scalping - jak to sie robi?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Darkey
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 713
Rejestracja: 22 gru 2011, 00:45

Nieprzeczytany post autor: Darkey »

Ale ja rozumiem jak powstają poszczególne średnie tu nie trzeba żadnej wielkiej filozofii, to żadna magia proste wzory matematyczne i nic więcej :)

Zresztą po dyskusji o MC śmiem sądzić że twój system by mnie przed nim nie uchronił a odpowiednio rysowane/interpretowane kreski przy reakcji na nie oczywiście. Bo tu nie chodzi o malowidła tylko o cenę, wszystko jest na forum wystarczy poszukać, można na skróty ale co kto lubi.

Wzajemnie, powodzenia w tradingu.
“Obstacles can’t stop you. Problems can’t stop you. Most of all, other people can’t stop you. Only you can stop you.”J. Gitomer
"Otwórz oczy, pajacu." Sokrates

Awatar użytkownika
GosiaM
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 25 cze 2012, 10:18

Nieprzeczytany post autor: GosiaM »

zicmar pisze:średnie nie są dla mnie wskaznikami, to po pierwsze, a po drugie zadnych wskazników ludziom nie wciskałem, bo ich nie potrzebuję, żadnych kresek na wykresach rysować też nie muszę, bo nie są mi one do niczego potrzebne a po drugie mi się nie chce, bo jestem nygusem, krótko mówiąc całą sprawę załatwiają za mnie średnie,
Nie rozumiem... czyli korzystasz ze średnich czy nie? skoro nie są wskaźnikami a "załatwiają robotę"... ?

zicmar
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, 08:34

Nieprzeczytany post autor: zicmar »

Gosia, wskaznikiem typu indyk, dokładnie to miałem na mysli :wink:
Zgodnie z Twoim tokiem rozumowania, to poziomy SR, SD, LT też są wskaznikami.
Tak, korzystam tylko i wyłącznie ze średnich
Naucz się jak działają średnie a wtedy zrozumiesz zachowanie ceny

zicmar
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, 08:34

Nieprzeczytany post autor: zicmar »

Dokladnie, Little, cena jest najważniejsza, podpisuje się pod tym obiema rękami :wink: , a czym są średnie jak nie usrednioną ceną :lol: a ile dzieki nim można wyczytać, z dwóch przypadkowo dobranych srednich raczej niewiele, dlatego dobrze, że je porzucileś :wink:
Naucz się jak działają średnie a wtedy zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Nieprzeczytany post autor: rabit »

mortino pisze:używam tylko s/r,ale podstawa jest dla mnie to że przy małym tp i większym sl prawdopodobieństwo realizacji jest wysokie,
OK dzieki za odpowiedz .
GosiaM pisze:rabit a z jakich wskaźników zazwyczaj korzystasz? z tych co piszesz tylko, czy z innych też?
Ja w zasadzie nie uzywam wskaznikow , jedyny ktory jest na wykresie to ten http://chomikuj.pl/volky80/vS_PivotsD,1372051891.mq4 .
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

zicmar
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, 08:34

Nieprzeczytany post autor: zicmar »

masz racje, patrzę na nie zupełnie inaczej, średnie na WMA się nie kończą, są jeszcze inne, jak to wszystko zbierzesz do kupy i odpowiedni wykres..... :wink:
Naucz się jak działają średnie a wtedy zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

zicmar słuchaj napiszę grzecznie bo widzę, że bardzo się starasz trzymać nerwy na wodzy więc nie mam powodu naskakiwać ;) Otóż jak pewnie widzisz to forum ogólnodostępne na którym ludzie dzielą się swoją wiedzą w miarę ich możliwości... jeśli udzielasz się w temacie "jak to się robi" to dziel się wiedzą a nie robisz podszyty marketing... dobrze wiemy o co chodzi ;) tu nie napiszesz, zrobisz z siebie guru średnich, naiwni zaczną pisać pw i interes znów zacznie się kręcić....

ps. teraz możesz wyjść z twarzą - zabłyśnij PRAWDZIWĄ wiedzą na temat średnich. Uwierz mi, że po tym Ty zyskasz najwięcej... pw będziesz miał pełny jeśli to co napiszesz nie będzie tylko myśleniem życzeniowym(bełkotem)...

Pozdrawiam ;)

zicmar
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, 08:34

skalping-jak to sie robi

Nieprzeczytany post autor: zicmar »

Widzisz Ciekawy, to jest temat o skalpingu a nie o średnich, więc nie miejsce i czas na uprawianie marketingu a na zapelnionej skrzynce PW specjalnie mi nie zależy. Ale ku Twojej ciekawości zamieszcze 2 screeny, które pokażą, że na średnie można również skalpować, wykorzystując to, że cena porusza się czas w sposób sinusoidalny
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Naucz się jak działają średnie a wtedy zrozumiesz zachowanie ceny

Wywalili
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 05 lip 2012, 15:07

Nieprzeczytany post autor: Wywalili »

Podobnie uważam, że trzeba znaleźć średnią z ostatniej np. godziny i skalpować.

graham67
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 19 sie 2015, 16:42

Re: scalping - jak to sie robi?

Nieprzeczytany post autor: graham67 »

Tak, z innej beczki zapytam. Ktoś z Was próbowal scalpingu w Traders Trust?

ODPOWIEDZ