Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Darro pisze:Ja uzywam Forex Copier 2 - obsługuje dowolna ilosć kont brokerskich ..........
A wiesz jak ustawić, żeby kopiował na inne konta ale u tego samego brokera?
Jak na początku zaznaczę katalog brokera jako źródlowy, i ten sam katalog dla odbiorcy, to potem jak będę miał na jednym kompie otwarte dwa różne konta na dwóch MT4 tego samego brokera to będzie działał?

Spróbuje demo, bo widzę że na te 2 transakcje zadziała.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Taka ciekawostka, podpinam moje konto konkursowe z TMSa :). 3 dni była pierwsza pozycja :), ale niestety zdechło :)
Tak naprawdę mam o 30% więcej. Myfxbook coś źle liczy chyba. Normalnie depozyt był 2000.
W rankingu jest normalnie.
Może ktoś podpowie jak tu zagrać, zeby wygrać tą skrzynke coli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Darro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 11 lut 2017, 07:54

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: Darro »

juszjuszmilion pisze:
Darro pisze:Ja uzywam Forex Copier 2 - obsługuje dowolna ilosć kont brokerskich ..........
A wiesz jak ustawić, żeby kopiował na inne konta ale u tego samego brokera?
Jak na początku zaznaczę katalog brokera jako źródlowy, i ten sam katalog dla odbiorcy, to potem jak będę miał na jednym kompie otwarte dwa różne konta na dwóch MT4 tego samego brokera to będzie działał?

Spróbuje demo, bo widzę że na te 2 transakcje zadziała.
FC 2 kopiuje z jednego konta nazwijmy go Master na dowolna ilość innych kont niezależnie od brokera. Kopiowanie polega na wysyłaniu instrukcji z konta Master na pozostałe konta Slave-y .Kazde konto które ma byc odbiorca sygnału musi byc na osobnym MT4 -czyli jeśli chcesz kopiowac z Mastera na S1,S2,S3.. masz otwarte na kompie MT4(Master) i MT4 S1, MT4 S2 ,MT4 S3...
I ustawiając Copiera wskazujesz kartotekę (folder) w którym ten MT4 sie znajduje. Ja dla ułatwienia sobie obsługi mam zainstalowane MT4 w osobnych folderach na dysku C: w katalogu głównym i nazwałem je tak ,zebym wiedział ,który to jest (nadałem im nazwy -MT4 XXXXXX gdzie XXXXX to numer konta u brokera .Dośc wazne jest żeby nadać nazwy tym folderom przed konfigurowaniem Copiera. Jeśli bedziesz potrzebował wiecej info to ew. na skype i życzę powodzenia w konkursie !

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Dzięki Darro za info. W piątek odpalę FC2, mam demo, więc jak cos to będę pytał.

W konkursie, ciężko, byłem długo w czubie, ale jak dzis zobaczyłem, że ktoś zapakował się na DAXa na full depo i nagle prawie z niczego zrobił 350%, to stwierdziłem, że nie ma wyjścia i też trzeba się zapakować na wariata i najlepiej w drugą stronę. A ten skubany niemiec polecial jeszcze bardziej w górę :))
Wiec pomimo rachunku na plus z 30-40% wypadnę z konkursu :) No ale nie żałuję, chyba nie było innego wyjścia jak zaryzykować na wariata.
Na szczęście konkursy real maja tą zaletę, że można zapakować się u innego brokera w hedge czyli w druga stronę i nie ryzykować prawdziwej kasy na takie wariactwa :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Wracam powoli do gry. Chyba jednak nie uda się wygrać konkursu TMS :), juz definitywnie wypadłem. Gra na 400% w 2-3 tygodnie to jak dla mnie ruletka i nie jestem w stanie ;( . Choć mimo wszystko szanse były olbrzymie. Bo to jakby za 3 w lotto płacili milion. No ale mimo wszystko ciężko trafić nawet tą trójkę cholercia :)

Na kontach spore zawirowania. Seria Sea Cloud służyły do pozycji zabezpieczających dla rachunków konkursowych. Stwierdziłem, że szkoda szaleć na wariata kasą konkursową jak można zawsze otworzyć pozycje odwrotne u innego brokera, wówczas szaleństwo bez ryzyka, w końcu celem był konkurs, a nie zarobek. W zasadzie strata tylko na spreadach, a licząc bonus 1000zł od TMS to nawet starty nie było :)
Można by dalej szaleć, bo strategia z pozycjami zabezpieczającymi u drugiego brokera jest super i nic się nie ryzykuje. Ale już ostatni tydzień i mimo wszystko mało czasu, a nawet szkoda czasu, bo nie da się skalpować na kilku rachunkach jednocześnie.
Jutro zabawa z FC2 więc jakbym miał pytania to będę pytał, Darro.
Obrazek
Obrazek

Nieśmiertelny Trader

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Yo, widzę że wszystkie zyski wyparowały? Co tam się narobiło?

