Rynki kapitałowe moimi oczami

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Rynki kapitałowe moimi oczami

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Cblondyn pisze:Dlatego nikt nigdy nie stworzył i nie stworzy systemu matematycznego, który da przewage nad rynkiem.
Fundusz, o którym pisałem posługuje się właśnie takim systemem...

jackub

Re: Rynki kapitałowe moimi oczami

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Pablo90 pisze:MkubuxK w sumie to w zwięzłej i kulturalnej formie ubrałeś w słowa to co staram się od jakiegoś czasu przekazać użytkownikom. Ale oni nie chcą słuchać i dalej będą chcieli zrobić z 1000 PLN bańkę.
No widzisz .... o to zawsze mi chodziło Pablo. O formę ... jak się na samym początku ludzi wkur...a to jak można mieć pretensje że nie chcą cię słuchać? Wiem jak to jest bo sam tak miałem ....... :lol:
Teksty znakomite, cztyam po parę razy.... i dalej do wykresów.....cha cha... :d

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Rynki kapitałowe moimi oczami

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

MkubuxK pisze: Te 6 lat to jest również upadek WSZYSTKICH autorytetów z tego forum. Nie chce mi się nawet wymieniać ich nicków, ale bezwzględnie wszyscy stracili autorytet - poprzez autorytet rozumiem przechwałki tych osób czy od czasu do czasu publikowany statement nawet za dużą kasę - przychodził zawsze prędzej czy później moment kompromitacji, lub oszustwa. Jeden rozdmuchany balon widzę cały czas i ciekaw jestem kiedy pęknie.
MkubuxK zapytam przewrotnie: co z autorytetami (wiesz z kim) z innych forów (wiesz których) zawód? ściemy?
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

tolits

Re: Rynki kapitałowe moimi oczami

Nieprzeczytany post autor: tolits »

irmentruda pisze:Chyle czola przed mkbx i pbl90 - madre slowa. Potwierdzacie moje przeczucia. Jedyna rada cosczarobic to dzialac rzeczywiscie nieszablonowo i szybko wyciagac kase od broka.
Dokladnie kase trzeba wyciagac czesto.tez dlugo bylem w przekonaniu,ze bede gromadzil coraz wiecej ugranej kasy u brokera ale to zmienilem bo o kant dupy takie podejscie mozna rozbic,teraz inaczej mam; depo podstawowe do gry i wyplaty nadwyzki raz w tygodniu i to jest rozwiazanie bo kasy wyplaconej przegrac nie mozna.Do autora; wiez mi ,ze sie da zarobic,jestes poprostu w dolku z Twoim mysleniem,przejdzie Ci mam nadzieje.pzdr

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Re: Rynki kapitałowe moimi oczami

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

tolits pisze:Dokladnie kase trzeba wyciagac czesto.tez dlugo bylem w przekonaniu,ze bede gromadzil coraz wiecej ugranej kasy u brokera ale to zmienilem bo o kant dupy takie podejscie mozna rozbic,teraz inaczej mam; depo podstawowe do gry i wyplaty nadwyzki raz w tygodniu i to jest rozwiazanie bo kasy wyplaconej przegrac nie mozna.Do autora; wiez mi ,ze sie da zarobic,jestes poprostu w dolku z Twoim mysleniem,przejdzie Ci mam nadzieje.pzdr
Poczekam na Twój wpis w 2022.


T-Rex Jeżeli przeczytasz dokładnie moją definicję autorytetu to tak. Przez 7 lat przez forum myślę, że przewinęło się tak do 10 osób które odnosiłem wrażenie , że wiedziały o co w tym biega ale nigdy nie miałem żadnego potwierdzenia tego. Jeżeli chcesz to mogę podesłać Ci nicki osób ale to na priv bo nie chcę nikogo nieświadomie do tej dyskusji dołączać.
fx-forum

tolits

Re: Rynki kapitałowe moimi oczami

Nieprzeczytany post autor: tolits »

Data mojej rejestracji Cie zmylila,na FX od 7 lat jestem ,na tym forum tez.pzdr

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rynki kapitałowe moimi oczami

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Znam kilka osób które handlują realna walutą od bardzo wielu lat. I osiągają zyski. Tyle, że nie są to setki % w miesiąc/rok jak to się niektórym marzy, ale są i cieszą. To też jest rodzaj forexu a tym bardziej rodzaj spekulacji. Proponowałem im to ucywilizować ale widać nie zmienią swojego nastawienia. Nie wypełniają PITu i czują się bezpiecznie posiadając realną walutę. A co z CFD? A GPW? Przecież wykresy są wszędzie takie same. Specyfika rynków różna ale zasada zarobku wszędzie taka sama. Kupić i sprzedać drożej. Mój lekarz handluje na GPW (kontrakty W20) od lat 90-tych i jego rachunek jest 7-cyfrowy. Kiedyś się zgadaliśmy na temat rynków i mi pokazał konto. Tyle, że on do tych pieniędzy dochodził 20-25 lat. Spytam każdego nowicjusza, czy jak otwiera konto real = 1000pln będzie zadowolony zyskiem 1-3%/m-c. Chyba każdy zna odpowiedź. Przecież milionów z tego nie będzie przez wiele lat :)

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Rynki kapitałowe moimi oczami

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

MkubuxK pisze:Ciekaw jestem czy ktoś sprawdzał i zrobił wywiad z osobami z themarketwizards po 10 latach od publikacji... czy może lepiej jednak tego nie robić ?
Pytasz i masz:
http://10-procent-rocznie.blogspot.com/ ... rynku.html

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Re: Rynki kapitałowe moimi oczami

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

Nie wygląda to za dobrze po 10 latach jednym słowem.

PS: Bardzo fajny blog tak w ogóle i nie natknąłem się na niego wcześniej. ( fajnie z teorii gier wyjaśnione np. czemu akcje nie rosną w pewnym momencie po zbyt długiej serii pozytywnych danych i czemu nie rosną gdy jest zbyt długo zbyt dobrze ).

Ale patrząc nawet na modelowy portfel na portalu - wszystko super tylko bazuje on na nieefektywności rynku warszawskiego i brakiem dostępu do odpowiednich narzędzi gdy był budowany - w tej chwili każdy inwestor dostaje skaner akcji i kupno po prostu dobrych spółek nie będzie dawać ponadprzeciętnych zysków.
fx-forum

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Rynki kapitałowe moimi oczami

Nieprzeczytany post autor: freakout »

mnie te statystyki nic a nic nie dziwią :) wystarczy popatrzeć na to co niektórzy ludzie wyprawiają na wykresach (chociażby w dziale DT) - nóż sam się w kieszeni otwiera ;)

ODPOWIEDZ