Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Dareczekart
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 29 mar 2012, 00:09

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Dareczekart »

W tym miesiacu popelnilem kilka bledow co kosztowalo mnie zmniejszenie zysku o okolo 5,6 %
Wynik +11,5% jest ok. Wypadam zapewne blado w porownaniu do innych ktorzy kreca zyski ponad 100% miesiecznie.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Dareczekart pisze:W tym miesiacu popelnilem kilka bledow co kosztowalo mnie zmniejszenie zysku o okolo 5,6 %
Wynik +11,5% jest ok. Wypadam zapewne blado w porownaniu do innych ktorzy kreca zyski ponad 100% miesiecznie.
To pociesze kolege, że ten wynik to b dobry wynik. A ci co mają ambicje kręcić ponad 100%/m-c rynek wcześniej czy później połyka jak bocian żabe :). Taki wynik co miesiąc daje stope zwrotu 315%/rok. Uwzględniając progres depozytu.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

chlopie, zajeee.... wynik. Rob tylko te marne 11 % regularnie co miesiac a bedziesz bogatym czlowiekiem:)

moim automatom udalo sie wykrecic w tym tygodniu +0,92%, w poprzednich tygodniach +12%, -10%, +8%. Jeszcze sa dwa dni maja, ciekawe czy przelamiemy trend spadkowy na edku. Cos nie widzi mi sie to ale trudno, sytuacja z drawdownem zostanie przesunieta na przyszly miesiac :)

Awatar użytkownika
Dareczekart
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 29 mar 2012, 00:09

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Dareczekart »

Witam

Ktos jednak czyta ten dziennik. :D Dzieki wielkie chlopaki za..... no wiecie. Niewatpliwie 11,5% to sporo i zarazem malo. Dlaczego? System ktory stosuje daje wiele sygnaloww a minimalny profit to okolo 3:1 Matemaatyka jest prosta 10 trade-ow w miesiacu. 7- wygranych czyli 45% i 3 przegrane -9% = 36% zysku. ( dla uproszczenia 25%) Widzialem trade mojego kolegi w zeslym tygodniu 10:1 czyli 30% :shock: . I to nie sa bajki. Moj sredni profit z ostatnich 6 miesiecy to okolo 14,2% To co mnie martwi to skoki krzywej moich zyskow. np. marzec + 21% grudzien +1,6% ale powoli sie stabilizuja. Na akcjach handel jest zupelnie inny poniewaz moj interwal czasowy na wejscie to WK-tygodnik. Nie potrafie inaczej patrzec na ten rynek .... ponizej WK to jak dla mnie szalenstwo.
W czerwcu czeka nas ostra jazda- mam okolo 30 zlecen ktore bede musial anulowac przed referendum.( akcje,indeksy i forex) wszystkie powiazane z rynkami europejskimi. Zostawienie takich zlecen to juz nie handel ... to ruletka.

Pozdrawiam i zycze systematycznych zyskow

Darek

ask
Gaduła
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: 24 wrz 2015, 17:04

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: ask »

Masz blad w podpisie, powinno byc supply a nie suplly ;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dareczekart
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 29 mar 2012, 00:09

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Dareczekart »

ask pisze:Masz blad w podpisie, powinno byc supply a nie suplly ;)
Pozdrawiam
:shock: Przyznam sie ze w tym tygodniu poprawialem ten sam blad na miom kanale YOUTUBE .


Dzieki wielkie za uwage.

Pozdrawiam Darek

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Dareczekart pisze:Witam

Ktos jednak czyta ten dziennik. :D Dzieki wielkie chlopaki za..... no wiecie. Niewatpliwie 11,5% to sporo i zarazem malo. Dlaczego? System ktory stosuje daje wiele sygnaloww a minimalny profit to okolo 3:1 Matemaatyka jest prosta 10 trade-ow w miesiacu. 7- wygranych czyli 45% i 3 przegrane -9% = 36% zysku. ( dla uproszczenia 25%) Widzialem trade mojego kolegi w zeslym tygodniu 10:1 czyli 30% :shock: . I to nie sa bajki. Moj sredni profit z ostatnich 6 miesiecy to okolo 14,2% To co mnie martwi to skoki krzywej moich zyskow. np. marzec + 21% grudzien +1,6% ale powoli sie stabilizuja. Na akcjach handel jest zupelnie inny poniewaz moj interwal czasowy na wejscie to WK-tygodnik. Nie potrafie inaczej patrzec na ten rynek .... ponizej WK to jak dla mnie szalenstwo.
W czerwcu czeka nas ostra jazda- mam okolo 30 zlecen ktore bede musial anulowac przed referendum.( akcje,indeksy i forex) wszystkie powiazane z rynkami europejskimi. Zostawienie takich zlecen to juz nie handel ... to ruletka.

