SHCOMP dziś 20 % zysku?

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

SHCOMP dziś 20 % zysku?

Nieprzeczytany post autor: profession »

Niedawno przeżyliśmy spore spadki na Shanghai Compsite Index cena spadła o około 30%. Dobiliśmy prawie, do ceny otwarcia tego roku. Wszystkie zyski wypracowane od stycznia zostały skasowane w jeden miesiąc.

Obrazek

Rząd Chiński cały czas składa obietnice ratowania indeksu, i utrzymania wzrostów:
- agresywni short sellerzy są aresztowani!!
- inwestorzy instytucjonalni mają zakaz sprzedaży swoich aktywów.
- rząd broni hossy finansami publicznymi, skupując wszystko co się da, dziś znów podnosi limity kasy którą chce wpompować w tym celu w rynek do 10% GDP.
- wiele spółek jest zawieszonych w notowaniach, więc siłą rzeczy nie mogą spaść, nie można się ich pozbyć.
- dziś zanotowaliśmy największy jednodniowy spadek od 2007 roku. ponad 8% jednego dnia.
- przed napompowaniem bańki mieliśmy największy wzrost kont inwestorów indywidualnych na rynku Chińskim. Wiele osób zainwestowało tam swoje całe oszczędności.
- Cały rynek wchodzi w fazę recesji, na przełomie sierpnia i września co zwiastuje duże spadki.
- Dwa znane fundusze Hedgingowe wchodzą w Shorty na Chiny.
- rynek jest totalnie oderwany od Chińskiego GDP:

Obrazek

Wydaje się, że możemy liczyć na kolejny rajd w dół, dziś cena zamknęła się pod ostatnim dołkiem, a totalny brak zaufania do tego rynku i wszystkie cechy bańki spekulacyjnej. Do tego nadchodząca zmiana cyklu na spadkowy w USA pod koniec Sierpnia tego roku zwiastuje duże spadki na SHCOMP już teraz. Dzisiejsze zamknięcie:

Obrazek

Możemy liczyć na chwilową interwencje rządu i odbicie w górę, jednak w dłuższej perspektywie, roku, możemy zobaczyć nawet 2000pkt na tym indeksie.

Tu korelacja poprzedniego kryzysu z aktualnym, gdzie aktywności rządu nie obroniły indeksu...podobieństwo jest porażające.

Obrazek

Proponuję obserwować dziś ETF YANG 3x który zarabia na spadkach , liczę dziś na 24% zysk na otwarciu tego instrumentu na rynku premarket o 14:30, lub otwarciu właściwym o 15:30 lub w trakcie sesji. Pewnie cały dzień będzie się działo...radze więc obserować ;)

http://finance.yahoo.com/q;_ylt=AuCTOl0 ... ton&s=yang
Austryjacka Szkoła Ekonomii jest sednem.

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Re: SHCOMP dziś 20 % zysku?

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

Napisz coś więcej o zmianie cyklu na SP500 jak możesz. Czemu Sierpień , a nie Wrzesień bądź Październik ?


Czemu koniecznie Chińczykom ma się nie udać ? Ma to charakter bańki, ale chińczycy mają głębokie kieszenie - od dłuższego czasu luzują politykę pieniężną oraz otworzyli się na rynki zagraniczne pod kątem tego kto może realnie dokonywać obrotów na ich rynkach - wcześniej tylko wyspecjalizowane ETFy mogły to zrobić. Od początku tego roku na wzór społeczeństwa w Stanach starają się wzbogacić poprzez giełdę swoje społeczeństwo - stąd otwarte rekomendacje kupna ze strony rządu.

Fed i ECB robią to samo tylko w mniej brutalny sposób - nie raz poprzez komentarze mówili ,gdzie na rynku ma się pojawić dołek.

Inwestorzy przelewarowali się, ale jakbyś zerknął ile marginu uciekło już podczas tych spadków to będzie to już około 800mld USD. Jak czytałem gdzieś o wyliczeniach lewaru dla kont Chińczyków to połowa z nich już teraz zaliczyła Marcin Calla.

Do double bottom możliwe , że dojdziemy, ale potem warto obserwować czy rynek reaguje coś na kolejne interwencje czy ma to gdzieś. Ja byłbym bliżej double bottom w tej chwili jak tego 90% spadku - to bardzo zdeterminowany naród i jak widać znają różne sztuczki to manipulacji i sterowania rynkiem podobnie jak FED tylko nie mają jeszcz doświadczenia w komunikacji z inwestorami.
fx-forum

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Re: SHCOMP dziś 20 % zysku?

Nieprzeczytany post autor: profession »

Sprawy potoczyły się dokładnie tak jak przewidywałem. Można było zgarnąć około 50% bez problemu :D albo i więcej.

Jeden z fajniejszych bezstresowych, prawie 0% DD tradów.

Tu wykres z datą zaznaczony poziom wejścia kiedy pisałem dla was posta byliśmy w okolicach 4000 punktów, teraz mamy około 3000 pkt.

Teraz mam cichą nadzieje, że to samo stanie się na sp500, tylko z mały opóźnieniem. No chyba, że znów zrobią QE4 i dodrukują kasę, no ale tego nikt nie przewidzi....

Oczywiście pozycja ma dalej potencjał i można ją trzymać pewnie i z rok, ale ja powoli skłaniam się do zamknięcia.

Obrazek
Austryjacka Szkoła Ekonomii jest sednem.

Awatar użytkownika
tarfue
Gaduła
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:28

Re: SHCOMP dziś 20 % zysku?

Nieprzeczytany post autor: tarfue »

profession pisze:Teraz mam cichą nadzieje, że to samo stanie się na sp500, tylko z mały opóźnieniem
Co znaczy z małym opoźnieniem ile to jest z małym ?

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Re: SHCOMP dziś 20 % zysku?

Nieprzeczytany post autor: profession »

tarfue pisze:
profession pisze:Teraz mam cichą nadzieje, że to samo stanie się na sp500, tylko z mały opóźnieniem
Co znaczy z małym opoźnieniem ile to jest z małym ?

Myślę, że mniej więcej od teraz możemy spodziewać się fali spadkowej. A jeśli to niebawem - w zależności od działań FEDu.

Poprzednia pozycja którą wam proponowałem cały czas zarabia.
Austryjacka Szkoła Ekonomii jest sednem.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: SHCOMP dziś 20 % zysku?

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Takie pytanie, czemu transakcja jest zaznaczona na wykresie poziomymi kreskami a nie tymi które pojawiają się jak się otworzy transakcję?

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Re: SHCOMP dziś 20 % zysku?

Nieprzeczytany post autor: profession »

Pablo90 pisze:Takie pytanie, czemu transakcja jest zaznaczona na wykresie poziomymi kreskami a nie tymi które pojawiają się jak się otworzy transakcję?
A to ma jakieś znaczenie? :wink: Korzystam z bossa.pl i oni posiadają wiele instrumentów z giełd jak NASDAQ czy NYSE ale nie udostępniają do analizy MT4. Dlatego analizuje w mt4 ale pozycje otwiera się i zamyka w terminalu w przeglądarce.
Austryjacka Szkoła Ekonomii jest sednem.

ODPOWIEDZ