rynek forex

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: rynek forex

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Ciekawe w jakim kierunku to wszystko zmierza, banki koncentrują się na obszarach, gdzie mogą mieć jakąś przewagę, wycofują się rakiem z bankowości inwestycyjnej. Poprzedni kryzys na rynku akcji zmusił wiele DM na roszenie działalności o forex ale teraz nawet HFT skapitulowało. Dodatkowo wchodzą kolejne regulacje i ograniczenia, jak nie forex to co będzie następne...?
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

alkon
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 09 lip 2015, 18:47

Re: rynek forex

Nieprzeczytany post autor: alkon »

Dzięki za naprawdę mnóstwo opinii. Nie miałem zbytnio czasu na czytanie. Posiadam oszczędności które chciałbym zainwestować, ponieważ marne trzymanie w skarpecie, w dobie inflacji tylko marnuje moje pieniądze. Przez kilka lat trzymałem pieniądze na lokacie, i nigdy tego już nie uczynię.
Posiadam wolną gotówkę którą chciałbym za spekulować. Jeśli chodzi o wasze opinie z każdym sie zgadzam. Rynek forex to tylko zakłady, więc na początek chciałbym generalnie poznać ten rynek. oczywiście próbowałem wersje darmowe kont forex, natomiast są to tylko wirtualne pieniądze, i nie angażuje się emocjonalnie, w to co tam robię. Znam wartość gotówki, ponieważ trzeba ciężko zapracować na to, więc żadne klikanie, zakładanie się [sell / buy] nie przybliży wartości gotówki za włożoną pracę. Moja strategia którą chciałbym zastosować to raczej gra na długi termin, tj. interwał H4 do D1, granie na niższych interwałach bardzo mi się nie podoba, jest zbyt chaotyczna.
Dziękuję jeszcze raz.

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: rynek forex

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

alkon pisze:Znam wartość gotówki, ponieważ trzeba ciężko zapracować na to, więc żadne klikanie, zakładanie się [sell / buy] nie przybliży wartości gotówki za włożoną pracę.
Jaka jest wartość gotówki?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: rynek forex

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Pieniądz to umowny środek płatniczy ułatwiający wymianę dóbr. Prawdziwą wartością jest to, co można za te pieniądze kupić (a tego dodrukować się nie da) trzeba to wypracować. Dlatego lepiej jest przeliczać ile butelek wódki, garniturów czy mercedesów można kupić niż ile tys. czy milionów zarobiłeś.

-- Dodano: środa 2016-12-21, 12:14 --

Na długi termin proponowałbym akcje zamiast forex, tzw inwestycja w wartość i zdrowe spółki dywidendowe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

ODPOWIEDZ