scp12

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
scp12
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2017, 17:14

Re: scp12

Nieprzeczytany post autor: scp12 »

Aktualne pozycje na euraud. Mogłem brać 20 zł zysku ale chciwość zrobiła swoja i mam w tej chwili konkretną stratę.. No i moje wyczyny na edku z ostatnich dni. Long brany na samym szczycie
euraud.png
edek2.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: scp12

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Sam sobie odpowiedziałeś. Z jednej strony chciwość a z drugiej strach. Według mnie brak sl jest wynikiem strachu przed stratną pozycją. Bierz straty i korzystaj z przewagi na rynku by brać zyski. Mustafa ładnie to opisał:
http://forex-nawigator.biz/forum/dlacze ... ml#p737672
Powodzenia :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

scp12
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2017, 17:14

Re: scp12

Nieprzeczytany post autor: scp12 »

Konto wyczyszczone niestety, przemyślę błędy i pomyślę co dalej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6650
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: scp12

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

scp12 pisze:@irmentruda
Na m5 robiony był tylko screen, rynek obserwuję z większych interwałów. Jakbym zrobił screena na h1 czy h4 cięzko byłoby cokolwiek wam zauważyć.

@meylo
Myślę, że możesz mieć rację i tu może być po części ten problem. Często pozycję powadzę uznaniowo, myślę że mam przewagę nad rynkiem i uważam że cena zaraz pójdzie w moją stronę. Z jednej strony prowadzi to do czasem przyzwoitych zysków, ale czasem też potrafi wyczyścić konto. Tu może być problem ale z drugiej strony kiedy ma zarabiać? Widzę że cena idzie w drugą stronę, akceptuję stratę w tym momencie, ale nadal nie neguje to mojego setupu i nie wiadomo jeszcze do końca w którą stronę pójdzie dalej bo żadnego wybicia nie ma, a z kolei wybicie w przeciwną stronę niż pozycja już boli. Zawsze mam wrażenie, że prowadzę pozycję zgodnie z trendem a ostatecznie wychodzi różnie.
Nie opisałeś do tej pory co jest setupem? Ani zasad wchodzenia i wychodzenia z pozycji. Przecież to jest kluczem całej strategii

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: scp12

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

scp12 pisze:Konto wyczyszczone niestety, przemyślę błędy i pomyślę co dalej
@cblondyn - co do wejscia to jeszcze jakis sens tutaj widze chociaz nie wiem teraz jak to wyglada na wyzszym TF, tzn w szerszej skali. ale za to tak odleglego wyjscia juz totalnie nie rozumiem, wyglada na sztywne -100 pipsow co dla mnie przy M5 nawet na ujku jest absurdem.

scp12
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2017, 17:14

Re: scp12

Nieprzeczytany post autor: scp12 »

Gram price action, szukam stref podaży i popytu. Wyjście to stop out, po prostu wyczyszczenie konta. Ostatni impuls mnie wykończył. Wychodzę z transakcji kiedy mój setup przestaje mieć szansę na spełnienie. Tutaj po prostu liczyłem że uda mi się wyjść z tego z mniejszą stratą, czekałem na korektę i wyjście na odwrotnym stochu

jackub

Re: scp12

Nieprzeczytany post autor: jackub »

scp12 pisze:Konto wyczyszczone niestety, przemyślę błędy i pomyślę co dalej
O mój Boże .... współczuję ...
może obejrzyj sobie video nagranie jakie umieściłem w journalu rookie'go?
Gdybyś je wcześniej obejrzał nie dopuśliłbyś do takiej straty
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

scp12
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2017, 17:14

Re: scp12

Nieprzeczytany post autor: scp12 »

Nowe konto- 100,66 zł. Sztywne zasady wyjścia i wejścia w pozycję i każdorazowo ustawiony stoploss. Próba charakteru, mam nadzieję że będzie lepiej. Będę jutro na bieżąco was o wszystkim informował jak mi idzie

scp12
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2017, 17:14

Re: scp12

Nieprzeczytany post autor: scp12 »

Zacząłem handel w czwartek, zaczęło się od serii stoplosów w czwartek i piątek i zjazdu salda konta do jakiś 70 zł. W dniu dzisiejszym najpierw rano +7 zł na indeksie NETH25 giełdy holenderskiej a później piramida na USDJPY która dała ~86 zł zysku. Zamknięte bo cena napotkała na lokalny opór, odbiła od niego a następny dołek był już wyżej a kwot ta stanowiła duży procent mojego konta. Aktualny stan konta 177 zł.
ujek2.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: scp12

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Ciekawy jest Twój wykres ujka. Przeanalizuj dlaczego udało Ci się tyle zarobić. Pomyśl : dlaczego otworzyłeś pozycję nr 3 tak daleko od dwóch pierwszych. Dlaczego nie otworzyłeś trzeciej a może i czwartej wcześniej? I dlaczego je pozamykałeś w tym miejscu? I dlaczego nie zabezpieczasz zysku?
:)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

ODPOWIEDZ