Różnice między brokerami w USA a UE

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Puszkin
Gaduła
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:53

Różnice między brokerami w USA a UE

Nieprzeczytany post autor: Puszkin »

Witam.
Dzisiaj dostałem zapytanie jakie są różnice między brokerami z USA i resztą świata czyli nami.
Wiem tylko że w USA max dźwignia to X 50 i że każdy łącznie z brokerami IB musi być zarejestrowany
w National Futures Association (NFA) - ich KNF-em.
I moje pytanie. Czy nie licząc tych różnic czyli inny regulamin i inna dźwignia jest jeszcze coś bardzo nas różni?

Awatar użytkownika
forexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 400
Rejestracja: 18 maja 2010, 18:18

Re: Różnice między brokerami w USA a UE

Nieprzeczytany post autor: forexpolska »

Jest jedna bardzo znacząca, że w USA Brokerów za JAJA trzyma KNF, a u nas czyli reszta świata to Brokerzy tymają za JAJA KNFy i to jest ta nie winna różnica ale jaka dla klientów to wiemy. FXCM w USA dostał kare musiał zwrocić kasę za poślizgi cenowe ale tylko tam oddał bo Knf USA trzymał go za Jaja i jakby nie oddał to by go tak ścisną, że byłby po Brokerze. W innych krajach nic nie oddał bo tu on trzyma za jaja KNFy i gra muzyk.
AVAFX - uwaga uwaga to oszuści i krętacze nigdy tam nie wpłacaj pieniędzy

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Różnice między brokerami w USA a UE

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

forexpolska pisze: FXCM w USA dostał kare musiał zwrocić kasę za poślizgi cenowe ale tylko tam oddał .
Nie kwestionuję, ale ciekaw jest skąd o tym wiesz. I za jakie poślizgi oddał kasę (czyli o jakiej sytuacji piszesz).
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Różnice między brokerami w USA a UE

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MarioDM pisze:
forexpolska pisze: FXCM w USA dostał kare musiał zwrocić kasę za poślizgi cenowe ale tylko tam oddał .
Nie kwestionuję, ale ciekaw jest skąd o tym wiesz. I za jakie poślizgi oddał kasę (czyli o jakiej sytuacji piszesz).
Kolega bardzo to uprościł. Za co dokładnie dostali karę i ile, tutaj:
http://forexmagnates.com/nfa-fines-fxcm ... ents-back/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
blacha
Gaduła
Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 08 lis 2013, 15:21

Re: Różnice między brokerami w USA a UE

Nieprzeczytany post autor: blacha »

Różnic jest kilka i to na korzyść oczywiście cywilizowanych brokerów z USA.
Dla przykładu u naszych brokerów przedstawiciele dzwonią jak opętani przed złożeniem konta, jak założysz to cisza. W USA odwrotnie co 2 tygodnie mam telefon gdzie miła pani pyta czy wszystko oki i czy mam jakiś pomysły na ulepszenie ich usług.
Maja dobre opcje "optymalizacji podatkowej" czyli od razu po rozeznaniu sytuacji zaproponują jak zaoszczędzić na podatkach.
No i naczelna zasada "Customer i BOSS" na prawdę jak ktoś ma szanse założyć konto u brokera z USA to polecam. Oczywiście na sytuacje patrzę przez pryzmat własnych doświadczeń z TDtrade.
Obrazek

rem
Gaduła
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: 24 mar 2007, 13:59

Re: Różnice między brokerami w USA a UE

Nieprzeczytany post autor: rem »

Z praktycznego punku widzenia, zakładanie konta u brokera w USA ma sens tylko gdy się mieszka za Atlantykiem. ( No, chyba że broker ma swój serwer w Europie.)
Mieszając w Polsce z reguły będziemy mieli lag do serwera w USA czy innej Australii na poziomie ponad 200ms, co w przypadku gorących momentów na rynku będzie generować opóźnienia wykresów i składnych zleceń nawet powyżej 2 minut (takie miałem).
Graniczna dopuszczalna wartość laga wynosi max 150-160ms, ale lepiej, aby było poniżej 100ms, więc z tego punktu widzenie serwer MUSI być w Europie.

Camaro69

Re: Różnice między brokerami w USA a UE

Nieprzeczytany post autor: Camaro69 »

Kolega rem przypomniał o jednym z dwóch głównych problemów tych którzy chcą konto w USA z Polski.

Lagi do serwera będą bardzo duże i jeśli tylko schodzi się poniżej wykresu 15 minutowego / gra na danych to bez serwera VPS + robota się nie obejdzie.Inaczej zawsze będzie się ostatnim z kolejce do realizacji zlecenia.

