kontrakty terminowe zarabiałem na tym
jakieś 10 punktów kupując 3 kontrakty jednego dnia czasem bywały wpadki ale już nie oscylowałem wokół zera
znałem naszą gpw na pamięć - zainteresowanie forexem przyszło gdy przeglądając zagraniczne indeksy którymi kierowałem się
zajmując pozycje po godzinie 15:00 zobaczyłem jaka tam jest zmienność później szukałem do nich dostępu i ciekawy byłem
czy ktoś udostępnia handel nimi - trafiłem na admirala badałem demo blisko rok później założyłem konto w bosiu
i oto jestem - lubię zmienność lubie jak coś się dzieje nasza gpw niestety w porównaniu jest nudna nic sie czasem nie dzieje
i trzeba czekać nawet kilkadziesiąt minut na jakieś wybicia choćby o 5 punktów, ale znałem wszystkie schematy na pamięć jednak słaba zmienność to nie dla mnie :] fakt faktem że wlazłem w maliny bo to kosztuje sporo pracy nawet więcej niż w normalnej pracy fakt też że to stres ale to właśnie lubie - czuć że coś się dzieje... to że to sporo pracy i wiedzy i nauki to swoją drogą - ale warto no i najważniejsze - elastyczny czas pracy i niezależność :)

Szkola-Forex_pl
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 01 lis 2012, 17:02

Re: Skąd się wzieliście na forexie ?

Nieprzeczytany post autor: Szkola-Forex_pl »

Najważniejsze to pierwsza inwestycja,potem nabiera się doświadczenia,a i tak każdy z nas cały czas się uczy. Poza tym ja wziąłem się dzięki namowie znajomego,początkowo inwestowaliśmy razem,jednak wiadomo jak to jest ze spółkami... Potem każdy poszedł inną drogą,szczególnie po pierwszej stracie.

kluczyk1234
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 27 lip 2012, 06:31

Re: Skąd się wzieliście na forexie ?

Nieprzeczytany post autor: kluczyk1234 »

Ciekawią mnie dwie rzeczy:

1. Czy chociaż raz zbankrutowaliście ?
2. Co było momentem przełomowym np. odkrycie Price Action - bo domyślam się, że większość z nas gra w ten sposób ??

P.S: Dostał Ktoś z Was wiadomość prywatną od redaktora z Newsweka ?

Awatar użytkownika
tyler_durden
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:20

Re: Skąd się wzieliście na forexie ?

Nieprzeczytany post autor: tyler_durden »

1. nie
2. odkrycie sd i zl

P.S. Myślę, że każdy dostał :D
ciągle głupi ...

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Re: Skąd się wzieliście na forexie ?

Nieprzeczytany post autor: zz »

kluczyk1234 pisze:Ciekawi mnie dlaczego ludzie wybierają giełdę czy forex ?? Jak to jest, że młody człowiek zamiast interesować się czymś "normalnym" wchodzi na giełdę. Czy to z lenistwa, niechęci do normalnej pracy, czy tylko chodzi o pieniądze ? Jak to się u Was zaczęło, skąd się dowiedzieliście, że giełda istnieje ??
Myślę że to jest niewłaściwie postawione pytanie.
Generalnie rynki kapitałowe rozumiane jako całość to jest normalność tak samo jak jedzenie,spanie,bawienie się itp.ponieważ taki sam to ma wpływ na nasze codzienne życie .
Mnie tylko zastanawia dlaczego tak mało ludzi w Polsce próbuje tą normalnością w pośredni lub bezpośredni sposób żyć.
Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Camaro69

Re: Skąd się wzieliście na forexie ?

Nieprzeczytany post autor: Camaro69 »

zz pisze: Mnie tylko zastanawia dlaczego tak mało ludzi w Polsce próbuje tą normalnością w pośredni lub bezpośredni sposób żyć.
Bo polska obok Bułgarii i Rumunii to najbiedniejsze państwo UE.Polski klient jest nieatrakcyjny prawie dla wszystkich z wyjątkiem biur MM na Forex-ma najczęsciej do dyspozycji od 1000$ do max 10 000 $, co więcej jest mało aktywny-to powoduje że przygoda z giełdą nie ma większego sensu.Taka kwota nie pozwala nawet na grę jednym kontraktem na prawdziwym rynku.