Pozdrawiam i zycze systematycznych zyskow

Darek
Odpowiem Ci tak,

matematyka to matematyka i teoretycznie wszystko powinno sie zgadzac ale gdyby tak bylo zawsze i wszedzie to na tej planecie nikt nie chodzilby do roboty, wszyscy graliby na forexie i kazdy powinnien byc bogaty, prawda? Ale tak nie jest bo rynki, pogoda i ludzkie kaprysy sa zmienne. Spytaj sie kolegi czy ma juz jacht i apartament w Monte Carlo. Bo jesli nie, tzn. ze jednak takie trejdy na 30% zysku nie wpadaja codziennie albo sa okupione cala masa trejdow spalonych na SL -3%.

Wkleje Ci takiego trejda, zaje.... prawda? Trejd marzenie, wyjscie w idealnym punkcie, RR poczatkowe jakies 5 albo 6. Zrobilem na nim jakies 300% konta. Wiesz w czym tkwi problem? Trafilo sie to jak slepej kurze ziarno, w nastepnych 3 tygodniach rozlozylem to konto mimo, ze nie ponosilem nadmiernego ryzyka. Po prostu przyjeta przez mnie metoda trafila na gorsze warunki rynkowe.
To mnie przekonalo, ze nie wazne sa super zaj.... trejdy po 600 pipsow (chociaz pochlebiaja trejderowi) ale stabilnosc wzrostu krzywej kapitalu. Niech to bedzie marne 0,5% lub 1% tygodniowo, od odpowiedniej sumy to potrafi juz byc ladny zarobek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Tak jak napisał irmentruda. Przy stopie zwrotu 36% miesięcznie niedługo przebijesz Gates'a i Buffet'a, a po nieco dłuższym czasie wykupisz sobie całą Ziemię. Niestety zyski na takim poziomie świadczą tylko o jednym - zbyt wielkim ryzyku w portfelu inwestycyjnym (raczej hazardowym ;) ) Przykro mi jeśli rozbiłem Twoje marzenia o nowym Porsche i jachcie w kilka miesięcy z depozytu początkowego rzędu kilku tysięcy PLN.

Awatar użytkownika
Dareczekart
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 29 mar 2012, 00:09

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Dareczekart »

W odpowiedzi... :D
Prowadze ten dziennik juz pare miesiecy i raczej nikt nie robil tu zadnych wpisow..( oczywiscie poza Lukaszem) a wytarczylo wspomniec o zyskach ..... he he . OCZYWISCIE zgadzam sie z Wami, wszystko to co piszecie jest prawda. Moja wypowiedz byla czysto " matematyczna". Prowadzenie dobrego dziennika,dyscyplina,statystyki,statystyki do klucz do optymalizacji systemu i zwiekszenia zyskow. A co do mojego kolegi ( trade 10:1) jest skromnym czlowiekiem zyje z tego i to naprawde dobry doswiadczony handlowiec.

Pozdrawiam Darek :D

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Tak, Ci słynni koledzy, którzy utrzymują się tylko z gry na foreksie, albo koledzy kolegów :D Dziwnym trafem, żaden nigdy nie napisał nic na forum/nie założył dziennika. To trochę jak z Yeti ;) Ale to pewnie dla tego, że są bardzo skromnymi ludźmi. Zarabiają co miesiąć kilkadziesiąt tysięcy, ale żyją w szałasach w Bieszczadach i tam się ukrywają.

Nie wiedziałem, że nie życzysz sobie postów innych użytkowników w Twoim dzienniku, przepraszam.

ODPOWIEDZ