Scalping

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: Scalping

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Kulfon pisze:Hej,
Gdzie miałeś początkowego SLa?
Ze wstydem przyznam że nie miałem, choć miałem zamiar go mieć, zazwyczaj 10 pipsów, ale w sumie cena dość szybko zaczęła lecieć i w oczach doszła do wyznaczonego TP więc nie stawiałem SL-a w ogóle ..... miałem nos w monitorze cały czas ...

jackub

Re: Scalping

Nieprzeczytany post autor: jackub »

20 pipsów, nieźle ale chyba nerwy nie wytrzymują.... cóż trening, trening potrzebny ...

jackub

Re: Scalping

Nieprzeczytany post autor: jackub »

i jeszcze wieczorkiem 18 pipsów...

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Scalping

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

jackub pisze:Gram tylko edka, jestem we wczesnej fazie nauki .... dla mnie było jedno solidne wejście do tej pory dzisiaj
Pytałem czy to było jedyne wejście dzisiaj bo chciałem się dowiedzieć ile mniej więcej na dzień masz wejść. Jeśli mało (do 5) to dobrze :)

Ja dzisiaj SL (-7p) na ejku. Mielonka dzisiaj, tak na siłę zagrałem. Chyba na dzisiaj koniec :)
Każdy interwał ma swojego sponsora

jackub

Re: Scalping

Nieprzeczytany post autor: jackub »

WItaj, nie bedę grał w tym tygodniu, tygodniowa wizyta rodziny z zagranicy... bez szans na skupienie ..... naprawdę rzadko kiedy wychodzi mi więcej wejść niż dwa ... myślę juz o nowym setupie , który pozwoliłby na większą ilość wejść lub zwiększył istniejącą , ale to najpierw musze przerestować sobie , zrobic ze sto sreenów, i potem dopiero probowac na rynku

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Scalping

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Widzę że masz dobre podejście :) Tylko nie staraj się na siłę zwiększać ilości wejść/dzień ;)

Drugie zagranie w tym tygodniu:

Edek +6
2015-01-28-edek.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Scalping

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Trzecie w tygodniu:

Kabel +6
2015-01-28-kabel.png
Na dzisiaj koniec :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każdy interwał ma swojego sponsora

zyxel
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2011, 09:57

Re: Scalping

Nieprzeczytany post autor: zyxel »

Witam wszystkich!
Pozwolę sobie od czasu do czasu wrzucić swoje wejścia bo też staram się coś tam przyskalpić od czasu do czasu, a nawet dosyć często, co niestety nie przekłada się na skuteczność :)

adamkaluza: Mogę zapytać gdzie miałeś SL'a w wejściu na kablu bo ładnie przetrzymałeś przebicie ostatniego dołka a potem poleciało po Twojemu, nie bałeś się że już nie zawróci?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Scalping

Nieprzeczytany post autor: jackub »

trochę spokoju, looknąłem na wykres i skasowałem 10 pipsów...

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Scalping

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

zyxel pisze:Mogę zapytać gdzie miałeś SL'a w wejściu na kablu bo ładnie przetrzymałeś przebicie ostatniego dołka a potem poleciało po Twojemu, nie bałeś się że już nie zawróci?
Odpowiedź na screenie:
2015-01-28-kabel-SL-TP.png
Jakieś pół pipsa do SL'a było - blisko. Czy się bałem? Ja nie jestem od bania się, niech się system którym gram boi :) Najwyżej by był SL ;) Nawet jak by był SL, ale wykres dalej by się rysował po mojemu, to moje zasady pozwalają na jedno ponowienie wejścia. Po drugim SL'u w tym samym miejscu najprawdopodobniej zamknął bym platformę, żeby już nic nie kusiło. Chyba że naprawdę mój "książkowy" setup by się rysował, ale to musiało by być inne miejsce lub inna waluta. Mój plan przewiduje maksymalnie 2 wejścia w jednym miejscu, lub 3 na dzień.

Jak już zaczęło iść po mojemu to był nawet dynamiczny wzrost, myślałem że mocniej przebiją poprzednie szczyty i jakieś TP by mogło być :) Jednak nie marzymy i nie gramy życzeniowo, tak jak szybko rosło tak zaczęło dynamicznie spadać, więc zabrałem swoje. Na następnego stop lossa będzie. Kto wie może następne będzie TP :) I tak w kółko, nuda... :)

Jeszcze tylko co do "przetrzymania przebicia dołka" i bania się że nie zawróci. SL mam na 7p. jeśli jak by było -6 pips i bał bym się że nie zawróci i zamknął na -6 to bez sensu dla mnie. Dla uratowania 1 pipsa tracę szansę na +30p! Wolę SL -7 niż zamknąć na -6 lub -4, bo mój setup i powody dla których wszedłem w pozycję są aktualne!
jackub pisze:skasowałem 10 pipsów
Ciekawe masz te wejścia :) Wrzucaj dalej screeny ;) A jedną górkę wyżej też byś wchodził? :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każdy interwał ma swojego sponsora

ODPOWIEDZ