Awatar użytkownika
forexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 400
Rejestracja: 18 maja 2010, 18:18

Re: Różnice między brokerami w USA a UE

Nieprzeczytany post autor: forexpolska »

raposo pisze:
MarioDM pisze:
forexpolska pisze: FXCM w USA dostał kare musiał zwrocić kasę za poślizgi cenowe ale tylko tam oddał .
Nie kwestionuję, ale ciekaw jest skąd o tym wiesz. I za jakie poślizgi oddał kasę (czyli o jakiej sytuacji piszesz).
Kolega bardzo to uprościł. Za co dokładnie dostali karę i ile, tutaj:
http://forexmagnates.com/nfa-fines-fxcm ... ents-back/
raposo dokłądnie tak to wygląda ale tak mi się coś wydaje, że były inne sprawy w USA, gdzie brokerzy słono płacili. Co tam się będziemy oszukiwać po krachu z 2008 roku w więzieniach gnije masa ludzi za oszustwa finansowe problem w tym że głównie w USA.

Forex powinien podlegać pod ustawę hazardową i powinien być w Polsce zakazany. Otwieranie konta u brokera z USA nic nie da jak jest wogle możliwe dla mieszkających w Polandi.

Ciekawe jakby się prezentowała sprawa po podpisaniu umowy USA-UE co wtedy będzie z tym nędznym rynkiem forex w Europie.
AVAFX - uwaga uwaga to oszuści i krętacze nigdy tam nie wpłacaj pieniędzy

TxT
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 23 paź 2014, 20:01

Re: Różnice między brokerami w USA a UE

Nieprzeczytany post autor: TxT »

forexpolska pisze: Forex powinien podlegać pod ustawę hazardową i powinien być w Polsce zakazany. Otwieranie konta u brokera z USA nic nie da jak jest wogle możliwe dla mieszkających w Polandi.

Ciekawe jakby się prezentowała sprawa po podpisaniu umowy USA-UE co wtedy będzie z tym nędznym rynkiem forex w Europie.
Widze kolega chyba mocno pod kreska skoro chce zakazac fx. Przeciez mozna wybrac rynek z mniejsza dźwignia a nie narzekac ze hazard. W USA po wprowadzeiu regulacji zmniejszyla sie liczba klientow forex bo uciekli za granice tam gdzie dzwignia jest wieksza niz 1:25. Z tym skazywaniem bankierow do wiezienia za machlojki to tez bym nie przesadzał - jakoś po 2008/2009 roku nie widziałem, żeby ktoś faktycznie odpowiedzialny został usadzony za zrzucenie toksycznych papierów do bear stearns, czy za dotowanie calego systemu z pieniedzy podatnikow w kwocie blizej nieokreslonej (do dzis nie wiadomo jaką kwotą budzet USA dofinansował system). Mysle, ze finansjera trzyma sie mocno zarowno w USA jak i w Europie i pewnie tak pozostanie.

Awatar użytkownika
forexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 400
Rejestracja: 18 maja 2010, 18:18

Re: Różnice między brokerami w USA a UE

Nieprzeczytany post autor: forexpolska »

TxT pisze:
forexpolska pisze: Forex powinien podlegać pod ustawę hazardową i powinien być w Polsce zakazany. Otwieranie konta u brokera z USA nic nie da jak jest wogle możliwe dla mieszkających w Polandi.

Ciekawe jakby się prezentowała sprawa po podpisaniu umowy USA-UE co wtedy będzie z tym nędznym rynkiem forex w Europie.
Widze kolega chyba mocno pod kreska skoro chce zakazac fx. Przeciez mozna wybrac rynek z mniejsza dźwignia a nie narzekac ze hazard. W USA po wprowadzeiu regulacji zmniejszyla sie liczba klientow forex bo uciekli za granice tam gdzie dzwignia jest wieksza niz 1:25. Z tym skazywaniem bankierow do wiezienia za machlojki to tez bym nie przesadzał - jakoś po 2008/2009 roku nie widziałem, żeby ktoś faktycznie odpowiedzialny został usadzony za zrzucenie toksycznych papierów do bear stearns, czy za dotowanie calego systemu z pieniedzy podatnikow w kwocie blizej nieokreslonej (do dzis nie wiadomo jaką kwotą budzet USA dofinansował system). Mysle, ze finansjera trzyma sie mocno zarowno w USA jak i w Europie i pewnie tak pozostanie.

Jakby ci broker ukradł prawie 20.000$ to też byś nie był zadowolony. Ja ich nie straciłem na rynku tylko broker mi ukradł. Oglądałem dokumenty na dawnym TVN CNBC i tam było wszystko pokazane ilu ludzi w pierdlu siedzi w USA. U nas nic ale ostatnio ktoś ostro KNF dociska co chwila nowa afera na GPW i zawiadomienie do Prokuratury.
AVAFX - uwaga uwaga to oszuści i krętacze nigdy tam nie wpłacaj pieniędzy

ODPOWIEDZ