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Zrobiła się strata poprzez odwrotne 3 pozycje u innego brokera, rachunek grał jako zabezpieczenie konkursu i trochę kasa zjechała. Chciałem żeby w ten sposób wróciła z powrotem, ale zjechała dalej :) Teoretycznie można tak przetransferować kasę z jednego brokera do drugiego, za cenę spreadów tylko. Tyle, że nie można zaplanować który rachunek wygra, heh.

Ale też przerzucam się na automacik, ładnie gra zgodnie z zasadami, VPS też bez zarzutu. Więc zostawiam ten rachunek z automatem w pepperstone i na myfxbook, a cała kasa wpadnie na jeszcze inny nowy rachunek gdzie ruszy też automat. Tylko zastnawiam się czy nie zmienić brokera, bo Pepper są zmiany i nie wiadomo jak to będzie.
Tak w ogóle to nie kumam jak ten myfxbook liczy zyski. Rachunek ma zysk a pokazuje minus. Rachunek z automatem jest prawie na 100% zysku, a pokazuje 67%, hm.
Obrazek
Obrazek

Nieśmiertelny Trader

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

juszjuszmilion pisze:Zrobiła się strata poprzez odwrotne 3 pozycje u innego brokera, rachunek grał jako zabezpieczenie konkursu i trochę kasa zjechała. Chciałem żeby w ten sposób wróciła z powrotem, ale zjechała dalej :) Teoretycznie można tak przetransferować kasę z jednego brokera do drugiego, za cenę spreadów tylko. Tyle, że nie można zaplanować który rachunek wygra, heh.

Ale też przerzucam się na automacik, ładnie gra zgodnie z zasadami, VPS też bez zarzutu. Więc zostawiam ten rachunek z automatem w pepperstone i na myfxbook, a cała kasa wpadnie na jeszcze inny nowy rachunek gdzie ruszy też automat. Tylko zastnawiam się czy nie zmienić brokera, bo Pepper są zmiany i nie wiadomo jak to będzie.
Tak w ogóle to nie kumam jak ten myfxbook liczy zyski. Rachunek ma zysk a pokazuje minus. Rachunek z automatem jest prawie na 100% zysku, a pokazuje 67%, hm.
Czyli trading bez planu. Pisałeś, że zarabiasz od 3 lat więc dość lekkomyślne podejscie. Z resztą gdybyś był na poważnie na tym rynku od 3 lat to za chiny nie powierzył byś pieniędzy TMS.

Jak widzisz, wszystkie chwalące się dzienniki padły, padają powolną smiercią. Pewnie też zauważyłeś że chwalący się tętniąc życiem dziennik bardzo szybko cichnie, nagle gaśnie jak zapałka :) Włącznie z Twoim, fajnie się to obserwuje od 7 lat :) Ludzie sie chwalą bo nie jest to dla nich naturalne :)

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Trejding jak najbardziej z planem i zgodny z systemem. A lekkomyślne podejście do czego? Że zabezpieczałem odworotnymi pozycjami zlecenia w konkursie? Wg mnie to dobre podejście, a nie lekkomyślne. Lekkomyślne były by szaleństwa na konkursie i ryzyko straty grą nie zgodną z systemem.

TMSowi nie powierzyłem kasy, broń Boże, to był tylko konkurs. To co, to że gram kilka lat i zagrałem w konkursie TMSu to znaczy o jakiejś głupocie? Szczerze mówiąc to masz racje, że głupota, tym bardziej, że zwyczajnie oszukali mnie w konkursie, mówiąc, że otrzymam bonus 1000 jak pokaże statment od innego brokera i zrobie obrót 10 lotów, a po konkursie powiedzieli, że nie :))))))))))))))))) A to znaczy, że bliski jest ich upadek, bo w tej branży nie przetrwają w ten sposób.

Mój dziennik to padł już bardzo dawno, chyba na samym początku, nie opisuję swojej gry już dawno.
Dla mnie ważne jest to, że rachunki są na plus, kasy nie straciłem, cóż chcieć więcej?
Obrazek
Obrazek

CYCUU
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 16 mar 2017, 07:31

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: CYCUU »

Nieśmiertelny Trader pisze: Z resztą gdybyś był na poważnie na tym rynku od 3 lat to za chiny nie powierzył byś pieniędzy TMS.
Możesz rozwinąć tą myśl? Jestem nowy w temacie i nie bardzo się orientuje, a planowałem właśnie u nich zakładać rachunek (na razie gram na demo). Kogo w takim razie jesteście w stanie polecić? Na pierwszy raz kapitał do przewalenia 2k. Raczej idę pod day traiding, więc zależy mi na niskich spreadach.

ODPOWIEDZ