Scalping

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Scalping

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

Witam :)
Dlaczego zakładam ten dziennik ?
Pewnie żeby dodać troszkę powagi grze na rachunkach demo :)
Gram obecnie na rachunkach demo w celu doszlifowania strategii, oraz ćwiczeniu w sobie konsekwencji oraz zaufania do systemu, ponieważ uważam to za najważniejsze. Liczę również na wymianę doświadczeń, oraz ze moja wiedza jaką zdobyłem przez ponad 2,5 roku ucząc się FX przyda się komuś. Również chciałbym podziękować wszystkim osobą z nawigatora dzięki którym zdobywałem ową wiedzę. Dziękuje.

Mój system to czysty scalping opierający się na PA, tj. na LT(liniach trendu) i sup/res ( wsparcia i opory ), na każda transakcje ryzykuje 1%, dzienny cel to 2%. Operuje na na rożnych TF ale zlecenia składam na 30s i 1min.

Poniżej zamieszczam scalp na platformie ducascopy, oraz w stopce podgląd na myfxbook do konta oanda.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

Wykres tłumaczący w jaki sposób ja widzę ruchy ceny.
Najważniejsze zdanie dla mnie to "Cena się porusza" a zasada to jak największe RR.

P.S. Jeśli pojawią się pytania chętnie odpowiem :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

pawelklos
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 21 sie 2009, 19:09

Nieprzeczytany post autor: pawelklos »

Cześć.

Twój dziennik będę śledził jako pierwszy i jedyny ponieważ widzę że możliwe że podobnie myślimy.

Różnica jest taka że ja jeszcze obecnie nie mam czasu nic przeanalizować ani grać ale niedługo powinno to się zmienić.


Co uważasz na temat HH, HL i skalpowanie na m1? Ten temat mnie zainteresował.

Chodzi mi głownie na wybicia z szczytu/ dołka, na ostatnim obrazku widzę że próbujesz determinować HH, HL - masz jakąś teorie co uznać za poprawny dolek i szczyt na TF m1?

seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

Cienki jestem w przelewaniu myśli na papier :) dlatego mało udzielałem się na forum. Postanowiłem to zmienić :) zobaczę co z tego wyjdzie :)

Dla mnie szczyt/dołek to miejsce z którego pojawia się "silna" świeczka lub nieprzerwana grupa świeczek tego samego koloru w przeciwnym kierunku do ruchu, w przypadku HH, HL, LL, LH. "silna" świeczka lub grupa w kierunku ruchu.

Na rysunku zaznaczyłem kółkiem ważne miejsce otóż w myśl zasady " Cena się porusza" cena ruszy albo w dół albo w górę, do określenia kierunku użyłem żółtej linii na rysunku. Linia biegnie od szczytu "silnej" świeczki i cena na następnych świeczkach się nie zamyka poniżej żółtej linii, wiec wchodzę w long i liczę na przebicie szczytu czyli niebieskiej linii. Natomiast w przypadku gdy swieczka zamknęła by się poniżej linii wchodziłbym short.

Mam nadzieje ze napisałem to w miarę zrozumiale :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

Jeśli przedłużę niebieskie linie można zobaczyć jak cena reaguje w zetknięciu się z liniami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

Strzałki na rysunku pokazują kierunek w momencie przebicia niebieskich linii.
Co jest ważne, otóż ucinanie szybko strat. Ten system nie ma wysokiej trafności ale jeśli wpadnie się w ruch to straty można łatwo odrobić :)

P.S. Teraz nie jest idealna pora do tradingu :) Jak widać ruchy są bardzo wąskie :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ya_dunno
Gaduła
Gaduła
Posty: 198
Rejestracja: 23 mar 2010, 23:26

Nieprzeczytany post autor: ya_dunno »

:lol: fajnie to wyglada ,bede uwaznie sledzil ten dziennik,powdzenia...


jeszce jedno ,moglbym dostac linka do tego wskaznika w prawym gornym rogu ,on chyba pokazuje czas do zakonczenia swiecy....
Obrazek

seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

Proszę bardzo :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ya_dunno
Gaduła
Gaduła
Posty: 198
Rejestracja: 23 mar 2010, 23:26

Nieprzeczytany post autor: ya_dunno »

dzieki
:lol:
Obrazek

seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

Jak widać niestety przebicie nie wyszło :( wyjście powinno nastąpić po świeczce w szarym kółku. W pomarańczowych kółkach zaznaczyłem sytuacje odwrotu ruchu. Dzięki temu nasz trade powinien być na zero albo z minimalna strata.

P.S. po przedłużeniu niebieskich linii znowu widać jak cena reaguje na nie, natomiast jasno niebieska określa nowy dołek :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