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Re: Skąd się wzieliście na forexie ?

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

zz pisze:
kluczyk1234 pisze:Ciekawi mnie dlaczego ludzie wybierają giełdę czy forex ?? Jak to jest, że młody człowiek zamiast interesować się czymś "normalnym" wchodzi na giełdę. Czy to z lenistwa, niechęci do normalnej pracy, czy tylko chodzi o pieniądze ? Jak to się u Was zaczęło, skąd się dowiedzieliście, że giełda istnieje ??
Myślę że to jest niewłaściwie postawione pytanie.
Generalnie rynki kapitałowe rozumiane jako całość to jest normalność tak samo jak jedzenie,spanie,bawienie się itp.ponieważ taki sam to ma wpływ na nasze codzienne życie .
Mnie tylko zastanawia dlaczego tak mało ludzi w Polsce próbuje tą normalnością w pośredni lub bezpośredni sposób żyć.
Pozdrawiam.
:D Większość ludzi w Polsce, bo wydaje mi się, że większość płaci Zus, chcąc nie chcąc spekuluje na GPW, choć nie wszyscy są tego świadomi.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Re: Skąd się wzieliście na forexie ?

Nieprzeczytany post autor: zz »

DigitalSmoke pisze:
zz pisze:
kluczyk1234 pisze:Ciekawi mnie dlaczego ludzie wybierają giełdę czy forex ?? Jak to jest, że młody człowiek zamiast interesować się czymś "normalnym" wchodzi na giełdę. Czy to z lenistwa, niechęci do normalnej pracy, czy tylko chodzi o pieniądze ? Jak to się u Was zaczęło, skąd się dowiedzieliście, że giełda istnieje ??
Myślę że to jest niewłaściwie postawione pytanie.
Generalnie rynki kapitałowe rozumiane jako całość to jest normalność tak samo jak jedzenie,spanie,bawienie się itp.ponieważ taki sam to ma wpływ na nasze codzienne życie .
Mnie tylko zastanawia dlaczego tak mało ludzi w Polsce próbuje tą normalnością w pośredni lub bezpośredni sposób żyć.
Pozdrawiam.
:D Większość ludzi w Polsce, bo wydaje mi się, że większość płaci Zus, chcąc nie chcąc spekuluje na GPW, choć nie wszyscy są tego świadomi.
Tak, i będą mieć z tego 20 zł.... :p

Nie zrozumieliśmy się,myśląc o GPW myślałem tylko o GPW w kontekście dostępu przez nią do światowych i poważnych rynków kapitałowych..
Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Skąd się wzieliście na forexie ?

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Camaro69 pisze:
zz pisze: Mnie tylko zastanawia dlaczego tak mało ludzi w Polsce próbuje tą normalnością w pośredni lub bezpośredni sposób żyć.
Bo polska obok Bułgarii i Rumunii to najbiedniejsze państwo UE.Polski klient jest nieatrakcyjny prawie dla wszystkich z wyjątkiem biur MM na Forex-ma najczęsciej do dyspozycji od 1000$ do max 10 000 $, co więcej jest mało aktywny-to powoduje że przygoda z giełdą nie ma większego sensu.Taka kwota nie pozwala nawet na grę jednym kontraktem na prawdziwym rynku.
Zależy jak to liczysz bo jeśli liczysz ile ma przychodów to się zgodzę ale jak liczysz ile ma długów to wyjdzie całkiem inaczej.
Jesteśmy trochę jak ten żebrak poniżej czyli moim zdaniem inni to tylko pozerstwo i lans....
Obrazek
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Czlowiek100002929664
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2012, 21:15

Re: Skąd się wzieliście na forexie ?

Nieprzeczytany post autor: Czlowiek100002929664 »

Ja zainetresowałem się rynkiem forex wpisując pijany albo naćpany w google "jak zaczac grac na giełdzie" lub cos koło tego + przewertowałem w kilka dni wszystko i stwierdziłem, ze forex to dobra opcja, pierwsze konto Am, póżniej Alior Trader i gra gitara do teraz

ODPOWIEDZ